Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka to pompa?


Rekomendowane odpowiedzi

Pompa tak, ale czy Twoje auto to Megane II.

Ta pompa z lewej na pewno pochodzi z wersji, w której jest powrót paliwa z listwy wtrysku.

Coś tu bardzo nie pasuje.

Nie to, żebym się upierał, ale dobrze byłoby jakbyś zapoznał się z tym tematem.

Jak już wcześniej pisałem, niby w każdej wersji jest podobnie, ale nie do końca jak widać. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam Megane II ph I z 2003r czyli może być tak że do tej pompy która była u mnie może wcale nie być potrzebny powrót wtrysku w pompie? Bo teraz to się troszkę zaczynam w tym gubić. Teoretycznie powinienem sprawdzić ta nową pompę i zobaczyć czy działa to wtedy będę miał pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunek i tekst zaczerpnąłem z serwisówki, więc tak właśnie powinno być.

Nie wiem co tam wsadzono, ale z tego co piszesz chyba ktoś wsadził pompę "jaką miał pod ręką".

Zamontuj tą pompę co masz, jeżeli złączki przewodów paliwowych będą pasować to będziesz miał odpowiedź.

Zawsze możesz spróbować podłączyć bez włożenia do baku, ale na kilka sekund, bo możesz spalić pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli może być tak że do tej pompy która była u mnie może wcale nie być potrzebny powrót wtrysku w pompie?

Kolego a co zrobisz z nadwyżka paliwa jaka jest podawana na listwę wtrysku? Pójdzie w ziemię? Nie powraca do baku z powrotem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swerwisówki podają, że wydajność pompy to max 180 l/h, czyli przy pełnym baku pompa potrafi przepompować 4x bak w ciągu godziny, przy pełnym baku.

Nie wiem co tam było wsadzone, ale jeżeli ktoś wsadził nieodpowiednią pompę to nic dziwnego, że padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aston76 chodzi mi o to czy na górze obudowy mojej pompy musi być podłączony wężyk zwrotny. Nie znam się na tym dlatego tak piszę.

Przemo na tej pompie przyjechałem ponad 3 lata;-) jeśli jest założona zła to zastanawiam się jakim cudem to mi się udało;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator ciśnienia jest w pompie paliwa.Widać go nawet na środkowym zdjęciu kolegi.Pomiędzy zbiornikiem paliwa a listwą idzie tylko jeden przewód paliwowy.Miałem już tak w Megane I po lifcie 1,4 16V.Teraz w Megane II 1,6 16V też tak jest.

post-3001-0-11925200-1375136661_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Czy numer oem tej twojej pompy to 8200689362 lub 8200130191?

Mam ten sam problem. Moja pompa ma dwa wężyki i dwa króćce. Koles z allegro przysłał mi pompe, ponoć do mojego silnika (2.0 benzyna) ale kompletnie nie pasuje.

Nigdzie nie moge dostać pompy z w/w numerami. Tylko w aso za 1040 zl..

Znalazłeś jakiś zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Przepraszam, że nie dokończyłem wcześniej tematu ze swoją pompą, ale praca + urlop zrobiły swoje.

Jeśli chodzi o rozwiązanie mojej kwestii z pompą to zacznę po kolei.

Objeździłem większość szrotów po prawej stronie Wisły w poszukiwaniu swojej pompy i niestety, ale jest to towar super niedostępny…

Zamierzałem z innym znajomym mechanikiem odkręcić bak paliwa i zamontować pierwotnie od swojej wersji silnikowej, ale jest to zbyt wiele roboty, jeśli chodzi o zdjęcie baku (nie przypuszczałem, że trzeba tyle rzeczy zdemontować by wyjąć bak). Doszliśmy do wniosku, że do starej obudowy dokładamy zestaw naprawczy i rzeźbimy z tego, co jest. Wszystko pięknie ładnie, ale pompa nie działa…. Okazuje się, że było tak duże napięcie, że przyjarała się wtyczka przy bezpiecznikach pod maską, która odpowiada za napięcie na pompie. Kolega wyjął cały układ i trochę przylutował jeden z pinów, który się przyjarał na płytce drukowanej. Pompa działa, samochód odpala normalnie miodzio…, ale nie do końca, bo nakrętka, którą zamówiłem (stara była zapieczona i nie było jak jej odkręcić) po nr. VIN niestety nie nakręca się na bak, czyli bak to na 100% nie jest od wersji benzynowej. Kupiłem za 30 zł od 1.5 dci i pasuje jak ulał. Jedyne, co muszę jeszcze zrobić to uszczelnić poxyliną to wyszczerbienie na górze obudowy, ponieważ trochę jeszcze czuć benzynę w środku auta.

Samochód sprawny w 90% + mam do sprzedania pompę paliwa od 1.4 (ta, co na zdjęciach z jednym króćcem) + nakrętkę na tą pompę. Ale odpala jeździ i to jest najważniejsze. I mam przynajmniej mechanika, który jest sprawdzony.

Może trochę chaotycznie to napisałem, ale jestem w pracy, więc jak ktoś ma pytania to proszę o kontakt na pw lub poprzez posta to postaram się pomóc.

 

Kolego bezello.

Nie mam pojęcia, jaki mam nr obudowy pompy, ponieważ nigdzie go nie mogłem na niej zlokalizować, ale wymieniałem samą pompę o nr. 0986580804. Musisz wymienić całą obudowę z pompą czy możesz tylko samą pompę?

Masz silnik 2.0 ale który rok i jaka to wersja megane?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Znalazłem identyczną pompę do mojej renaty- o dziwo wymontowana z silnika 1.4.

Musiałem wymienić całą pompę z obudową, bo się niezle zjarała. Niestety pierścień nie chciał się odkręcić i musiałem go przepilować. Nie wiedziałem, że bak bez niego się odkształca- efekt nowa nakrętka nie wchodzi. Przykręciłem ją krzywo i jakoś trzyma.

Najgorszy problem, że teraz od czasu do czasu pompa nie działa. Okazało się, że mam przepalony pin na kostce pph2 brązowej pod maską. Wyczyszczenie i psiknięcie kontaktem niewiele daje. Czy miał już ktoś ten problem? Co powoduje przepalenie pinu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem też miałem przeplony pin na kostce ale dodatkowo wyjołem wszystko i na płytce drukowanej poprawiłem ten cały lut bo był trochę przyjarany. Przykręcenie karetki krzywo nie jest dobrym pomysłem bo może się ulatniać benzyna tak jak u mnie. A ta Twoja nowa nakrętak jest identyczna jak ta którą miałeś?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. Aston76

5.6 - pl-literki

 

Kolego Zx33 forum to nie teleturniej, przed wysłaniem sprawdź co i jak napisałeś w swoim poście. Aston76

 

Dodano: 04 wrz 2013 - 00:07

Przpraszam pisałem posta poprzez telefon i nie sprawdziłem jak "poprawia" mnie słownik.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mi przekazał mechanik to trzeba tam trochę rzeczy wymontować by wymienić bak, dlatego ja rzeźbiłem na poprzedniej pompie, bo też miałem zamiar wymienić bak razem z pompą. Mam jedną nakrętkę wolną od baku benzynowego mogę Ci ją podrzucić jak chcesz to sprawdzisz czy pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!