Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szkoda całkowita z AC


veinte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem.

(Uprzedzam, ze niestety nie mam polskich znakow na tym komputerze ani nawet polskiego oprogramowania :/)

Otoz zglosilem z AC Allianz szkode w aucie. Wgniotlem drzwi przednie w dolej czesci oraz prog. Drzwi sie nie da otworzyc ze wzgledu na to ze prog poszedl troche do gory i zmiemniejszyl sie odstep miedzy drzwiami a progiem.

Rzeczoznawcza wycenil naprawe na 11 000 PLN (po cenach w ASO Renault - bo tak chcialem) czyli wieksza niz 70% wartosci samochod. Ccena auta wg rzeczoznawcy po uwzgledniu wyposazenie dodatkowego (jak tempomat, szklany otwierany dach, met. lakier, itp) minus przebieg i inne uszkodzenia wyniosla 8300 PLN.

Wiec wg rzeczoznawczy - samochodu nie oplaca sie naprawiac czyli mamy tutaj przyklad szkody calkowitej.

Moje pytanie brzmi:

- jak sie mozna od tego odwolac?

- czy ubezpieczyciel wyplaca cene naprawy czy moze roznice miedzy cena pojazdu a ...? Wlasnie czym?

- czy pojazd zostawia mi?

Dzieki za rzeczowe odpwiedzi.

 

Regulamin forum jasno mówi co należy zrobić w przypadku braku PL literek :applause: :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena napraw wysoka,bo ASO,wycena wartości auta-taka sobie,odwołać się można.Przy naprawach,przy szkodzie całkowitej,towarzystwa stosują różne kryteria i kruczki,trzeba poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ubezpieczyciel wyplaca cene naprawy czy moze roznice miedzy cena pojazdu a ...? Wlasnie czym?

Ubezpieczyciel wypłaca pieniążki, jakie zostają z wartości rynkowej pojazdu minus wartość wraku (auta, które jest przedmiotem roszczenia).

czy pojazd zostawia mi?

Tak, zostawią. Jednak jest możliwość, że jak zechcesz, to auto zabiorą (zależne od ubezpieczyciela). Nie jest to jednak opłacalne rozwiązanie, ponieważ wezmą auto za grosze i różnicy w wycenie wraku nie zwrócą. Wartość wyceny nie jest tożsama z wyceną odsprzedaży ubezpieczycielowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!