Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Harmonogram przeglądów


Reins

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy któryś z kolegów mógłby napisać jaki jest harmonogram przeglądów w Megane 3 (czyli co przy jakim przebiegu wymieniać) lub też zeskanować te kilka stron z książki serwisowej?

Dziś w mojej Megi wyświetlił się komunikat "Zaplanuj przegląd za 30 dni". Kiedy ostatni raz patrzyłem było tam bodajże 8 miesięcy do następnego przeglądu. Dodam, że olej zmieniam co 10 tysięcy km. Ostatnio zmieniony 3 tygodnie temu. Zdaje się, że komputer nie był zerowany ani teraz, ani w zeszłym roku przy wymianie. W dodatku filtr który mi założono jest nieco krótszy niż ten, który zdjęto, ale według katalogu firmy jest przeznaczony do 1.5 dci 106 km. Być może to miało wpływ, a być może co innego, dlatego chciałbym spojrzeć w harmonogram czy czegoś nie przeoczyłem (posiadam harmonogram ale tylko po francusku - mam auto ściągnięte z Francji). Dodam, że przebieg w chwili obecnej to 79 tysięcy i filtry zostały wymienione wcześniej. Serwisuję samochód u zaufanego mechanika i być może nie skasował inspekcji na komputerze.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestruj się na "Moje Renault" www.renault.pl , tam znajdziesz info o aucie i kalendarz przeglądów. Czas do kolejnej wymiany możesz zresetować sam - wystarczy przytrzymać dłużej przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bzdura totalna to co renault pisze przy takim harmonogramie zalatwisz megi przy przebiegu do 100000. Ja przy 70000 mialem juz wymieniony rozrząd wg producenta 160000. Wymiana oleju co 30000 to zabojstwo dla silnika.

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy wcale nie wymieniają oleju i auta jeżdżą po 200k km bez problemów. Ile ludzi tyle opinii i doświadczeń.

Ja wymieniam co rok. Nie ważne czy zrobię 10 czy 15k km. Rozrząd zamierzam wymienić przy 90k km. Wcześniej nie widzę sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że w firmowych autach (głównie 1,6 16V 110KM) olej wymieniany był co książkowe 30 tys. km (mniej więcej co roku), rozrząd troszkę wcześnie bo przy 90 tys. i z autami nie było najmniejszego problemu, a wiadomo jak wygląda eksploatacja auta służbowego przez wszystkich pracowników firmy. Także spokojnie można stosować się do zaleceń producenta i autko będzie śmigać. Gorzej jeśli ktoś robi rocznie 10 tys. i chce wymieniać olej co 30 tys., a do tego najdłuższa trasa jaką przejedzie to wyjazd na wakacje do rodziny na wieś (powiedzmy 100km w jedną stronę) to faktycznie zarżnie silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!