Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Coupe '10 prośba o ocenę


rmfq

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku od pewnego czasu Renault Megane III Coupe. Właściwie nigdy specjalnie nie zwracałem uwagi na ten model, ale teraz przy poszukiwaniach nowego samochodu i jednych oględzinach, bardzo przypadł mi do gustu. I szukam właściwego - tego jednego - egzemplarza. Czy mogę prosić o waszą opinię w kwestii tego samochodu? Co myśliście o tym silniku?

http://renault-tandem.pl/samochody-uzywane/a,73,renault-megan-coupe-coupe-1.4-130KM-16H-PB.html

 

Mam jego VIN jeżeli ma ktoś możliwość aby sprawdzić historię: VF1DZ1V0644097581

 

Dodano: 19 sie 2013 - 11:43

Cisza... Auto któregoś z użytkowników? :mrgreen: W sumie sprawdzałem, ale zawsze mogło umknąć. W każdym razie chodziło mi też o ogólne wrażenia od użytkowników tego konkretnie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najładniejsze coupe na rynku. Ja mam wersję HB, lecz z takim samym silnikiem. Jeśli chodzi o właściwości jezdne i wrażenia z jazdy nie chce się powtarzać, wszystko znajdziesz w mojej stopce. Jeśli jeździsz spokojnie to wg mnie ten silnik jest wystarczający: niezwykle chętnie wkręca się na obroty i przy 2250 obr/min osiąga 190 Nm, przez co ma w sobie trochę z charakterystyki silnika diesla kręcąc się z dołu.

TCe został wyposażony w turbosprężarkę. Jest małym, ale naprawdę żwawym silnikiem, który jednak do auta o sportowej stylizacji jest po prostu nieodpowiedni, to moja subiektywna opinia. Sądzę, że właściwości jezdne samochodu coupe są tak samo dobre jak HB. Ale silnik TCe nie zapewni nam takich wrażeń jeśli ktoś zamierza jeździć tym coupe sportowo i agresywnie. Z 2-giej strony 130 TCe jest niezłym kompromisem i optymalnym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzałem się do coupe i z wad dla mnie były dwie:

1. z tyłu siedzi się trochę jak w czołgu. Miejsce jest, tylko jakoś tak ciemno i wogóle.

2. Mogą być problemy z montowanie bagaznikow/boxów dachowych. Ostateczna odpowiedzią salonu było, że do coupe "nie montuje się" i tyle. Tak samo znalazłem w instrukcji. Warsztaty z boxami, które pytałem nie potrafiły jednoznacznie odpowiedzieć, można/nie można. Na upartego chyba się da, ale... Może to nie być dla Ciebie w ogóle problem... ale warto mieć świadomość.

Zawieszenie jest twardsze niż zwykle, ale wg mnie bardzo ok.

Co do silnika to tak jak napisał kolega bardzo przyjemny. Do sprawnego poruszania się jest naprawdę ok, choć ciężko mówić, że będzie to wyścigówka. Jak ktoś się nie ściga to myślę ze będzie zadowolony. Jeśli myślałeś o podciąganiu go, to w Polsce da się chyba tylko przez boxy, co dla niektórych, też może być wada.

 

Po za tym, prawie same zalety :)

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

miałem takie autko tyle że z silnikiem bez turbinki i moja subiektywna ocena :

- zawieszenie rewelacja trzyma w zakrętach jak żadne a mialem okazję jezdzic kilkoma autkami

ostatnio laguną coupe i laguna wypada kiesciej w trakcji

silnik za słaby będziesz cierpial kiedy przy wyprzedzaniu jakiś pierdziel w wieswagonie II z dieslem lub w c2 z dieslem Ci itp odjedzie

z tyłu się nie jezdzi ale jesli planujesz tam często kogoś wozić to będą cierpieć

Jeżdziłem tym autkiem 3 lata od nowości i wystarczy teraz jakbym miał je mieć to albo diesel albo min 180 KM w benzynie a najlepiej RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!