Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła jazdy dziennej w reflektorach


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam możliwość wyłączenia świateł do jazdy dziennej w kompie. Ale zawsze mam włączone i jeżdżę w trybie auto więc czujnik światła sam decyduje czy jedziemy na dziennym czy normalnych.

 

p.s. jakie dokladnie są żarówki do świateł dziennych? chodzi mi też o sposob montażu bo są różne typ tych żarówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję.

Swoją drogą do bardzo praktyczne rozwiązanie z tym wyjmowanym reflektorem przynajmniej wszystko można łatwo wymienić a nie jak w innych autach gdzie nie da sie nawet palca włożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyczne jeśli masz swój klucz do odkręcenia reflektora.

Ostatnio wymianiałem i używałem tego w formie zasuwki przy reflektorze. O ile lewy idzie znośnie, to prawy dziękuję bardzo... Udało się co prawda, ale trochę męczącę.

Na drugi dzień kupiłem klucz nasadowy i teraz to bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mi właśnie przestały świecić dzienne. Nie wiem co to może być bo innych usterek nie stwierdziłem. Żarówki dobre, zresztą gdyby były przepalone lub jak bym je wyjął to komputer krzyczy. Podejrzewam bezpieczniki, ale oba naraz by się przepaliły i z jakiego powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładałem kiedyś LEDY i wydaje mi się, że krzyczało, ale też grzebałem wtedy z kierunkami więc jutro specjalnie sprawdzę dzienne czy na pewno krzyczy.

Chyba zacznę szukanie od sprawdzenia czy USM się nie rozkodował...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam pytanie czy światła dzienne o których tu piszecie to chodzi o to że świecą się tylko przednie (nie h7 tylko jakieś słabsze), a tylne się nie świecą? Ja mam megane z końca 2009 i czy takie światła bym posiadał, jak to sprawdzić?

P.S. i z tego co pamiętam (bo żona głównie użytkuje autko) to na desce rozdzielczej świecą się (nie wiem czy zawsze) dwie kontrolki od świateł, bo to mnie zdziwiło właśnie.

Edytowane przez kecyrf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moja Megi 3 2010 ze Szwecji ma światła do jazdy dziennej ale nie ma czujnika zmierzchu? nie ma "auto" na przełacznniku świateł. Co zrobić aby światła dzienne działały. Teraz w pozycji O po włączeniu silnika zapalają się światła mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Po co mnie przedrzeźniasz :?:

U mnie jest podobnie jak u kolegi wyżej, tylko z tym że w pozycji zero po odpaleniu silnika światła mijania się nie zapalają. Zapalą się dopiero wtedy po włączeniu silnika, gdy silnik zgaszę na światłach mijania i po ponownym odpaleniu światła mijania zapalają się automatycznie.

Bardzo proszę o wszelkie sugestie co zrobić aby światła do jazdy dziennej automatycznie się zapalały zamiast świateł mijania ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

 

Dodano: 31 sty 2017 - 22:35

Nikt nic nie podpowie:( Bardzo proszę o podpowiedzi. Dodam że na manetce nie ma pozycji auto a reflektory są wyposażone w świateła do jazdy dziennej i widać że były one przez poprzedniego właściciela używane, ponieważ żarówki mają ciemną barwę.

Pozdrawiam

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Myślałem aby pojechać podłączyć clipa, może to właśnie nim trzeba by było aktywować światła dzienne, ale przed tym jeszcze faktycznie sprawdzę czy reflektory nie zostały zamienione i czy są podpięte do nich przewody zasilające owe światełka. Jeśli macie koledzy inne sugestie wówczas o nie poproszę :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam megi z 2011r i światła dzienne można włączyć jak i wyłączyć w menu komputera i nie trzeba jechać do ASO

mam tak samo, rok 2011 polski salon, menu w "liczniku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!