Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mocniejsze sprzęgło do 2.0 TCE


mkotek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wie ktoś może czy sprzęgło od Megane III RS będzie pasowało do 2.0 TCE?

Ew. jakie inne niż standardowe można założyć - chodzi o to aby było w stanie przenieść moment na poziome 400Nm.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

rozwiązał Pan już problem sprzęgła w swojej megance? Ja jestem ostatnio po modyfikacji i nie za bardzo sprzęgło chce mi przenieść moment na poziomie 360Nm. Mogę się zapytać z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sam nie wiem. mam przejechane 60 tysięcy. Wszystko było ok do czasu modyfikacji. Jakiś tydzień po modyfikacji zaczęło "puszczać", albo tak mi się przynajmniej wydaje. Naciskam gaz... autko przyśpiesza, po czym skaczą na chwile obroty do góry, autko przez chwile nie ma mocy, obroty spadają i dalej przyśpiesza... Przy zmianie biegów wszystko jest ok, problem pojawia się tylko przy wciśnięciu gazu do podłogi w okolicy 2000 - 3500 obrotów. Dzwoniłem do chłopaków od chipa i mówią, ze to sprzęgło i, ze ten typ tak ma i mogło sprzęgło puścić. Hmm... jeżdżę w miarę ekonomicznie i spokojnie i raczej powątpiewam w to, że tak szybko zajeździłem sprzęgło. Głupio byłoby wymienić sprzęgło na nowe i okaże się, ze pojawi się ten sam problem;-). To na pewno sprzęgło? Czy może problem z czymś innym? Przyznam, ze za bardzo się na tym nie znam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mam, tylko nie w wersji elektronicznej. Musialbym zrobić zdjęcie i wkleic. Ale to dopiero po robocie czyli w okolicy 18. Ze 180KM i 300Nm wykrecili mi 225KM i 359Nm. Moment w miarę równy w okolicy 2000-3000 obrotów. Jest sens szukać jakiś zamienników sprzęgła? A może kupic sprzęgło z rs'a? Bawić się w uzywke z rozbitka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ale mam zablokowane wysyłanie PW do 15 listopada;-) więc muszę poczekać.

Wrzucam zdjęcie pomiarów:

Już się zapoznałem z regulaminem:) Wstawiam poprawnie zdjęcie.

thumb_hosting_zdjec_1384978779__wykres.jpg

Edytowane przez szparag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze miales takie same dolegliwości jak ja? U mnie raz jest lepiej, raz gorzej... Tylko nie uśmiecha mi się taki objaw podczas wyprzedzania:-). Dowiedziales się może czy sprzęgło z RS jest kompatybilne? Bo może warto poszukać używki i kiedyś wymienić?

Swoja droga co oznacza na moim wykresie 'moc według normy'? To jest rzeczywista moc, czy jakas wirtualna i trzeba patrzeć tylko na moc na silniku?

Edytowane przez szparag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Robiliście coś z tym ślizganiem? U mnie się zaczęło parę dni temu. Do trzeciego biegu w miarę ciągnie, ale od 4ki w okolicy 2000 RPM jak dołożę do pieca, to obroty idą szybciej niż prędkość, ale powyżej 3500 problem zanika. Tak wygląda jakby już sprzęgło nie mogło przenieść momentu. Nie wiem czy robić to na już, czy można tak chwilę pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem po wymianie sprzęgła i dwumasy - problem ślizganie sie zniknął. Mam założona tarcze kevlarowa - podobno jest w stanie przenieść większy moment obrotowy niż standardowa. Po wymianie sprzęgło chodzi ciężej - trzeba użyć większej siły żeby je wcisnąć. Zobaczymy jakdlugo ten zestaw wytrzyma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się uspokoiło jak puściły mrozy, dlatego też nic z tym nie zrobiłem ostatecznie. Dziwne zjawisko, bo nawet po zagrzaniu auta zimą ślizgało. Anyway do następnej zimy prawdopodobnie mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!