Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mocniejsze sprzęgło do 2.0 TCE


mkotek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie dla rozwiania moich wątpliwości,mam mIII kombi z 09.2010 2.0 Tce 180 KM i tu moje pytanie czy cały zestaw sprzęgła z MIII RS 2014 będzie pasował do mojej ?

 

Komplet,czyli dwumas,tarcza,docisk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, w twoim przypadku wystarczyłoby obić sprzęgło kevlarem i zapomnieć o temacie :)

 

Swoją drogą do 2.0T pasuję komplet z RS-a ale czy do 2.0 to nie mam pojęcia - powinno

Edytowane przez LiszoGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprzęgło od 2.0T pasuje do 2.0 Tce więc jeśli od rs pasuje do 2.0T to do mnie od rs też,skrzynia w obu przypadkach pk4 i technologie silnika f4r takie same i w sumie to wszystko jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam Szanownych Forumowiczów. To mój pierwszy post :)
Od roku posiadam Megane 2.0TCE 180KM po delikatnym programie na 210KM@330Nm. Przy przebiegu 175tys km zaczęło się ślizgać sprzęgło na biegach od 4-6 (a czasem też na 3 jak się już zagrzeje).
Przede mną wymiana kompletnego sprzęgła (być może też dwumasy) i szukam tańszych alternatyw ponieważ zestawy które znalazłem kosztują 1200zł za sprzęgło i 2300 za dwumasę.
Z tego co znalazłem w katalogu to identyczną średnicę (240mm) i ilość zębów ma zestaw z 1.9DCI i przenośi podobny moment obrotowy. Co więcej w Megane II 2.0RS był stosowany taki sam zestaw jak w 1.9DCI i można dostać oryginał za 415zł.

Czy ktoś próbował sprzęgła z MII RS  lub 1,9DCI do MIII 2.0TCE? Jest szansa że spasuje?

Wiem że w MII była skrzynia ND0 a ja mam PK4 ale widziałem na innych forach że niektórzy ludzie wsadzają nawet sztywne koło z traffica 2.0 i jakoś to pasuje (ja oczywiście wolałbym zostać przy dwumasie)
 

Dnia 16.10.2018 o 10:41, LiszoGT napisał:

Moim zdaniem, w twoim przypadku wystarczyłoby obić sprzęgło kevlarem i zapomnieć o temacie :)

 

Można obić stare sprzęgło kevlarem i zastosować ze starym dociskiem i kołem, czy to opcja na tuning nowego zestawu? Macie jakiś polecany warsztat który obije kevlarem?

edit 29.08.2019
dla potomnych
Mechanik porównał dwumasę od DCI z tą od 2.0TCE i stwierdził że od diesla jest grubsza ok 2cm i bardziej masywna. Pewnie wymagałoby to grubszej rzeźby, a dynamika silnika i tłumienie drgań mogłyby ucierpieć.

Edytowane przez karolC
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

No i ktoś ogarnął temat z tym mocniejszym sprzęgłem ?

Kupiłem jakiś czas temu megane 3 2.0 TCE 180 PS  i jak tylko zakupiłem auto to biegi wchodzą jakoś ciężko szczególnie 1 i 4  bieg jakoś tak gumowato.

Zrobiłem program na 205PS i 345 Nm i wydaje mnie się ze po tym zabiegu sprzęgło zaczęło się  ślizgać jak dam do pieca tak od 2000 rpm .

Moze oddać do regeneracji sprzęgło bo słyszałem ,że można je wzmocnić i będzie auto śmigać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy Radzikowski zna się na rzeczy robią sprzęgła do naprawdę konkretnie stuningowanych aut. Najlepiej zadzwonić i dopytać ceny podobne do Sachs-ów Luk-ów. Modyfikują i sprzęgła i dociski. Warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
4 godziny temu, Slayer_Anty_Kler napisał:

Czyli co- kupić w ciemno sprzęgło od wersji RS?

1/ Kompletne sprzęgło z dwu - masą z GT/RS ;

      -  wytrzymuje ok; 410 Nm - jeżeli jest nowe,

      -  jakie koszta???

4 godziny temu, Slayer_Anty_Kler napisał:

Dzwoniłem tam i usłyszałem cenę 2000 zł i 5 tygodni oczekiwania LOL

 

2/ Sprzęgło w wersji sportowej bez dwu-masy ;

    -  https://www.sachsperformance.com/pl/zestaw-sprzegla/sachs-sprzeglo-sportowe/renault-megane-iii-grandtour/2-0-tce-132kw

    - koszt  to = 472,43 EUR  * 4,65 zł/EUR  = 2197 zł 

    - wytrzymuje  ok; 15 % więcej od standardu  2,0/ TCe/180 KM ;

          - czyli  ok; 320 Nm * 1,15  = 368 Nm,

3/ Wg; wersji  http://www.sprzegla.com/kontakt/kontakt-Marek-Radzikowski.html

     - 2000 zł - co obejmuje ta usługa?

     - jaki moment wytrzymuje sprzęgło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!