Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd po instalacji LPG BRC sequent megane 1.6 16v


Zmijasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W piątek odebrałem auto od gazownika który zamontował mi instalację BRC sequent 24. Po wyjechaniu z warsztatu zapalił mi się błąd "abgassystem uberprufen" - sprawdź system spalin (coś takiego). Wróciłem do gazownika który skasował błąd, ustawił jeszcze raz gaz i w drodze powrotnej znowu pojawił się błąd. Następnego dnia procedura została powtórzona i błąd nadal wyskakuje. Nie zauważyłem spadku mocy, problemów z obrotami, problemów ze spalaniem itp. Jedyny problem jest w momencie odpalenia ciepłego silnika (po ok 2-3h postoju) autko kręci kręci i ledwo odpala. Wydaje mi się, że za szybko przełącza się na LPG, na zimnym tylko jak załapie obroty to już mam sygnał, że załącza się gaz. W czym może tkwić problem? Czy ktoś miał taki przypadek? Gdzieś wyczytałem, że to może być problem z sondą lambdą? Ale wcześniej nic się nie działo takiego. Dodam, że przy jeździe na PB błąd nie znika.

Help :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na efekt źle ustawionej (wyregulowanej)instalacji gazowej. Więcej i myślę sensowniej wypowiedzą się tutaj :

http://lpg-forum.pl/search.php?search_id=newposts

ale trzeba się tam zarejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu jadę na ustawienie instalacji, może tym razem coś się zmieni.

Co do nieszczelności to sprawdzal koleś przy mnie i nic nie wykazało nieszczelności, nie czuć również gazu w trakcie pracy silnika.

Czy na ciepłym silniku auto może odpalać tylko z LPG czy zawsze do uruchomienia potrzebuje PB? (mam tutaj na myśli jak powinno być poprawnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BRC nie można odpalać tylko z lpg nawet ciepłego silnika. Istnieje jednak możliwość pięciokrotnego awaryjnego odpalenia na lpg, (np. jak padnie pompa paliwa). Po wykorzystaniu pięciu prób trzeba je skasować w sterowniu. Służy to temu, aby użytkownicy nie nadużywali tej funkcji przy zimnym silniku. Można natomiast ustawić w sterowniku, że po odpaleniu ciepłego silnika na pb, na gaz przełącza się np. po 5 sekundach.

Co do Twojego problemu, skauj błąd i pojeździj na benie (najlepiej zalej 98) i zobacz czy komunikat wyskoczy, (może zatankowałeś lipny gaz) wtedy będziesz wiedzał czy to wina lpg. A najlepiej sprawdź na clipie co to za bład, bo taki komunikat "sprawdź spaliny" może oznaczać wiele. Mi np. pokazywał czujnik wałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik wykonał ponownie regulację instalacji, usunął błąd, jazda próbna i znowu check (błąd wtrysku).

Dzwonił do działu technicznego BRC i wszystko było zgodne z instrukcją jaką usłyszał przez telefon.

Sprawdził wszystkie połączenia ze sterownikiem, wtryski, potem kolejna regulacja i błąd nie pokazywał się na panelu ale był widoczny na kompie.

Podjechał do diagnosty który (tak mi powiedział gazownik) miał lepszy program diagnostyczny który wykasował błąd. Dodatkowo dolutował dodatkowy obwód do sterownika i autko śmiga (70 km narazie) bez błędu. Dodam, że wcześniejszy błąd nie wpływał na prace silnika, problem był tylko przy odpalaniu na ciepłym. Jak myślicie co on tam dolutował :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!