Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapalające się kontrolki.


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem dzisiaj około 250 km i Megana znowu mnie czymś zaskoczyła.

Zapalały się razem dwie kontrolki z obrazka.

Zapalały się w różnych odstępach czasowych i kilometrowych, raz świeciły dłużej raz chwilkę (od 5 sekund do 1,5 minuty). Myslę, że to coś z połączeniami AIR BAG- mam 4 poduchy. Ma może ktoś pomysł od czego zacząć- jakieś wtyczki, pomiary multimetrem itp.

 

zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś pomysł od czego zacząć- jakieś wtyczki, pomiary multimetrem itp.

 

Tak. Mamy!

Odłączasz akumulator. Otwierasz drzwi kierowcy i klękasz obok progu. :mrgreen: Możesz sie pomodlić, ale nie musisz. Pod fotelem jest złączka bocznej poduszki. Rozepnij ją i przeczyść styki. To samo pod fotelem pasażera.

Powinno pomóc.

Dość częsta "usterka". Moją Megi też to kiedyś dopadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie stanie jak się nie odłączy akumulatora i rozepnie wtyczke?

 

Może nic, może zepsuje sie sterownik poduszek. Może nichcący zewrzemy nieodpowiednie styki.

Przy tego typu pracach zalecane jest odłączenie aku., wiec po co kusić los.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poklęczałem dzisiaj troszeczkę przy samochodzie. Porozpinałem wtyczki pod siedzeniami i obejrzałem styki- śladów utleniania czy niekontaktu brak. Pod "krzesłem" pasażera wydaje mi się jednak, że jedna wtyczka (gruby pomarańczowy kabel) była luźno czyli łatwo wyskoczyłą z gniazda. Teraz tylko czekam na dłuższą trase, aby potestować.

Zaciekawiła mnie jeszcze jedna sprawa- pod siedzenie kierowcy dochodzą 2 grube kable (brązowy i pomarańczowy, każdy na osobnej wtyczce) i dwa cienkie na dużej wtyczce.

Pod siedzeniem pasażera natomiast duża wtyczka posiada tylko jeden cienki kabel.

Trochę to dziwne, gdyby ktoś mógł zerknąć u siebie i zweryfikować byłbym wdzięczny.

 

Dostałem jeszcze informację, że może to być czujnik niezapiętych pasów- podobno jest w każdym samochodzie z poduszkami. Oglądałem ten zamek od zapinania pasów, ale jakoś nic nie wskazuje, aby tam coś było- jakiś kabelek dodatkowo.

Może mnie ktoś w tym temacie uświadomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten zamek od zapinania pasów, ale jakoś nic nie wskazuje, aby tam coś było- jakiś kabelek dodatkowo.

Może mnie ktoś w tym temacie uświadomić.

 

Zobacz na linkę mocującą zatzraskk pasa kierowcy. Równolegle biegnie przewód od czujnika.

Nie masz czerwonej kontrolki świecącej przy niezapiętym pasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a ja mam taki problem, mam megane I i jak sie włącza radio to powinno byc wszystko widac na desce roździelczej a tam nic nie ma od czasu do czasu kiedys sie pojawiła jaka to jest stacja grana a teraz juz nic sie nie pokazuje . miał moze ktos taki problem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!