Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Demontaż tapicerki przednich drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcę zamontować projektory led w przednich drzwiach 5-cio drzwiowej Meganie, tylko nie mogę ogarnąć jak zdjąć tapicerkę z drzwi... ;) w temacie znalazłem, że w serwisówce na dowloadzie jest pokazany sposób jak to zrobić ale kurka wodna nadal nie wiem jak to zrobić żeby było dobrze.

Czy może któryś z forumowiczów mógłby w kilku punktach opisać co i jak, żeby nic nie popsuć a najfaniej byłoby jakby ktoś miał jakiś manual.

A może ktoś ma inny pomysł ;) na zamontowanie tych projektorów w drzwiach bez demontażu boczków???

W swojej MIIphI ogarnąłem temat bez problemu :) a w tej no ni ch....a :)

 

bardzo będę wdzięczny za każdą pomoc ;) a za najlepszą stawiam B)

post-43668-0-82876000-1380655642_thumb.jpg

post-43668-0-00841100-1380656279_thumb.jpg

post-43668-0-66957000-1380657008_thumb.jpg

Edytowane przez Pawkeyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż jest prosty, ale jeden element w drzwiach to jeden z najsolidniej wykonanych elementów w historii Renault - a mianowicie uchwyt do zamykania drzwi.

Pod klamką masz zaślepkę, cienkim, płaskim śrubokrętem podważasz, później odkręcasz torx.

Wyjmujesz panel sterowania szybami (do góry).

Jak wyjmiesz panel od szyb to później odciągasz białą spinkę, która jest wciśnięta w drzwi.

Od strony zamka odkręcasz jeden torx.

Zdejmujesz plastik przy lusterku (ciągniesz do siebie).

Nie pamiętam czy od spodu są śruby, jeśli tak to odkręcasz.

Gwóźdź programu!

Rozpołowienie uchwytu do zamykania drzwi. Podważać najlepiej paznokciami i mocno ciągnąć do siebie. To jest moim zdaniem najsolidniej wykonany element w całej megane 3 i chyba całej historii Renault :)

Jak to się uda to od spodu zaczynasz odrywać plastikowy boczek od blachy i już będzie z górki :)

 

A jak chcesz ten wynalazek montować to wystarczy się wpiąć w lampkę - wystarczy ją podważyć płaskim śrubokrętem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc:)

udało się bez szkód ogarnąć ten temat :) , bez zdejmowania całkowitego boczku (obyło się bez gwoździa programu) oraz pomocy osób trzecich (nie licząc Was :mrgreen:) wystarczyło odchylić podłożyć drewniany klocek celem przytrzymania i gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!