Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komputer: wskaźnik spalanie


Fiodor

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Mam pytanie, może i głupie, ale czy podczas jazdy na gazie komputer pokładowy prawidłowo wskazuje spalanie, tzn. czy to co pokazuje tyczy się aktualnego spalania gazu ? :blink:

Pozdrawiam,

Fiodor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo tak być nie powinno. Może to świadczyć o ubogiej mieszance LPG. Pytanie też na jakiej zasadzie masz wystrojone auto, sonda AFR itp. A ile pali Ci auto LPG a wcześniej jak wychodziło Pb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką teorię, że zależy to od tego czy masz fabryczną instalację gazową czy zakładaną przez "siebie" tzn. jeżeli jest ona fabryczna to producent przewidział taką opcję w komputerze i po przełączeniu na gaz powinien pokazywać Ci realne spalanie gazu, a na wskaźniku poziomu paliwa wskazuje poziom gazu w zbiorniku LPG (ale mogę się mylić, to tylko teoria). W przypadku instalacji założonej samodzielnie (tzn. przez gazownika) komputer na pewno nie pokazuje spalania gazu tylko benzyny i jadąc na gazie systematycznie ubywa Ci benzyny na wskaźniku. Ewentualnym rozwiązaniem problemu ubywającej benzyny jest zamontowanie przez gazownika tzw. emulatora poziomu paliwa (u mnie tak jest), który to po każdorazowym wyłączeniu i włączeniu zapłonu pokazuje realną ilość benzyny w zbiorniku, a poziom gazu możesz sobie kontrolnie sprawdzić na wskaźniku przy przełączniku gazu jednak jest to bardziej poglądowa ilość niż realna i ja jeżdżę na tzw. kilometry niż na wskazania tego wskaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie gazownik powiedział żeby nie sugerować się wskaźnikiem stanu pliwa, tylko co jakiś czas zalać za kilkadziesiąt złotych w ciemno i tyle. Ponoć te emulatory też nie są idealne ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W renault jest normalne że wskazanie Pb opada podczas jazdy, dlatego należy korzystać z emulatora. Jeśli masz zamontowany emulator i "fachowiec" Ci mówi

No mnie gazownik powiedział żeby nie sugerować się wskaźnikiem stanu pliwa, tylko co jakiś czas zalać za kilkadziesiąt złotych w ciemno i tyle. Ponoć te emulatory też nie są idealne ..
to powiedz mu żeby oddał Ci pieniądze za emulator ~150zł skoro on nie będzie działał poprawnie, nie będzie idealny. Taki człowiek tutaj na forum LEWY zaproponował układ który działa idealnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnnie nie zamontowali mi emulatora, bo twierdzili że lepiej jest po porstu co jakiś czas dolac benzyny, bo te emulatory nie działają zawsze poprawnie .. :blink: A co do za układ Lew'ego ?:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!