Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hałasująca blacha drzwi kierowcy przy zamykaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Nabyłem kilka dni temu Megane III phI 2009 5d. Chciałbym zapytać czy któryś z użytkowników tego autka lub innych Meganek III spotkał się i poradził sobie z sytuacją, w której blacha drzwi hałasuje przy ich zamykaniu. Zachowuje się to tak jakby blacha drzwi była niewystarczająca napięta lub wyciszona w skutek czego przy zamykaniu słychać brzęczenie. Problem tyczy drzwi kierowcy. Wnioskuję, że to kwestia blachy ponieważ, zamykając drzwi za klamkę hałas jest, a pchając je za środkową część karoserii hałasu nie ma. Podobny dźwięk pojawia się pukając w blachę drzwi kierowcy.

 

Edit: Dodam, że auto było sprawdzone w ASO i nie było bite w drzwi. Naprawa blacharska była tylko na tylnim zderzaku i klapie bagażnika. Wymiana i malowanie.

 

Z góry dzięki za odp.

Edytowane przez marchel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w M III ale w sceniolu II w drzwiach przed tym płatem blachy jest plastikowa wkładka spełniająca rolę osłony anty udarowej i szyna wzmacniająca. Pomiędzy szyną i blachą poszycia jest masa uszczelniająca w kiliku miejscach. Jeśli masz to samo, to może uda się za szynę i ten plastik wcisnąć kilka kleksów silikonu, by się do wewnętrznej strony blachy i plastiku przykleiły, a tym samym usztywniły całość pomiędzy sobą.

Tak to w sceniolu II wygląda:

thumb_hosting_zdjec_1381786077__28052012219.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie stosowałem, bo u mnie w sceniolu II tego dzwonienia nie ma. Jest tam fabrycznie punktowo zastosowana masa uszczelniająca, taka jak jest przykładowo na spawach w bagażniku przy nadkolach.

Co do silikonu to może być zastosowany uniwersalny, lichego lakieru z wnętrza drzwi nie powinien zjeść, a miejsca drgania blach powinien wypełnić bez wyciskania blachy na zewnątrz, jak mogła by zrobić pianka montażowa, która w minimalnej ilości też mogła by tam być zastosowana.

można zakupić bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam, że miałem taki przypadek w pierwszym roku użytkowania auta tylko u mnie okazało się, że hałasowała osłona termiczna od układu wydechowego pod samochodem przy zamykaniu drzwi tzn. rezonansowała od siły uderzenia drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę dodam, że u mnie też dzwoniły drzwi przy zamykaniu (chyba wszystkie), a także przy bardzo niewielkich prędkościach. Problemem okazały się te czarne zaślepki pod klamkami, które miały luz po ok. 1mm. Zdjąłem je i każdą zaślepkę przykleiłem cienką warstwą uniwersalnego silikonu, pomogło.

A na wiosnę też coś nieustannie dzwoniło w drzwiach kierowcy i to z kolei była poluzowana czarna listwa na dole drzwi. Pomogło lekkie podgięcie blaszek, na których jest ona zamocowana (na przyszłość zrobiłem to ze wszystkimi - listwami oczywiście).

Edytowane przez giziq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u znajomego mechanika znającego renówki na wylot. Rozebrał drzwi i wsadził jakąś masę uszczelniającą pomiędzy blachę drzwi, a tą metalową listwę poprzeczną. Jak ręką odjął. Gojgien miałeś rację więc dzięki.

@Barnaba też już miałem brzęczenie spod samochodu przy zimnym silniku. Mechanik poprawił jakiś metalowy przewód, który obijał się o osłonę i też jest ok.

Edytowane przez marchel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!