Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

bezpieczniki w komorze silnika - demontaż ?


Rekomendowane odpowiedzi

padło mi ogrzewanie tylnej szyby pierwsze co chciałem sprawdzić to bezpiecznik, górną obudowę zdjąłem bez problemu ale w linij gdzie jest bezpiecznik od podgrzewania szyby (30A) nachodzi jeszcze jedna "sztywna " obudowa i jak to dziadostwo zdjąć ?

 

Nowe zdania zaczynamy z dużej litery. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh jak ja kocham tą francuską myśl techniczną

a jeżeli dioda na panelu przy wlączeniu ogrzewnia szyby się świeci to sprawdzac ten bezpiecznik ?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sobie narobiłem bezpiecznik sprawny a auto trup i komunikat electronic fault

Masakra normalnie i hu wie co teraz.... pewnie będę miał gorąco.

Edytowane przez macabra80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączono z już istniejącym.

Dzisiaj sprawdzając bezpieczniki od podgrzewania szyby manewrując skrzynką z bezp w komorze silnika musiałem coś spierdzielić bo teraz megi zimna i wywala błąd electronic fault i coś tam o kierownicy. Czy ktoś mnie nakieruje gdzie zacząć szukać usterki bo bym chciał autem do domu wrócić :) o clipie na obecną chwilę mogę zapomnieć.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek na pewno należy przyglądnąć się dokładnie tej skrzynce. Zapewne w tym miejscu jest problem. Odłącz wszystkie złącza i sprawdź czy jest dobry styk.

Z tego co pamiętam miałeś już problemy ze kostką od świateł mijania w tej skrzynce. Wtedy doradzał żeby profilaktycznie sprawdzić pozostałem złącza, ponieważ skoro w jednej pojawił się śniedź, to i w pozostałych na pewno też.

Piszesz też o problemach z kierownicą, a to jest akurat sąsiednie złącze, obok tego od świateł.

 

PS. Oba tematy połączyłem. Jest to kontynuacja tego problemu i nie ma potrzeby zakładania nowego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowałeś płytkę z bezpiecznikami to tam teraz szukaj przyczyny usterki. Wspominasz o komunikacie z kierownicą to może być poluzowana wtyczka brązowa 12-pinowa naprzeciwko bezpiecznika 5A od blokady.

Ogólnie to należałoby posprawdzać wszystkie wtyki i bezpieczniki w tej skrzynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja damiar ze światłami poradziłem sobie elegancko teraz to pewnie grubsza sprawa. Bezpiecznik spr na wyłączonym silniku więc spalenie ecu itp mam rozumieć nie wchodzi w gre. O kierownicy jest komunikat że jest odblokowana bo jak wcisne start to dmuvhawy działają radio i zapalniczka też działa. Najgorzej że ciemno i do doopy taka robota a zostwiać i z nerwem wracać nie uśmiecha mi się.

 

Sorry za byki z palca piszę.

 

Edit : poruszalem pomerdałem i do domu dojechałem. Przy pierwszym udanym odpaleniu pokazało błąd esp potem już nie. Jutro na maxiecu spr co się dzieje clip to nie jest ale może czegoś się dowiem w każdym bądź razie problem tkwi w skrzynce.

 

Dodano: 13 lis 2013 - 16:18

no i problemów z komunikatem electronic fault ciąg dalszy, na programie maxiecu wywaliło mi błędy w ABS, module kontroli nadwozia i skrzynkce usm.

może ktoś mi pomoże zinterpretować to jakoś albo podrzucić sprawdzoną stronę gdzie mogę przeczytać o charakterystyce błędów bo Maxiecu czasami sprzeczne informacje podaje. I mam jeszcze pytanie czy ewentualny problem z kartą hands free (rozładowana bateria) może wywołać taki komunikat bo tym razem udało mi się odpalić auto po włożeniu karty w slot i bez szperania w skrzynce bezpieczników,za pierwszym razem zapaliła mi się kontrolka ładowania a za drugi normalnie odpalił.

post-56554-0-68889100-1384355065_thumb.jpg

post-56554-0-44925900-1384355110_thumb.png

post-56554-0-48216400-1384355121_thumb.png

Edytowane przez macabra80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

macabra80 - mam dokładnie taki sam błąd w Maxitest, co Ty na pierwszym zrzucie ekranu. Objawy mam takie, że przy podejściu do auta i włożeniu ręki za klamkę (mam hands free) auto odblokowuje zamki i od razu je blokuje (z wyjątkiem tylnych lewych drzwi), po czym wyświetla "electronic fault". Zdarzyło mi się to kilka razy w ciągu ostatnich dni. Raz komunikat sam zniknął po zamknięciu i ponownym otwarciu auta, odpalił bez problemów i dojechałem do domu. Po kilku godzinach znowu to samo przy otwieraniu auta, ale tym razem komunikat świecił się stale, oświetlenie kabiny nie zaświeciło się, nie mogłem zamknąć auta, a na desce cały czas świeciło się podświetlenie zegarów, "electronic fault" i nie dało się też odpalić auta - nie reagowało na nic. Już chciałem odpinać klemę od akumulatora, ale spróbowałem poruszać kablami w skrzynce UPC obok akumulatora i komunikat zgasł, a auto zupełnie ozdrowiało. Podejrzewam zaśniedziałe styki w skrzynce UPC i je dziś wyczyszczę. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - zrobiłem skanowanie Maxitestem i wyskoczyło mi to, co Tobie na pierwszym zrzucie, czyli "...nieprawidłowe włączenie sterownika /USM/". Pytanie jest takie - czy USM oznacza inaczej UPC (czyli skrzynkę obok akumulatora), czy też skrzynkę w kabinie, obok kierownicy...Niby poruszenie kablami w UPC pomogło, ale to wszystko jest ze sobą połączone m.in. siecią CAN i może poruszanie kablami przy UPC ma wpływ na działanie skrzynki w kabinie. W końcu ta w kabinie steruje zamkami, a właśnie ta usterka wiąże się z odblokowaniem zamków, jak podchodzę do auta. A Tobie jak udało się rozwiązać problem?

Edytowane przez leelook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!