Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usterka hamulca parkingowego...?


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy w terenie górskim, przy temperaturze ok. -12° C miała miejsce następująca sytuacja. Otóż po przejechaniu kilkunastu km po drodze pokrytej rozjeżdżonym śniegiem, dotarłem do miejsca, gdzie trasa była bardzo stroma i do tego pokryta lodem przysypanym cienką warstwą śniegu. Hamowałem w tym miejscu na przemian: silnikiem i hamulcem. Po krótkiej chwili zapaliły się czerwone lampki (w tym STOP) oraz odezwał się dość przykry sygnał dźwiękowy. Ponadto wyświetlił się komunikat o usterce hamulca parkingowego. Sytuacja powtarzała się na tym krótkim odcinku po każdym naciśnięciu pedału hamulca i ustępowała po zatrzymaniu samochodu. Wcześniej ani też później sytuacja nie powtórzyła się, ale też nie było takiej nawierzchni i takiego pochylenia drogi. Sytuacja pasuje do opisu ze strony 2.09 instrukcji obsługi z tym, że nie jestem przekonany, czy całe zajście nie było spowodowane warunkami (temperatura, śnieg, lód, nachylenie) i czy po prostu elektronika nie „zgłupiała” w tym momencie. Po tym jednorazowym występie wszystko jest O.K. i działa prawidłowo – jednak, jak podkreślam – nie wystąpiły już podobne warunki. Czy ktoś to już przerabiał...?

20080104_01.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest z 2004 roku, mam go od 1,5 roku - płyn nie był wymieniany. Z tym "zagotowaniem" - to szczerze mówiąc watpię, bo ten naprawdę stromy odcinek to góra 200 - 300 m (na dojeździe do zamku Czorsztyn). Gdyby tak bylo, to latem w Rumunii na szosie Transfogaraskiej musiałbym się zapalić albo wręcz wtopić w asfalt... tam tego typu zjazdy są po kilkanaście i więcej km a nic takiego się nie działo. Bardziej pachnie mi to niewydolnością ABS-u (nawirzchnia: lód pod cienkim śniegiem) - auto prawie chciało się zsuwać...

 

08-02-2008. Po dzisiejszej wizycie w ASO, okazało się że przyczyną był prawdopodobnie (podobny objaw wystapił jeszcze raz na ostrym zakręcie tyle, że bez komunikatu - tylko STOP + dźwięk) niski stan płynu hamulcowego, który został uzupełniony wraz z wymianą klocków przednich (starych zostało 10%). W pamięci komputera nie było nic nt. awarii hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, jestem na forum po raz pierwszy , mam problem z hamulcem ręcznym scenic 2 2004 1 .5 dci . klocki na tylnych kolach na luzie tra o tarcze , jak to naprawić , na przeglądzie wykazało ze troszeczkę trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!