Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż parktronic do Scenic III


Rekomendowane odpowiedzi

Informacyjnie

Jestem właśnie po instalacji czujników przód i tył w Scenicu III w oryginale

Działa super , jest trochę konfiguracji i należy przeprogramować licznik bo inaczej nie ma sterowania głośnością oraz wywala błąd konfiguracji na liczniku ( clipem się nie da )

Moduł parktronic mam od megi III 259900004R kawałek wiązki z wtyczkami do modułu również z MIII - instalacja ( kostki ) pasują od SIII/SII/MIII/SII laguny ogólnie kostki od modułu parktronica są do dłuższego czasu takie same

Głośniczki mam jeden od SIII drugi jakiś od Audi ogólnie nie istotne jakie ważne aby były sprawne

Tylny zderzak kupiłem kompletny z czujnikami ( 300 zł ) , moduł 50 zł , przednie czujniki z wiązką i z mocowaniem do grila i "oczkami do zaślepek halogenu 250 zł, pozostałe kabelki 50 zł, montaż i programowanie we własnym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

czy parktronic przód + tył wymaga dwóch sterowników? Wiesz może z jakich modeli aut parktronic pasuje do Scenica III? (Dużo ostatnio widziałem ogłoszeń z Espace i/lub vel satis, ale nie wiem czy będzie pasował).

Jeżeli chodzi o zmianę eepromu, to zakładam, że trzeba go wylutować, czy da się to zrobić jakimś złączem?

 

Dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że w Scenicu z 2012 (wersja TomTom) jest inna instalacja.

 

Rozgrzebałem tył, mam tam dwie wolne wtyczki jedna 4-ro pinowa (z dwoma kablami) i jedna 24-ro pinowa (19 kabli).

Do tego do zderzaka leci wiązka z 12-toma kablami. W zderzaku jest jedna wtyczka do któej wchodzi 12 kabli a wychodzą 4 (tylko światła).

Czy ktoś może potwierdzić, że Renault zmieniło komputer PDC i wiązki?

Niestety nie mogę nigdzie znaleźć takiej wiązki (z jedną wtyczką), ani takiego sterownika komputera.

Czy ktoś ma schematy elektryczne do Scenica od 2012 roku?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Informacyjnie

Jestem właśnie po instalacji czujników przód i tył w Scenicu III w oryginale

Działa super , jest trochę konfiguracji i należy przeprogramować licznik bo inaczej nie ma sterowania głośnością oraz wywala błąd konfiguracji na liczniku ( clipem się nie da )

Moduł parktronic mam od megi III 259900004R kawałek wiązki z wtyczkami do modułu również z MIII - instalacja ( kostki ) pasują od SIII/SII/MIII/SII laguny ogólnie kostki od modułu parktronica są do dłuższego czasu takie same

Głośniczki mam jeden od SIII drugi jakiś od Audi ogólnie nie istotne jakie ważne aby były sprawne

Tylny zderzak kupiłem kompletny z czujnikami ( 300 zł ) , moduł 50 zł , przednie czujniki z wiązką i z mocowaniem do grila i "oczkami do zaślepek halogenu 250 zł, pozostałe kabelki 50 zł, montaż i programowanie we własnym zakresie

Gratulacje. Kolejna opcja fabryczna, która poza fabryka można dołożyć :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja także jestem juz po instalacji fabrycznej instalacji asystenta parkowania przód + tył.

Moduł zakupiłem taki sam jak kolega cinas_ 259900004R, z tym że gość od którego go kupiłem twierdził ze moduł jest ze Scenica III. Bo wcześniej zakupiłem moduł 259902890R od Megane III i nie działał prawidłowo, nie było także wizualizacji w liczniku.

Asystent działa wyśmienicie, żadne podróbki go nie zastąpia.

Oczywiście bez pomocy kolegi cinas_ nie dałbym rady, to prawdziwy fachowiec i dzieli sie chętnie wiedzą z innymi,to on przerobił mi wsad eepromu, pomógł w konfiguracji auta, za co jestem mu wdzięczny.

Pozdrawiam.

Edytowane przez manek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!