Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż parktronic do Scenic III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

A czy jak posiadam oryginalny kompletny zestaw parktronik od Megane III przód i tył a do swojego samochodu też megane III chciałbym założyć tylko na tył to czy będzie to wszystko odpowiednio działało ?

Edytowane przez Rafal-K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A jak można rozróżnić czy moduł obsługuje tył / przód i tył? Mam u siebie zamontowane czujniki z tyłu i zastanawiam się, czy przy montażu na przód będę musiał tylko czujniki załatwić + ew. wiązkę jak nie ma, czy będzie jednak więcej zabawy...

Edytowane przez grabbou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam do modułu tylko na tył dochodzą 2 wtyczki, a do tego z przodem 3.

Jak moduł ma piny w 3 kostkach to prawdopodobnie będzie obsługiwał przód.

 

Powyższe nie dotyczy Meganek/sceniców z R-Linkiem (od 2013r), tam dochodzi 1 szeroka wtyczka i obsługuje przód i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich,

Podpinam się pod temat ponieważ tutaj znalazłem najwięcej informacji jakie mnie interesują.

Przestał mi działać parktronic. Wywala błąd "Skontroluj pomoc parkow.", przód czasami łapie przeszkodę, tył nie, do tego nie pokazuje nic na wyświetlaczu.

Panowie w ASO stwierdzili, że padł moduł parkowania i nowy kosztuje 900 zł na zamówienie.

Rozumiem, że jeśli to faktycznie moduł to szukać którego z tych: 259900004R, 259907172r, 259902114R? Jak do tego się dobrać w Grand Scenicu, gdzie on jest zamontowany?

Dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Powyższe nie dotyczy Meganek/sceniców z R-Linkiem (od 2013r), tam dochodzi 1 szeroka wtyczka i obsługuje przód i tył.

 

W nawiązaniu do powyższego, czy ktoś posiada rozpiskę takiego modułu ? Jest to jedno złącze 24 pinowe.

post-11788-0-47542900-1480428043_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam pytanie czy instalacja PDC do Scenica III przód będzie taka sama w wersjach przed liftem i po liftingu? A czy instalacje elektryczne w Scenicu III i Megane III są wymienne tak jak w II? Chciałbym założyć instalację na przód bo na tył już mam. Muszę też pewnie wymienić moduł na obsługujący przód i tył.

Jeszcze jedno pytanie: czy czujniki z przodu są takie same jak z tyłu?

Edytowane przez michal_mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!