Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kto oglądał w TVN Turbo ???


pawelli

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj oglądałem program "Na każdą kieszeń". Porównywano Scenic-a z Zafirą.

Kiedyś zjechał Lagunę a teraz Scenic-a.

Oczywiście autor programu mnie nie zawiódł - znowu pokazał rzekomą - w jego mniemaniu - wyższość niemieckiej motoryzacji :-/ :-/ :-/ :-/ .

Oczywiście Scenic jest dość awaryjny, części drogie, trudny w naprawie, fotele za miękkie, siedzi się jak w PKS-ie. Według mnie koleś jest :mrgreen:

 

 

I oczywiście - niczego nie sugerując - na koniec w swoim wywodzie w podtekście - wyszło że Zafira jest lepsza :mrgreen:

 

 

A co Wy sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oglądałem i tylko mogę sie zgodzić co do zawieszenia przedniego że w scenic u pada szybciej niż w oplu ale za to renault ma lepszy komfort jazdy.

Gościa co prowadzi ten program w miarę lubie ale moim zdaniem renault przebija opla pod względem estetycznym. Scenic jest tańszy w zakupie na rynku wtórnym i to rekompensuje wszystkie niedogodności. co do cen części to uważam że teraz na rynku jest tyle firm że można bez problemu znaleźć tańsze i droższe odpowiadające wielkości portfela. Dla mnie scenic jest lepszą propozycja. A każde auto o które sie będzie dbać to będzie bezproblemowe.

 

tak wiec dla mnie wynik na plus dla renaulta i dlatego kolejne auto to będzie dla mnie scenic a na pewno nie żaden opel czy szmelcvagen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według słów prowadzącego program części do Scenica są droższe, ale porównanie obu pokazanych tabelek przeczy temu. Powiedziałbym że ceny części zamiennych są porównywalne.

Duga, sprawa, wg pana redaktora auto buja sie na zakrętach, czy ja wiem?

Mój stary poldolot bardziej się przechylał w zakrętach. Może to wina amortyzatorów jakie były w prezentowanym modelu?

Następna sprawa pozycja za kierownicą - siedzi sie jak w PKS-ie - i dobrze, pozycja bardzo wygodna i niemęcząca. W końcu to scenic nie mini czy 126p.

Nie mogę się też zgodzić, że trzeba się nachylać do przełączników dmuchawy, AC,

Pan redaktor zajął nieodpowiednią pozycję za kierownicą, ja nie muszę się nachylać żeby dostać się do tych przełączników jednocześnie wygodnie siedzę za kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widziałem tego programu, ale:

Do minusów Zafiry można jeszcze doliczyc:

-brak miejsca na roletę bagażnika, w przypadku postawienia foteli 6,7, z podłogi bagażnika.

-zerro miejsca na bagaż, w przypadku przewożenia 7 osób. (Miejsca w bagażniku mniej niż w seicento, więc albo box na dachu, albo przyczepka)

-ordynarnie wykończone zawiasy maski. (raczej brak wykończenia)

-wnętrze a właściwie kokpit, typowy, regularny, zimny niemiec. (rzeźbione piłą łańcuchową)

Z tych właśnie względów nie kupiłem Zafiry, (choć miałem taki zamiar) i zakochałem się w Reni

IMHO- Zafira powinna być porównana z GRANDSCENIC'iem, a SCENIC z Cmax'em Forda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jeździłem zafirą,, kiedyś nawet namawiałem rodziców do jej kupna :-? ale wystarczyło 20km mykania zafirą i werdykt mój taki ....dzieki Bogu rodzice tego nie kupili. zawieszenie katasrtofa, w srodku jakos nieciekawie, prosty opel.. a siedząc na miejscu pasażera to wciąż sie bałem bo siedzisko jakies dziwne, żadnego uchwytu co bym poczuł sie bezpieczniej.. od początku wrażenie ze przy drobnej kolizji wylece przez przednią szybe :-? poczułem dużą ulge wsiadając do megana, zeby nie było scenic'iem też sporo najeździłem.. precz z zafirą :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że prowadzący skończył tylko podstawówkę i od małego jeździł jedynie jakimś poniemieckim powiedzmy samochodem. Dlatego wydał taki werdykt. Ja osobiście jestem za Scenikiem. Szwagier ma :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego wyrabia? Tak szczerze Prezes - obchodzi Cię to ? Bo mi naprawdę polatuje co inni sądzą o moim aucie. Auto ma się mi podobać, a nie innym. I to, czy jakiś Franek Kolanko, czy Stefek Burczymucha powie, że moje autko jest szajskie to mnie naprawdę nie interere. Niech sobie jeżdżą szmelcami niemcami albo japońcami - ja na to za przeproszeniem "sram" ;-D Dlatego nie rozumiem tutaj Waszego oburzenia - to, że koleś powiedział tak czy siak o aucie - prawdziwie, czy nie prawdziwie. Co z tego? Czy to wpływa na Waszą opinię? Nie. A to, że wpłynie na jakiegoś pajaca opinie, który francuza nie kupi - pytam jeszcze raz, co z tego? ;-)

 

[zachowaj pewien poziom kultury, już któryś raz rzucasz wulgaryzmami i pochodnymi - bronius]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!