Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

drganie kierownicy na postoju+klekot przywył


ochi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!!

 

Mam niemały problem z moją Meganka II 1.5 DCi 82KM.

 

Od kilku dni pojawiło sie delikatne drganie kierownicy, odczuwalne szczególnie podczas postoju. Trochę mnie to irytuje a nie mam pojęcia co to może byc, występuje one głownie przy zimnym silniku. Auto ma ponad 4 lata ale mimo, ze mam je od nowości wczesniej takich objawów podczas zimy nie zauważyłem. Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale od paru miesięcy pojawiło się dodatkowo charakterystyczne cykanie w silniku podczas nabierania obrotów. podejrzewam że będzie to rozrząd( jeszzce nie wymieniany) lub jakiś inny pasek. Auto ma 92 tys przebiegu i póki co jednyą awarią było koło pasowe alternatora.

 

W ogóle kondycja silnika spadła, przy wyłączniu słychać charakterystyczny dżwięk jakby metal bijący o metal ( straszny klekot)- trudno określić czy dochodzi on spod maski czy tuż pod autem na wsyokości gałki zmiany biegów. Może coś sie tam na łaczeniech poluzowało.

 

Czy miał bądz też ma ktoś z Was takie objawy

 

dzięki za każda odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej do wymiany poduszka silnika, ale powiem jeszcze taką historyjkę...

 

Ojciec wnerwiał sie ze mu drga kierownica, ja mu mówie ze to moze poduszka się rozwaliła, pojechał do aso do znajomego i on sie pyta co tankuje, ojciec na to ze diesel extra na shellu, to moechanik sie skrzywił i powiedział zeby zatankował v-powera... I co najlepsze po zatankowaniu wszystko przeszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jakie to są drgania, nigdy nie będziesz miał jak w benzynie.

napewno tak jak pisałkolek, zatankuj v-power albo ultimate bp, te paliwa nają większą liczbę cetanową i co zmniejsza spalanie stukowe, co przekłada sie bezpośrednio na drgania. ale jak masz uszkodzoną poduszkę to nic nie pomoże.

xlibusx, a sprawdzili ci wszystkie poduszki, czasem sie wydaje z zewnątrz, że jest ok a w praktyce jest rozwalona. są jeszcze chyba poduszki pod skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki zostały wszystkie sprawdzone, reszta jest ok.

Może dodam żeby sprecyzować, drgania pojawiają się na biegu jałowym zaraz po tym, gdy silnik się rozgrzeje i "wejdzie na normalne obroty" po ssaniu. Przy dłuższej jeździe problem ustaje. W ubiegłym roku nic takiego nie miało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też występowało drganie kierownicy na biegu jałowym ale na rozgrzanym silniku. Myślałem że to wina wtrysow bądź paliwa. Pomogła wymiana prawej górnej poduszki silnika, chociaż wyglądała na dobrą. Dopiero po wyjeciu z samochodu okazało się, że jest padnieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

dziekuje za wszytskie wpisy. Póki co auto jest zatankowane do pelna. Glłównie jest to paliwo z NESTE i Shela, ale nie Vpower.

 

Spróbuje najpierw z innym paliwem a pozniej zobacze co z ta poducha?

 

a ile mniej wiecej kosztuje taka wymiana plus nowa część?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniewa, tak szczerze to nie kupiłbym używki na allegro, chyba ze silnik by mi wisiał już nad ziemią i miałbym ostatnie 100zł, ludzie nieraz poduszka wygląda na idealną a jest uszkodzona... to nie jest taka poduszka jak dawniej było ( blacha i kawałek gumy) tam jest olej w środku i takie tam pierdoły... moja poducha w aucie wygląda idealnie a drga, a okazało się ze jest zdeformowana o około 3 milimetry które powoduja drgania....

 

można kupić używana zwrotnice na allegro, ale nie poduszkę silnika czy tarcze hamulcową chyba ze się wie ze jest na 100% sprawna i jest nie wiele używana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolek, kupiona na allegro w porównaniu z moją była o niebo lepsza, przed kupnem upewniałem sie ze sprzedawcą, że poducha jest z samochodu o małym przebiegu. Stara padła po 100kkm. Jeżdżę 3 miechy i jest ok.

Za nową w sklepie chcieli 350 zeta. Oczywiscie jezeli ta mi padnie np. za miesiąc to kupię nówke. Na razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniewa, dla tego na koniec na pisałem ze jezeli jesteśmy pewni ze jest mało używana to można kupić.... ale większość na allegro to takie po przebiegu około 70-90 tyś albo te co mają mniejszy przebieg to są po dzwonie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!