Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Twardsze amortyzatory do Grandtoura?


simong

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Za tydzień dojadą mi sprężynki Eibach Pro Kit i chciałbnym lepsze amortyzatory załozyć. Zna ktoś jakies pasujące do III Grandtour??

 

Do HB czy Coupe są np. Bilstein B6 niestety do Grandtoura tylko B4 (seryjne)

pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że zamówiłeś sprężyny. Jeżeli zależy Ci na wyglądzie to same sprężyny wystarcząamor seryjny, a jak chcesz mieć do tego twardo to załóż amortyzatory z wersji GT - jeździ się nią jak po szynach, ale jak dla mnie jest bardzo twardo. Poprzednie auta miałem/mam na glebie i mam porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z zawieszeniem GT juz zacząłem szukać taniego dentysty, bo plomby wypadają :)

RS-a widziałem ostatnio na Wisłostradzie, to tyłek mu skakał jakby w ogóle nie miał zawieszenia, więc pewnie jest twardszy niż GT.

Najlepiej by było jakbyś się przejechał GT-kiem. Największa wada GT to to, że szpara między oponą a nadkolem to chyba 0,5m ;) Brzydko to wygląda, a jeździ super, więc słaby kompromis. Ja jednak zostawiam jak jest, chociaż kilka cm w dół by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

GT i tak jest niższy od serii :) dla mnie to wogóle dziwne, w serii zderzak z przodu idzie nisko, a boku prawie jak suv prześwit :)

Najlepiej by było jakbyś się przejechał GT-kiem.

masz racje, to by mi dało dobry punkt odniesienia

 

wiec plan mam taki: założe te eibach-y i zobaczymy. jesli go tez troszke usztywni to bedzie oki.

jak nie to szukam GT na przejażdżkę i jak bedzie jeszcze znośny komfort to zakładam amorki z GT.

 

W RS jest troszkę za twardo jak na nasze drogi dla codziennego pomykania. ale jako drugie auto na weekend ideał ;)

 

Dodano: 20 sty 2014 - 19:28

Może obalę kilka mitów ale eibach pro-kid + seryjne w dobrym stanie amoryzatory to naprawdę dobre połączenie... nie myślałem, że aż tak dobre ;)

 

 

wrażenia z jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Przed Eibach pro-kit -30mm

thumb_hosting_zdjec_1390499655__cam00107.jpg

 

Po obniżeniu :)

thumb_hosting_zdjec_1390499667__cam00113.jpg

Kolego czy to zdjęcie na eibachu jest zrobione zaraz po obniżeniu czy po przejechaniu min 1500 km jak się już sprężyny ułożyły?

Bo ze zdjęć nie siadła za bardzo. Pytam bo też miałem eibacha pro kita w lagunie III i tam właśnie tak było, że auto finalnie siadło po około 2 tyś km. I dopiero wtedy nabrało wyglądu.

Teraz mam megane III grandtour i też chce kopić eibacha jak najszybciej ale wolał był żeby siadło bardziej niż na Twojej foto. Eibachy są rewelacyjne jeśli chodzi o małą utratę komfortu i dużo lepsze prowadzenie szczególnie na łukach np. wjazdy na autostradę, serpentyny.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!