Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

terkotanie...


wiktor3a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem z moja megi 2.Przy każdym biegu przy obrotach wyższych niż 3000 przy rozpędzeniu jeśli puszcze noge z gazu jakby z przodu-silnika wydobywa się takie ciche terkotanie(jakby wiatraczek chodził) po dodaniu gazu ponownie, zanika lub gdy przy zdjęciu nogi z gazu wrzuci sie na luz.Byłem u mechaniora, powiedział że to dolna poduszka silnika-poduszka została wymieniona, ale problem pozostał...Proszę o dobre rady... Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżdze megane scenic 2.0 mam takie same objawy wymieniłem poduszke bo strzelila calkiem terkotanie pozostało wiec wsiadł pan z autoryzowanego serwisu renault w warszawie przejechał kawałek i powiedział łozyska skrzyni jest ich 8 ktore niewiadomo (komplet łozysk 1800pln) + robocizna ma sie zamknac na 3000pln Załamałem sie znalazłem inny serwis obsługujacy renault i peugota i mechanior powiedzial ze jak 2-3 łozyska trzeba wymienic to max 600 pln jak wiecej to ma uzywane zregenerowane skrzynie z 6 miesieczna gwarancja i za wymiane na ta skrzynie 1600 pln. Juz sie umówiłem na rozeznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jaka pewnosc ze bedzie dobra i gdzie kupic pewna w warszawie :>?? chyba zdecyduje sie na ta za 1600 z wymiana przynajmniej bede mial gwarancje i pewnosc ze jest ok bo wymieniaja w warsztacie pracujacym dla renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy te terkotanie to przy zmianie biegów jak silnik schodzi z obrotów?

U mnie jest to samo w 1,4 16V na 99% to coś z regulatorami zaworów słychać to również podczas hamowania silnikiem.

To chyba standard "ten typ tak ma"

Udało mi się tylko doprowadzić do sytuacji że tego nie słyszę mianowicie sprawdź czy po zamknięciu maski uszczelka podszybia styka się z maską u mnie była 3 cm szczelina (nailepiej położyć małą latarkę na silniku i po zamknięciu widać czy jest szczelina).

Domowymi sposobami zlikwidowałem przerwę pomiędzy maską i uszczelką podszybia i cisza klekocze pewnie dalej ale nie słychać.

Wiem to nie rozwiązuje problemu ale słyszałem że ASO również nie ma na to sposobu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W środę oddaje do mechanika i zobaczymy czy potwierdzi to o czym napisał RaVio. Mam takie pytanko: do modelu mojego(1,4 16v) pasuje np. skrzynia z 1,6 16v? zmiesciłbym sie z wymiana do 1500zł? Jak to zrobię to oddaje ją w świat bo cholernie pechowe autko mi sie trafiło....:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od razu wszystkich bo jestem tu nowy. Chcialem napisac nowy temat ale wlasnie zauwazylem ten. Mam takie same objawy mniej wiecej jak przyspieszam i dodaje gazu tez slysze takie lekke terkotanie, ale ja stane i dodam gazu na postoju tego juz nie slychac i silnik chodzi normalnie. Nieraz podczas jazdy to sie nasila a nieraz jest okiej. W sumie tez pomyslalem ze to lozysko. Na allegro jest skrzynia za 500zl. Zalamaliscie mi piszac jakie tu sa ceny.,.. mam nadzieje ze jednak to nie skrzynia. Jak kupowalem samochodzik od sasiada to raczej tego nie slyszalem....

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak akle za przełozenie 3 razy skrzyni kazda po 500 robocizna daje koleje 1500 czyli w sumie 3 tys :-P :-P

 

P.S juz oddałem własnie wrociłem do domu gasciu powiedzial ze zajrzy sprawdzi przy okazji zawieszenie i hamulce a własnie był bym zapomniał spusił przy mnie olej ze skrzyni popatrzylismy i powiedział "srebrzanka" (czt. opiłki aluminium w oleju jakas czes sie posypał) wiec napewno skrzynia do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

oddałem własnie wrociłem do domu gasciu powiedzial ze zajrzy sprawdzi przy okazji zawieszenie i hamulce a własnie był bym zapomniał spusił przy mnie olej ze skrzyni popatrzylismy i powiedział "srebrzanka" (czt. opiłki aluminium w oleju jakas czes sie posypał) wiec napewno skrzynia do roboty

 

Jak to sie skończyło? Też mam terkotanie w Lagunie I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!