Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podłączenie komputera gazowego pod OBD/CAN


edass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tydzień temu do mojej Meganki 2 ph2 założyłem instalacje gazową z funkcją komunikacji z komputerem benzynowym po OBD/CAN ale niestety coś nie działa.

Komputer gazowy na 100% jest podłączony do złącza diagnostycznego (linia 6 i 14) ale komunikacji nie ma :bash: .

<><><><><><><><><><>><><><><>

Przychodzi mi do głowy kilka możliwych problemów ale chciałbym dopytać czy ktoś z Was ma podłączoną instalację gazową pod OBD/CAN?

Jeżeli tak to pod które przewody w złączu diagnostycznym (tym w tunelu środkowym)?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Wcześniej miałem Seat z 2002 roku i tam w złączu diagnostycznym były tylko 3 przewody a w Megance jest ich kilka i zastanawiam się czy na pewno podłączyłem się we właściwe przewody.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pozdrawiam.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzięki za info ale czy mógłbyś podpowiedzieć jak to powinno być połączone z moją instalacją?

W załączniku przesyłam schemat.

Dokładniej to chodzi mi o przewody 18 i 46.

Pozdrawiam

post-66975-0-99714500-1390124259_thumb.png

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pojawia się problem.

Pomimo takiego podłączenia komputer gazowy nie komunikuje się z benzynowym :bash:.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Masz może jeszcze inny pomysł?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pozdrawiam.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nel

Komputer gazowy to 4gasII OBD/CAN, wtryski HANA, reduktor MagicJetIII, butla Stako "w koło" chyba 47l - nie potępiaj taka jest i już.

Komputer to prawdopodobnie to samo co Europegas Oscar-N OBD/CAN.

 

@adbaca

Tego właśnie nie wiem - Meganke mam dopiero 3 tygodnie a wcześniej poruszałem się samochodami z grupy VAG i wydaje mi się, że tam wiele rzeczy było łatwiejszych - chociażby diagnostyka VAG-iem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiesz czym albo jak to sprawdzić?

Mam kabel do aut grupy VAG oraz kabel do podłączenia kompa gazowego - to wystarczy?

W sterowniku gazowym jak dam OBD na Podłączone samo po kilku sekundach powraca na Rozłączone.

Edytowane przez edass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby Ci się jakiś skaner typu ELM327 może udałoby Ci się stwierdzić który to protokół. W zależności od protokołu jaki jest musisz podłączać przewody. Obie opcje napisał Nel. ISO9141-2, ISO14230 - piny 7,15; ISO15765-4 (can) - piny 6,14

post-32360-0-02541800-1390160675_thumb.jpg

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, ze znalazłem problem... Niestety nie będzie go zbyt łatwo usunąć :)

Ten sterownik nie obsługuje komunikacji po linii K (możliwe, że trzeba dokupić adapter ale nie jest to łatwa sprawa).

Oto cytat z instrukcji:

"Uwaga: Opcja „Czytanie korekt OBD” może być zastosowana TYLKO w autach posiadających

OBD na magistrali CAN, ponieważ tylko ten typ magistrali jest w stanie zapewnić odpowiednią

szybkość komunikacji ze sterownikiem. Warunkiem skutecznego działania tej funkcji jest

prawidłowo przeprowadzona autokalibracja na wolnych obrotach oraz dokonanie ew. korekt

mnożnika aby linie benzyny i gazu pokrywały się."

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!