Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podłączenie komputera gazowego pod OBD/CAN


edass

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki masz dostępny protokół, ja pisałem na podstawie tego co widzę w sofcie jaki mam ściągnięty, ponieważ ten screen to właśnie z programu owego był a może źle spojrzałeś na gniazdo OBD? Jeśli wszystko już przeszedłeś może uda się wymienić sterownik na taki aby gadał z protokołem który obsługuje Renault. W sumie też możesz zadzwonić do InterCarsu może coś doradzą bo przecież jest nowy. Znalazłem soft chyba którym się posługujesz, w załączniku tj 4gasII PLUS OBDCAN 2.11 oprogramowanie a czy soft setup_4gasII_sas_v1_09 taki obsługuje ten sterownik bo znalazłem ich kilka na stronie http://instalacje.intercars.com.pl/?id=318

post-32360-0-47122400-1390332660_thumb.jpg

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programik z którego dałeś zdjęcie pozwala tylko na zmianę pozycji OBD podłączone z Rozłączone na Podłączone - po takiej zmianie samoczynnie powraca na Rozłączone. Dodam, że instalacja została zamontowana w firmie zajmującej się montażem instalacji LPG i ma raczej dobrą opinię ale specjalizuje się w AG. Sprawa pewnie by nie wyszła na jaw ale jestem trochę dociekliwy, a facet pozwolił mi "poklikać" w tym programie i sam to odkryłem. Podobno podłączenie tego CAN-a nie jest wymagane do poprawnej pracy całego układu ale jak jest to dlaczego z tego nie korzystać.

Nie mam możliwości wymiany tego komputera bo całą instalację dostałem za przysłowiową flaszkę (nówka sztuka nigdy nie montowana ani nie używana brakowało tylko wlewu gazu oraz reduktora) - chwilowo nie mam możliwości pogadać z osoba od której mam ta instalację bo go nie ma w kraju (on pewnie też za wiele na to nie poradzi bo handluje tym sprzętem a nie montuje go :) ).

SAS to nowszy sterownik i niestety takiego nie mam :) , a szkoda bo fajnie wygląda ten programik do strojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tak jak pisze Nel to lipa a wie co pisze więc temat - ściana :] Podłączenie Can nie jest wymagane do prawidłowej pracy, jedynie do strojenie, można to zrobić za pomocą ELM327 i dobrać odpowiednio skład mieszanki, robiąc korekty po rpm. Ale mam jeszcze pomysł :) daj czas ...:)

A może spróbuj podłączyć "biały CAN_H" pod pin w gnieździe OBD nr 7. Drugi zaizoluj. Coś takiego wyczytałem.

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzięki za info i linki. Jak się poprawi pogoda to sprawdzę to.

 

Pozdrawiam

 

Dodano: 22 lut 2014 - 20:52

Skoro jest tak jak pisze Nel to lipa a wie co pisze więc temat - ściana :] Podłączenie Can nie jest wymagane do prawidłowej pracy, jedynie do strojenie, można to zrobić za pomocą ELM327 i dobrać odpowiednio skład mieszanki, robiąc korekty po rpm. Ale mam jeszcze pomysł :applause: daj czas ...:unsure:

A może spróbuj podłączyć "biały CAN_H" pod pin w gnieździe OBD nr 7. Drugi zaizoluj. Coś takiego wyczytałem.

Dzisiaj miałem trochę wolnego czasu i przetestowałem to podłączenie i niestety nie działa :unsure:. Zostaje mi jeszcze serwis IC - może oni coś podpowiedzą.

Pozdrawiam!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!