Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak reakcji na start/stop - Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i przejde odrazu do tematu. Posiadam Meganke 2009r 1.6 Od dluższego czasu borykam sie z problemem. Samochód nie reaguje na przycisk START/STOP (rozrusznik nie kręci). Nie zdarza sie to zawsze ale jest mocno irytujące, ponieważ każdy dzień to ruletka ( pojade, nie pojade) Byłem z tematem w Autoryzowanym warsztacie Renault. Został podpięty pod kompa i nic nie wykazało. Podobno sprawdzali styki na aku i rozruszniku ( nie są zaśniedziałe ), bezpieczniki wporządku, sam przycisk START/STOP rownież niby jest ok. W samochodzie od nowości był wymieniany już dwa razy rozrusznik ( Może to jakaś wskazówka) Może ktoś już miał taki problem. Bardzo proszę o pomoc.

 

Dodam jeszcze ze jestem pierwszym włascicielem meganki, samochód był kupiony w salonie, więc historia samochodu jest mi znana.

 

Pozdrawiam.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik to zwykle w 1.9dci się kończy szybko (szumi po naciśnięciu start), może problem leży w czujniku hamulca lub sprzęgła one potrafią się wsówać wsuwka (skracać) i potem nie ma sygnału dla komputera.

Wtedy jednak powinien być komunikat...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ponownie w Aso, znowu odmówił posłuszeństwa. Powiedziałem im że nie odbiorę samochodu dopóki nie ustalą usterki. A jeśli chodzi o miernik to myślę,a w sumie to mam nadzieje że tamtejsi "fachowcy" powinni chyba sprawdzić taką podstawową rzecz. Ale zadzwonię jutro i się upewnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem to samo. U mnie sprawa okazała się banalnie prosta. Wadliwie dzałał mały czujnik (łącznik krańcowy) nad pedałem sprzęgła i START nie dzałał, lub działał kiedy chciał, wtedy gdy było wyciśnięte sprzęgło a skrzynia biegów nie była na luzie (szeregowe dzałanie czujników sprzęgła i skrzyni biegów nie zezwalające na rozruch "na biegu" - musi być wyciśnięte sprzęgło, lub skrzynia biegów na luzie, albo to i to). Umyłem czujnik preparatem WD i usterka znikła. Spróbuj uruchamiać koniecznie przy skrzyni biegów na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post 2 i 3 chyba ze mówisz o innym ale z tego co wiem przy pedale sprzęgła masz 2 czujniki ; niebieski od tempomatu i szary z grzybkiem od inforamcji o wcisniętym pedale sprzęgła

Wsunięcie się grzybka powoduje brak sygnału dla kompa i nie pozwala uruchomić auta.

Pojawia się wtedy komunikat wciśnij sprzęgło , wystareczy pociągnąć za ten grzybek i go wyciągnąć nieco - własnie to zakładam że sprawdzał i że ty o tym piszesz...

Edytowane przez Tytan555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!