Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TT Carminat Live-mapy


Rekomendowane odpowiedzi

Mapa jest przypisana do konta TomTom a nie do karty.

Pewnie tak, ale navi nie zaktualizuje się na innej karcie, niż ta którą dostaliśmy oryginalnie. Chciałem sobie zrobić podmianę i zainstalować/zaktualizować navi na nowej karcie ale program na kompie do aktualizacji (od TT) nie chce wcale gadać z inną kartą, nawet nie wywala żadnego komunikatu typu: zła karta, a na oryginalnej śmiga wszystko bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co zapodal Lelupi. Ja kupiłem kartę 8GB bo chciałem mieć cała Europe, tak zrobiłem i działa Mam jeszcze na wszelki wielki fabryczną kartę, która też działa natomiast na niej mam tylko Europę wschodnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobrze wiedzieć, dzięki :)

 

Dodano: 14 maj 2014 - 16:43

Hm, napotkałem dziwny problem, chciałem zaktualizować mapy w mojej nawigacji programem Tomtom Home ale niestety program nie widzi karty i nie startuje. Napisałem do support'u i dostałem odpowiedź: "W odpowiedzi na Pana wiadomość uprzejmie informuję, iż naszy programy nie współpracują z urządzeniem R-link. W celu otrzymania instrukcja aktualizacji proszę o kontakt z dealerem Renault." :notacrook:

 

Uśmiałem się, co jednak nie zmienia faktu, że mapy dalej mam nieaktualne <czerwona> i nie bardzo wiem w czym problem, może ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, zresztą z tego co mówili w Renault, to dalsze aktualizacje map należy robić samemu przez Tomtoma - bo są normalnie płatne. Aktualizację z R-linku to robiłem samego programu i poszło bez problemu.

 

Podłubałem w swoim koncie My Tomtom i okazało się że nie ma tam dodanego żadnego urządzenia, co gorsze nie ma żadnej opcji, która umożliwiałaby dodanie jakiegoś. Gdzieś tu na forum czytałem, że przyczyną problemów z aktualizacją mogą być właśnie problemy z kontem, niestety nie mogę odnaleźć w którym to było wątku. Jak support nic nie pomoże (bo ich trochę pogoniłem) to spróbuję założyć nowe konto od początku, bo to zakładali mi w Renault i robili 1 wszą darmową aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom ręcznie TT Home i potem włóż kartę.

To jest dokładnie mój problem, tak właśnie robię i nic się nie dzieje... droga na Ostrołękę normalnie, pani z supportu TT dalej się zapiera, no nic zapytam w Renault, w razie co niech mi coś napiszą to załączę to pani z supportu i zobaczymy :unsure: <_<

 

No i wyszło że Pani z TT miała rację, R-link to nie to samo co Carminat i navi choć używa map TT to da się tylko zaktualizować przez "Moje renault" i "R-link tool-box'a.

 

Dowiedziałem się też że jak będą nowe mapy do mojej navi, to powinny pokazać się w zakładce "Aktualizacje", a jeśli nie to w zakładce "mapy", tyle że nie u wszystkich jest widoczna zakładka "mapy" <czerwona> (i to chyba właśnie mój przypadek), więc należy w razie co napisać na renault.kontakt i oni tę zakładkę włączą. Tak czy tak dowiedziałem się też, że wychodzi nowa aktualizacja map do R-linka - na początku czerwca, więc chwilę poczekam i zobaczę czy mi się pokaże tam gdzie powinna :unsure: a jak nie to będziemy walczyć dalej :bash: <_<

Edytowane przez pankuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już jest tak jak piszecie.

Dostałem rabat zniżkowy 50% na zakup rocznej aktualizacji map.

Trochę poczekam i zakupię, obecnie i tak nie ma nowej.

Cena idzie w górę z nastaniem sezonu urlopowego :) obecna zniżka to już tylko 40% i aktualizacja na rok.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam tomtoma w megane III z 2015 z R-linkiem, jak wkładam kartę do komputera oprogramowanie R-link ją widzi, natomiast tomtom home nie. Chcę zaktualizować mapę, poprzez stronę renault jest opcja mapy europy za 99E, czy jest szansa zrobić to taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje zrobić zakup przez r-store, po wybraniu mapy, zaznaczeniu przeczytania regulaminu pojawia się symbol karty kredytowej. Klikam go i nic. Czy ktoś z Was robił jakieś zakupy w r-store?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić w takim przypadku. Scenic 2010 sprowadzony, Tom Tom Carminat, karta pamięci uległa uszkodzeniu, nic nie można z niej odczytać. W jaki sposób mogę ponownie wgrać mapy, te które były oczywiście. Kopii zapasowej map brak. Samochód znajomej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!