Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grand Scenic


mariosan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szukam dużego rodzinnego samochodu, poważnie myślę właśnie o Scenicu ;)Mój budżet to 15000,-

Stawiam na benzynę ze względu na to, że nie robię aż tak wielkich tras. Grand Scenic dlatego, że pasuje mi opcja dodatkowych foteli, no i wiadomo jest spoko... Bardziej skłaniam się ku silnikowi 2,0. W swojej karierze miałem już puga 407, oraz Cytrynę C5. dlatego przed francuzem nie mam obaw :blink: Teraz poważnie myślę właśnie o renault :) Możecie podpowiedzieć mi na co zwrócić uwagę przy wyborze Scenica, jak jest z tymi silnikami, tych 2,0 jest zdecydowanie mniejszy wybór czytałem, że jest z nimi mniejszy problem?? Czy 1,6 nie jest za słaby na tak spore auto?? Jaki rocznik szukać za takie pieniądze??

 

Ten który rzuciłem tutaj jest pewnie mega wynalazek, ale tak mi wpadł dzisiaj w oko ;) możecie ocenić?

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-1-6-16v-bogate-wyposazenie-C32285769.html

Otwarty jestem również na propozycje jak znacie jakieś fajne godne polecenia auto.

 

Dzięki Pozdrawiam :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand w benzynie 2.0 z ph II za 15000 to za jakieś 2-3 lata ładnego wyłowisz. Obecnie z takim zapotrzebowaniem będzie niezmiernie ciężko coś porządnego wyszukać w tej cenie.

A na co zwrócić uwagę? Najlepiej przeczytaj kilka tematów w tym dziale, gdzie są oferty aut pokazywane i oceniane na podstawie zdjęć i opinii użytkowników, którzy doradzają przy wyborze.

Po kilku takich postach załapiesz na co zwracać uwagę i nie trzeba będzie ponownie tu tego przepisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekracza budżet no i ropniaczek ale 2,0 ponoć dobry silnik(uchodzi za mało awaryjny wg prasy )) http://megane.com.pl/page/gielda/ogloszenia-sprzedazy.html/_/grand-scenic-phii-20-dci-r21

Co do tego z ogłoszenia to tylny zderzak jest mi podejrzany - jakoś tak z;e leży względem błotników(może się tylko opuścił) i zdjęcie przedostatnie uszkodzenia lakieru auto bez większych skaz a tu taka kumulacja ? Dziecko (pasażer z tyłu)notorycznie przytrzaskiwało pasy? Poproś o Vin i podjedz do servisu Renault co by sprawdzić historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z ogłoszenia:

-przebieg, pffffffff....

-ESP brak w wyposażeniu;

-coś się działo z tyłu, brak napisu SCENIC na pokrywie bagażnika, poza tym do przyjrzenia się listwy tylnego zderzaka i blenda na klapie, wyglądają jakby były z różnych zestawów listew;

-chyba jest do opłat i nie zdziwię się jeżeli zakup "na Belga";

-z doświadczenia wiem że w grandzie łatwo przytrzasnąć pasy drzwiami, mam obie wersję nadwozia i zdecydowanie częściej się zdarza w długim. Powód: inny układ tylnych pasów i w przypadku fotelika dużo gorzej się zwijają;

-na plus: bardzo ładne felgi i bogate wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje panowie za poświęcenie chwili i pochylenie się nad moim problemem ;) Rano jak ogłoszenie było jeszcze aktualne dzwoniłem do człowieka i po rozmowie można było wywnioskować, że nie wszystko jest si z tym autem.

 

Znalazłem jeszcze coś takiego....

 

http://allegro.pl/sliczny-grand-scenic-1-6-16v-115km-2005r-panorama-i3991611680.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam słaby wzrok i zmęczone oczy ale rzucił mi się w oczy to że widzę naklejkę na progu od strony kierowcy a od pasażera już nie. Jak na ten przebieg wnętrze dobrze utrzymane, dobre wyposażenie ;) ,nawi, esp inne kontrole trakcji, tempomat, panoramiczny dach i tu mam mieszane uczucia bo fajnie latem jechać "bez dachu " ale zimą wszystko skrzypi i trzeszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem panoramę w peugeot spoko dodatek dla dzieciaków, kierowca pożytek raczej żaden więc konieczna nie jest ;) Zimą nic nie trzeszczało raczej. Czy w renault ten dach jest wadą?

Brak tej naklejki świadczyć może o...?

Edytowane przez mariosan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci się service i hamulec parkingowy, to oznacza wydatki z regeneracja linek i modułu hamulca ( optymistyczna opcja to 400 Pln ). Tył robiony na 100%, z fotek widać, że malowana klapa i zderzak, coś nie pasuje kolor przednich plastików na zderzaku ale może to tylko efekt światła, nie wiem. Wnętrze dość pod męczone ale w końcu to auto ma 9 lat i 200 tyś przejechane. Fajne radyjko i wyposażenie. Na minus system PAX i szalone czujniki ciśnienia w oponach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panoramiczny dach i tu mam mieszane uczucia bo fajnie latem jechać "bez dachu " ale zimą wszystko skrzypi i trzeszczy.

Tylko jak jest opcja elektrycznego otwierania przedniej części..

Jeśli jest tak jak ja mam, to nic nie trzeszczy, bo całość jest klejona i nieotwieralna, co i tak jest niepotrzebne jak jest automatyczna klimatyzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male spostrzeżenie Link z allegro, na jednym ze zdjęć dziwna wgniotka nad zamkiem-zawiasem od kierowcy. Swoją drogą mieszkam niedaleko Kutna w ubiegłą niedziele objechałem wszystkie komisy tam się znajdujące i nic ciekawego tam nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!