Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam samochód Renaul Megane III 1,5dci 2010 rok, 70 tys.km. Auto zachowuje się bez żadnych usterek, nie muli, pali normalnie. Od 3 dni zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka- kluczyk z komunikatem " Skontroluj układ wtrysku paliwa". Przy tym również nie wyświetla mi tzw. mieszka biegów. Tak naprawdę zaczęło mi się to pojawiać od momentu zatankowania lepszego paliwa - wysokooktanowego Na Shellu. PO przeczytaniu pary filozofii, zadzwoniłam również na serwis poinformowano mnie, że może być to związane z tym, że do silnika 1,5dci nie mozna takiego paliwa tankować bo jest za suche,a ten model meganki jest bardzo delikatny i siadaja wtryski. Czy mieliście podobne historie, czy koniecznie skończyć się musi serwisem. czekam na Wasze rady. Zmartwiłam się, bo auto ledwie co kupione.Facet z serwisu mówi zeby jeźzić,wyjeźzić paliwo i zatankować normelną ropę ale sama nie wiem.

 

Dzięki za wszytskie odpowiedzi, każda jest cenna,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości - masz diesla więc na pewno nie paliwo "wysokooktanowe" - taka może być co najwyżej benzyna. Od siebie dodam że w dwóch renówkach w rodzinie mieliśmy dobre doświadczenia z shell vpower (czy teraz to się nitro zwie). Nie wiem jak to konkretnie w przypadku Twojego auta. Ja bym zrobił to jak radził pan z serwisu - ew odczekał aż poziom dojdzie w okolice połowy albo ciut niżej i wtedy zatankował normalną ropę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem po "zmianie paliwa" - zalałam "normalne" , wyjchałam kilometry ale kontrolka raz gaśnie, raz się zapala....Podłączyłam pod kompa,u lokalnego mechnika ale gość powiedział mi, że są dwa błędy stałe, niby jakieś czujnik temperatury turbiny (coś takiego)...jednak mi tak wytłumaczył, że dalej nie wiem o co kaman- zasłaniał się tym, żę trzeba byłoby zosatwić auto n a dzień . No chciałabym uniknąć serwisu, bo boję się, że strasznie dużo mnie skasują :P Macie jakieś pomysły...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak błędy stałe.

Jak również czujnika temperatury turbiny w tym silniku (wiem, bo mam taki sam silnik i auto)

Proponuję zmienić diagnostę.

I nie daj się wpuszczać w maliny z zostawianiem auta na dzień lub więcej.

Odczyt błędów trwa parę minut i powinien być robiony od ręki.

Dowiedz się dokładnie co to za błędy to wtedy można coś więcej powiedzieć o przyczynie.

(trzeba zapisać ich numer i opis :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tego co ja się orientuje i z mojego doświadczenia to wygląda to tak:

Są błędy zapisane, które komputer zapamiętał i występowały w przeszłości.

Są błędy aktualne, które komputer pamięta i występują aktualnie podczas diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

Woytus masz Clip-a i się go nauczyłeś (tzn. terminologii) diagnostyka dotyczy też innych aut i nie wszyscy muszą operować terminologią która dotyczy tylko aut spod znaku rombu i jego serwisowego narzędzia.Nie czepiaj się o slowa tylko pomóż merytorycznie bo po to zazwyczaj tworzone są fora,czyż nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kontrolka jak świeciła tak świeci i nie świeci.

 

Byłam na CLIP-ie i tak wyszło:

błąd: DTC 054416

błąd: 1525f329.

 

Szanowni koledzy "CLIPOWCY" możecie to jakoś rozwinąć, doradzić co dalej, gdzie poszperać?

 

Koleżanko Megane2014 kolor czrewony zarezerwowany jest dla administracji. Poprawiłem. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam mam podobny a wrecz identyczny problem. Wyzuca mi blad ukladu wtryskowego, jak dluzej dodam gazu znika blad, jak odpuszcze zno sie za chwile sie pojawia. Diagmostyka wskazuje na blad czujnika temperatury przed turbina. Czytalem juz chyba wszytskie mozliwe fora rowiez w niemczech na ten temat i wszyscy sa zgodni ze to ten czujnik.U mnie blad ten sam DTC054416. Czyli bez watpienia czujnik temperatury przed turbina, jednakze nigdzie na necie niemoge znalezc takiej czesci ani nawet jej numeru, gdzies doczytalem ze sa dwa rodzaje rozniace sie kolorem kabli i ze ten czujnik znajduje sie blisko turbiny, czyli z tylu silnika, jest ponoc trudno dostepny i ma kosztowac cos okolo 160€. Ani na allegro ani na ebay w niemczech nieznalazlem zadnej uzywki. Conajmniej dziwne gdyz problem niby niezadki. Jak to bylo u Ciebie?? Jak rozwiazalas problem. Pozdrawiam

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!