Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic III domontowanie oryginalnych czujników parkowania przód.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Jakiś czas temu domontowałem oryginalne czujniki parkowania z przodu.Wszystko zamontowane bylo według schematu czyli wiązka oczywiście oryginalne czujniki,włącznik ,buzzer i sterownik.Sterownik wzięty z laguny z parktronikiem przod i tył.Po podłączeniu sterownika od laguny system nie działa(tył również),gdy dotykam do czujników czuć pykanie w czujnikach,tak samo z przodu z tyłu.

Wiem,że aby wszystko działało poprawnie,muszę zmienić wsad eepromu licznika.

W z wiązku z tym proszę o pomoc osoby,która być może miała już taki problem.

Nie wiem czy sterownik od laguny jest dobry do mojego scenica III(numery sterownika różnią się tylko koncówką)i skąd można wziąć zmodyfikowany wsad eepromu.

Sterownik który zakupiłem ma oznaczenie 259905308R

post-58622-0-64069500-1393669031_thumb.jpg

Edytowane przez Pablo299
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Śmiało polecam obywatela cinas_.Ogarnia scenica jak mało kto. Parktronic śmiga aż miło. Zrobił mi też kierunkowskazy autostradowe(fabrycznie nie ma takiej opcji).

Dzięki cinas_

Jeszcze raz polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam serdecznie

Mam Megane III do której ostatnio dorzuciłem parktronik i system mi nie działa :( Auto które było dawcą miało sprawne parktroniki i było w tym samym kolorze a mój samochód posiadał orginalną wiązkę wiec przełożyłem cały tylni zderzak , moduł parktronika , buzer , włącznik i zegary. Po czym podpiełem "Auto com" w celu usunięcia błędów lecz komputer nie widzi parktronika a w aucie dawcy bez problemu się z tym modułem łączył.

Drodzy koledzy czy przeoczyłem jeszcze jakiś podzespół który powinien być przerzucony od dawcy ? Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są ok , juz mi brak pomysłów czemu system nie działa. Pozdrawiam

 

Nie dotyczy tego tematu - wywalam. - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podpiął pod clipa i zobaczył czy czasem system nie jest odłączony i trza go włączyć clipem :)

 

Co do drugiego problemu to proszę poczytać co już jest na ten temat na forum i nie zaśmiecać tego tematu innymi sprawami :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj miernikiem pomierzyłem napięcia na module i są takie same jak w aucie dawcy a komputer diagnostyczny dalej nie wykrywa parktroników , prosze mi powiedzieć czy system parktroników jest zabezpieczony jakimś bezpiecznikiem? Jeśli tak to gdzie jest jego lokalizacja?

Zastanawiam się czy może trzeba zrobić adaptację nowego zegara bo przełożyłem go z auta dawcy. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto 2011 - wersja TomTom - dawca 2010 wersja Imusic

Tak czujniki i moduł z Megane III , mam w sumie dwa moduły i na żadnym nie mam komunikacji z komputerem diagnostycznym.

Radio wizualnie wygląda tak samo ale jutro wyciągnę i podmienię na radio z auta dawcy

Jedno i drugie auto nie posiadało haka.

Mam też moduł ze scenica 2009r ale musze go poszukać.

Edytowane przez gregc83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jak tom tom to nie istotne radio

Skoro nie ma komunikacji to:

Brak zasilania na moduł PDC lub brak canów lub zamienione cany - po podłączeniu modułu pdc na na liczniku pojawia się error prog jak licznik nie ma zaprogramowanych pdc

Do sprawdzenia instalacja w samochodzie

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pytanie do znawców tematu. Do modułu parkowania dochodzą 2 wtyczki: jedna czarna z 2 przewodami, druga beżowa z 10 przewodami.

Tak jak na foto.

Czy mam instalację instalację do czujników na przód bo planuję dołożyć?

Czujniki parkowania na tył są zamontowane oryginalnie.

Dziękuję za odpowiedz.

IMG_2587.JPG

IMG_2585.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, ile przewodów powinna mieć ta wiązka? Może uda się kupić z demontażu inną. Szukałem też kostki R2 w progu/przy nogach kierowcy ale nie znalazłem nic co by odpowiadało schematom które posiadam. Ta na zdjęciu szara to gówna kostka nr R423 prawda, a ta czarna na dole zdjęcia z czerwonym przewodem to R107?

IMG_2567.JPG

S10.PDF

Edytowane przez michal_mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!