Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana moduł UPC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy grzebaniu przy bezpiecznikach uszkodziłem jedną wtyczkę w module UPC.

Muszę teraz go wymienić w całości i szukam w używkach ale nie wiem jaki mogę powienienem kupić.

Czy mam się sugerować jakimiś numerami na tym module ? (zdjęcie w załączniku)

Czy jak kupię od scenica II to będzie OK?

Proszę o pomoc w tym temacie bo sprawa pilna auto stoi unieruchomione:(

post-28189-0-62339200-1393767436_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj UPC który będzie miał taką samą instalacje elektryczną czyli X84 oraz poziom wyposażenia N3 reszta numerków jest nie ważna.

Ważne by ta którą szukasz miał też oznaczeni UPC X84 N3

Może być też od szczeniaczka

Przykład

Przykład 2

Edytowane przez ciki
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ciki za szybką pomoc.

O co chodzi z tym ustawianiem? To nie wystarczy, że podłącze?

Mam jeszcze pytanie do Ciebie skoro się orientujesz w tym temacie.

Jest tam przy tym module taka niebieska wtyczka ta przy rogu - posiada ona takie zabezpieczenie na zatrzask do naciągnięcia na nią.

Niestety urwałem to zabezpieczenie ale wtyczkę mam dobrą.

Czy będę mógł tą wtyczkę wsadzić normalnie bez tego zabezpieczania czy muszę kupić moduł ze sprawną wtyczką i podmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja Clipem będzie potrzebna ?

Wydaje mi się że UPC to tylko pośrednik łączący ECU z BSI oraz zabezpieczenie kilku obwodów i na tym jego rola się kończ wszelkie ustawienia są w ECU oraz BSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby ten moduł był od diesla. Ja tak kupowałem do swojego scenica, na te skomplikowane numery nie patrzyłem, byleby zgadzał się poziom wyposażenia (N1...N3) i wersja silnika.

Na schematach występują różnice pomiędzy dieslem, a benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale zewnętrznych różnic nie ma. Jedynie co to mogą się różnić elementami na płytce w środku. Ponoć CLIPem można odczytać numer VIN pojazdu, do którego był przypisany konkretny moduł i wtedy można by sprawdzić po VIN jaki silnik. Ale nie wiem czy to ma sens. Ja też nie miałem 100% pewności, opierałem się na danych z aukcji i na tym co usłyszałem do sprzedawcy przez telefon.

prz grzebaniu przy bezpiecznikach uszkodziłem jedną wtyczkę w module UPC.

Muszę teraz go wymianić w całości

W jaki sposób kolega uszkodził tą wtyczke?

Druga sprawa, jeśli to wtyczka jest uszkodzona, to nie ma potrzeby wymieniać modułu, a jedynie uszkodzoną wtyczkę. Czy to gniazdo uległo uszkodzeniu?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Połączono z istniejącym tematem.

 

Noszę się z zamiarem zakupu używki modułu UPC do mojego Scenica. Jednak mam problem, bo na moim module(prawdopodobnie był już kiedyś zalany) nie ma naklejki. Nie wiem jaką wersję wyposażenia mam szukać - N1, N2 czy N3?

Mam klimę manualną, elektrykę szyb, 6 poduch, podgrzewane lusterka i inne pierdoły.

Czy da się na podstawie wyposażenia ustalić jaki moduł jest potrzebny?

Pytanie nr 2 -mam benzynkę 1,6 16v, czy kupując moduł z wersji 1,5 dci lub 1,9 dci będzie on działał w moim aucie? Trzeba coś kombinować z Clipem? Czy ewentualnie po zamontowaniu modułu z diesla dojadę na kompa?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!