Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Uszkodzono mi boczne lusterko (RM III Grandtour z 2010 r) - sprawca grzmotnął w moje lewe lustro swoim, w efekcie połamało się wewnętrzne, czarne "wyścielenie" lusterka. Część malowana, zewnętrzna jest nienaruszona. Przeżył także szklany wkład (wypadł po uderzeniu, ale wcisnąłem i póki co jeżdżę) oraz kierunkowskaz i żarówka w nim. Czy takie lusterko da się naprawić? Czy owe czarne wyścielenie jest "rozbrajalne", czy jest to element jeden, cały wraz z malowaną częścią zewnętrzną? Serwis chce wymienić całe lustro i oczekuje "około 1000 PLN". Na 100% nie uzyskam takiej kwoty z OC sprawcy.

Proszę o pomoc, jeśli ktoś posiada taką wiedzę.

 

No i jeszcze jedno - gdybym się zdecydował na samodzielną naprawę - czy wymiana lusterka to duży problem? Mam nadzieję, że nie trzeba rozbrajać całych drzwi?

Kiedyś zabawiałem się samodzielnymi naprawami w Clio II, swojej nowej Meganki nie ruszałem palcem, póki co. Teraz chyba będzie trzeba.

 

P.S. Nie wiem czy to wazne, ale lusterko jest składane ręcznie, regulowane elektrycznie i chyba :) podgrzewane (wersja Dynamique).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

czyli rozbiera się toto jednak? a "ludzie od lusterek" to kto? chyba nie ASO :)

może jakieś namiary w Wawie lub pobliżu?

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oświadczenie sprawcy? Robisz naprawę bezgotówkową z ubezpieczenia sprawcy i nie przejmujesz się - z OC da się wyciągnąć całkiem sporo wbrew pozorom. TU musi pokryć uzasadnione koszty doprowadzenia pojazdu do stanu nie gorszego, niż przed wypadkiem. Ubezpieczyciel może starać się płacić za zamiennik, zamist oryginał, ale nie wszystkie części mają zamienniki.

Ja bym się starał robić naprawę bezgotówkową - niech się warsztat dogaduje z ubezpieczalnią. Kolejna sprawa to to, że nie musi to być robione w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się starał robić naprawę bezgotówkową - niech się warsztat dogaduje z ubezpieczalnią. Kolejna sprawa to to, że nie musi to być robione w ASO.

Tak właśnie zrobiłem, zgłosiłem szkode do TU sprawcy - zaproponowali naprawę w ASO Renault bezgotówkowo co mnie doskonale urządza (postawa TU sprawcy bardzo miło mnie zaskoczyła). Naprawią mi auto tam gdzie je kupiłem :) Dziekuję za Wasze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

"Podczepiam" się pod temat, żeby nie zakładać nowego.

Dzisiaj właśnie ktoś na parkingu uszkodzi mi prawe lusterko tak jak koledze domikw. (moja megi to Grandtour z 2011, lusterko ręcznie składane , sterowane elektrycznie , niepodgrzewane).

Ta część lakierowana ok, kierunkowskaz ok, wkład lusterka wisiał na kabelkach, ale wcisnąłem w gniazdo i ok, sterować mogę. Ale ten cholerny plastik utrzaśnięty w kilku miejscach - próbowałem zebrać kawałki i ewentualnie posklejać, ale niestety w śniegu nie wszystko znalazłem i nawięcej brakuje przy obsadzie kierunkowskaza, który trzyma się na słowo honoru.

Niestety nie wiem kto to zrobił, świadków brak :(

Pytanie czy jak kupię używane lusterko to po pierwsze jakie to ma być, bo słyszałem o jakiś 6, 7, 8 i 9 pinowych (nie wiem dokładnie o co chodzi) i czy da się przełożyć tylko ten element plastikowy, czy muszę wymieniać całe lusterko wraz z tym mocowaniem w nadwoziu?? czy tylko da się przełożyć ten sam wkład plastikowy (to "wyściełanie"). Ewentualnie czy tą moją część lakierowaną będę mógł przełożyć do tego kupionego?

Z góry dziekuję za informacje

Tomek

Edytowane przez Tom_myPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą osłonę lusterka można przełożyć, z tego co wiedziałem mogą być różne zaczepy w zależności od wersji. W serwisówce jest instrukcja jak zdjąć lusterko i osłonę. Samego gniazda nie wymieniłem więc się nie wypowiem.

http://megane.com.pl/files/getdownload/1270-instrukcje-serwisowe-do-meganesecenic-iii/

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymieniasz całe lusterko to muszą się piny (ilość) zgadzać oraz wersja nadwozia. Do kombi na pewno z coupe nie będzie pasować. Być może podejdzie od htb.

Wymiana całego lusterka to max 5 minut. Lakierowaną część można przełożyć, tylko trzeba uważać na zatrzaski bo są delikatne i pękają. Nie robiłbym tego na mrozie.

1. Żeby zdjąć lusterko odczepiasz plastikowy "trójkąt" po wewnętrznej stronie drzwi. Zacznij od góry - tam jest spinka, jak wyskoczy to ciągniesz plastik do góry.

2. odpinasz wtyczkę elektryczną (teraz możesz już policzyć piny we wtyczce).

3. odkręcasz 3 śrubki (kluczyk 8 chyba, najlepiej nasadka).

4. lusterko odchylasz od drzwi i jest Twoje.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02 wielkie dzięki,

Właśnie też tak wydumałem, że to mniej więcej musi być tak jak piszesz, ale teraz u mnie 13stopni pod kreską więc dam sobie na razie spokój.

Sprawdzałem już na alle..gro... i cena całego lusterka (tylko zalożyć) czy do malowania jest prawie identyczna (ok. 200zł)

Po nowym roku spróbuję gdzieś po szrotach pojeździć może coś godnego uwagi znajdę.

jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!