Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

xenon 4300 a 6000


Rekomendowane odpowiedzi

Chce kolega założyć xeony a instalację do samo poziomowania lamp w stosunku do nadwozia oraz spryskiwacze lamp przednich także założy?? Wątpię. Taka instalacja jest nie zgodna z prawem. Klosze lamp nie mają homologacji na palniki xeonów. I w ten sposób traci się dowód rejestracyjny podczas kontroli policji albo nie dostanie się przeglądu na badaniach technicznych OSKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne i niezgodne z prawem pomysły mają niektórzy Użytkownicy aut .Kolego rafał.985,chcesz dobrze widzieć ale pomyśl też o innych kierowcach których będziesz oślepiał na drodze ,oni też chcą dobrze widzieć. <dobani>

Edytowane przez 11348
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał.985 - jaką masz wiedzę w tym zakresie? Wkleiłeś linki do dwóch różnych palinków D1S i D2S.

W renault jest D2S.

Najlepsze jest barwa biała - po to zostały stworzone ksenony, by świcić białym światłem. Więc 4300K do 5000K. Cokolwikek powyżej zaczynać świecic coraz gorzej i na niebiesko. Jest to zarezerwowane dla tych, którzy chcą wszystkim oświadczyć na drodze: "Patrz, jestem kompletnym debilem. Jeżdżę autem za 7500 brutto, ale ma ksenonki". Wiadomo z białymi, nie maiłby takie efektu i ktoś mógłby pomyśleć, że jeździ zwykłym samochodem za 7.5 tys., a nie takim wypasionym za 7.5tys. w ksenonanach.

Dzięki barwie na drodze można łatwo rozróźnić fabryczne ksenony - świacące tylko i wyłącznie na biało, od tzw. HIDów po 99zł na allegro święcące koniecznie na niebiesko, a nawet różowo [pominę kwestię oślepiania, czy to iż często tylko jeden świeci oraz brak "długich"]. Nie po to ktoś inwestuję grubą kasę (99zł) by NIKT o tym nie wiedział!

Mniej więcej bym to porównał do dawnych czasów gdzie do maluchów, polonezów kupowała się takie niebieskie kondoniki na żarówki, by udwały ksenony. W ogóle skąd takie przeświadczenie, że ksenon świci na niebiesko (wręcz błękitno).

thumb_hosting_zdjec_1410082390__kelvin-scale_final_1.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1410082437__kelwin2.jpg

 

I na koniec wykres zalezności temperatur i lumenów: powyżej 5.5 K drastycznie spada emisja światła:

thumb_hosting_zdjec_1410082780__wykres_kelwin3.jpg

Ps zdjęcia pochodzą z internetu:

zdjęcie nr1 http://dosterlighting.com/wp-content/uploads/2011/02/Kelvin-Scale_Final.jpg

zdjęcie nr2 http://i162.photobucket.com/albums/t249/crackerzot/IMG_08701.jpg

zdjęcie nr3 http://www.bolt.co.jp/images/hid_lum_003.jpg Aston76

Edytowane przez aston76
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne i niezgodne z prawem pomysły mają niektórzy Użytkownicy aut .Kolego rafał.985,chcesz dobrze widzieć ale pomyśl też o innych kierowcach których będziesz oślepiał na drodze ,oni też chcą dobrze widzieć. <dobani>

Pomijając kwestie prawne.

Najwięcej bredni właśnie na internecie jest od takich jak ty, którzy coś tam widzieli coś ich oślepiło i potem wypisują takie bzdury.

Jak masz nieco pojęcia i wiesz jak dobrać planik (i wiesz że ma poprawną ogniskową) to nie poznasz się że auto ma ksenon.

ja używam juz w 3 cim aucie od poand 6 lat i przerobilem przeróżne kombinacje.

Dodam że megane III potrzebuje niestandardowego palnika h7

 

Zrobię fotkę i wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytan555, trudno mi dyskutować z fachowcem, jak masz lampy ksenonowe z samo poziomowaniem i spryskiwaczami to nie widzę problemu w używaniu ksenonów. Jak masz zwykłe reflektory z ksenonowymi palnikami i uważasz, że bredzą fachowcy w prasie motoryzacyjnej w telewizyjnych programach o bezpieczeństwie, ustawodawca, to nie będę podważał twojej wiedzy na ten temat.

Edytowane przez 11348
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytan555

Jasne, a na drodze to oślepiają mnie zawsze krasnoludki... Mamy teraz porę letnią, gdzie tego problemu prawie nie ma. Ale wkrótce nadejdą jesienne szarugi i deszczowe dni, a wtedy nic mnie na drodze bardziej nie irytuje niż kretyn walący po oczach pseudoksenonami. Być może da się to zrobić tak, żeby nie oślepiało. Ale chyba żyjemy w państwie prawa a nie w jakimś grajdole, gdzie każdy sobie interpretuje prawo na swój sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytan555 - zrób fotkę nocą projekcji snopu światła na ścianę.

 

Oczywiście mam takie fotki i niebawem wrzuce

 

Tytan555, trudno mi dyskutować z fachowcem, jak masz lampy ksenonowe z samo poziomowaniem i spryskiwaczami to nie widzę problemu w używaniu ksenonów. Jak masz zwykłe reflektory z ksenonowymi palnikami i uważasz, że bredzą fachowcy w prasie motoryzacyjnej w telewizyjnych programach o bezpieczeństwie, ustawodawca, to nie będę podważał twojej wiedzy na ten temat.

 

Rozmawiamy o reflektorach "zwykłych". Prasa opiera się wyłącznie na tym że nie wolno i nie ma homologacji , nie zagłąbiają się w to czy dany planik zrobiony jest poprawnie czy nie

Mam w domu kilka które wykonane są źle i one owszem oślepiają.

 

Tytan555

Jasne, a na drodze to oślepiają mnie zawsze krasnoludki... Mamy teraz porę letnią, gdzie tego problemu prawie nie ma. Ale wkrótce nadejdą jesienne szarugi i deszczowe dni, a wtedy nic mnie na drodze bardziej nie irytuje niż kretyn walący po oczach pseudoksenonami. Być może da się to zrobić tak, żeby nie oślepiało. Ale chyba żyjemy w państwie prawa a nie w jakimś grajdole, gdzie każdy sobie interpretuje prawo na swój sposób.

 

Możliwe że te krasnoludki lub królewna śnieżka nie wnikajmy.

Mnie denerwują natomiast ci co mają żle ustawione reflektory halogenowe.

 

W kwesti prawa rozumiem że nigdy nie przekraczasz dozwolnej prędkośći...

 

EDIT fotki

post-15883-0-56593900-1410370672_thumb.jpg

post-15883-0-69819900-1410370720_thumb.jpg

post-15883-0-93069300-1410370731_thumb.jpg

 

Dodano: 10 wrz 2014 - 19:41

up

Edytowane przez Tytan555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwują natomiast ci co mają żle ustawione reflektory halogenowe.

Mnie też denerwują, i co w związku z tym?

Prasa opiera się wyłącznie na tym że nie wolno i nie ma homologacji , nie zagłąbiają się w to czy dany planik zrobiony jest poprawnie czy nie

Jeśli jest to nielegalne, to po co ma się tym zajmować? Żeby zachęcić jeszcze większe rzesze kombinatorów?

W kwesti prawa rozumiem że nigdy nie przekraczasz dozwolnej prędkośći...

Odwracasz kota ogonem. Jednak powiem tyle, że prędkość przekraczam naprawdę sporadycznie. Mogę tylko dodać, że aktualnie mam czyste konto punktowe a jeżdżę dość sporo bo ok 30 tys. rocznie. Moja zasada to przede wszystkim nie utrudniać życia innym użytkownikom dróg.

W kwestii zdjęć nie będę się wypowiadał, bo nie jestem specem w tej dziedzinie. Światło halogenowe od światła ksenonowego potrafię jednak rozróżnić (to a propos przytyku, że nie wiem kto mnie oślepia).

 

Nawiązując do tematu przewodniego, to ja osobiście preferuję ksenony o barwie 4300K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dalsza rozmowa z tobą skoro nie znasz się tylko powielasz to co mżna przeczytać na każdym forum, wiele żeczy nie wolno a jednak się to robi grunt robić to z głową.

 

Fotki przedstawija temperature ~4300k

A gdzie jest H7 a gdzie HID to pozstawie dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!