Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tłumik ULTER SPORT


Krzychos

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od jakiegoś czasu "chodzi" za mną stylistyczna (choć producent twierdzi, że również poprawiająca osiągi) modyfikacja wydechu w mojej Renacie. Nieszczęśliwie upatrzyłem sobie tłumik dedykowany co prawda do Megane III ale wg Ultera do wersji hatchback 5D i coupe o wdzięcznej nazwie DUET, http://new.ulter.com.pl/offer/dedicated/171/renault_megane-iii/301 Piszę, że nieszczęśliwie bo do wersji kombi nie występuje tego typu efektowna (w mojej opinii) "dwururka" a jedynie coś takiego: http://new.ulter.com.pl/offer/dedicated/324/renault_megane-iii/476

Jestem po obfitej korespondencji z działem handlowym Ultera, Panowie z produkcji potraktowali mnie raczej jak niegroźnego wariata i nie dali szansy na wymianę poglądów.

Reasumując ULTER upiera się, że "DUET" nie będzie za chińskiego luda pasował do kombi (profil podłogi uniemożliwiający poprowadzenie poprzecznej rury) ale co ja poradzę, że tak mi się podoba...

Tu pojawia się moje pytanie, prośba: może ktoś z szacownego grona próbował się z tematem modyfikacji dedykowanych pod konkretny model rozwiązań?

Jak uważacie, warto pakować się w przeróbkę bo tak na "oko" to widzę "przestrzeń" gdzie po ingerencji palnika dałoby się poprowadzić tę poprzeczną rurę DUETA (wnęka między skrajną, tylną płaszczyzną podłogi bagażnika a zderzakiem).

Proszę doradźcie czy warto - jasne wiem "diecezja" i tak należeć będzie do mnie ale może ktoś z Was już to przerabiał.

Edytowane przez Krzychos
poprawiłem linki do strony ULTERa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jak by to wygladało w wersji GT. Trochę brakuje dwururki z tyłu w tej wersji.

Coś takiego wrzucił ktoś na forum megane coupe:

thumb_hosting_zdjec_1395779289__wydech_gt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, moja Renata jest w tym pakiecie choć w dCi i też gdzieś w necie i na YT widziałem wcinki w dyfuzor tylnego zderzaka - znaczy Ludzie coś w temacie modzą choć może nie gotowymi tłumikami jak chociażby ten od Ultera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocy to nie podniesiesz :(

Moim zdaniem olej to i podjedź do kogoś kto wyporowadzi ci centralnie koncówke z obecnego tłumika.

Ja tak zrobie niebawem.

A jezeli chesz mieć tak jak piszesz uderz do Elteca lub Mg motosport tam za okolo 800-1tys bedziesz mial ladny wydeszek z 2 koncowkami na obie strony, ktore nie zardzewieja ci tak szybko jak te Ultera.

 

I dodatkow dzwiek bedzie tez nieco inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tytan z tą mocą to wiem, że to taki wabik marketingowy i w zasadzie chodzi mi o efekt stylistyczny no i liczę, że ciekawszy dzwięk.

Jak tylko ogarniesz ten temat u siebie to wrzuć proszę kilka fotek (najlepiej takich by pokazały nie tylko "słomki" w zderzaku ale i spód jak uda się to poprowadzić bo podłoga w naszych modelach mało wdzięczna do tych aplikacji) do moich inspiracji. Dzięki za podpowiedź co do trwałości Ultera i sugestię gdzie szukać sensownych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytan Ty też masz zderzak gt/gtline?

Nie mam zwykły dlatego końcówkę chciałem mała owalną lub dwie pojedyncze małe na środku i całość z nierdzewki

Rozważałem też podcięcie ale to jeszcze pomyśle narazie inne wydatki :(

Dzięki Tytan z tą mocą to wiem, że to taki wabik marketingowy i w zasadzie chodzi mi o efekt stylistyczny no i liczę, że ciekawszy dzwięk.

Jak tylko ogarniesz ten temat u siebie to wrzuć proszę kilka fotek (najlepiej takich by pokazały nie tylko "słomki" w zderzaku ale i spód jak uda się to poprowadzić bo podłoga w naszych modelach mało wdzięczna do tych aplikacji) do moich inspiracji. Dzięki za podpowiedź co do trwałości Ultera i sugestię gdzie szukać sensownych rozwiązań.

Nie tak szybko może za parę miesięcy zabiore się za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tylko stylistykę i nic więcej to zostaw ori układ wydechowy, jedź do tłumikarza który Ci tylko wyprowadzi końcówki. Będzie Cię to kosztowało naprawdę niewiele.

Bez sensu jest kupować dedykowany zestaw za kupę kasy tym bardziej Ultera - ich czasy gdzie mieli fajną ofertę już dawno minęły (teraz Ultery pierdzą - co Ci po wyglądzie jak dźwięku będziesz miał dość po tygodniu :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Shymek, krótko i na temat.

Tak właśnie zrobię bo odzew wyżej wymienionych firm raczej w tonie "spadaj na bambus" a skoro mam wywalić 1kPLN + koszty przeróbki za Ultera, który jak piszesz nie powala jakością i dżwiękiem to albo zostawię jak jest albo pomodzę z wyprowadzeniem końcówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz równie dobrze wywalic koncowy tlumik i wstawic rurki na dwie strony (srodkowego nie ma) jest rura wprost do DPF, jedyne co może być to świst turbiny słyszalny a głośności nie powinno podnieść prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!