Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

LIcznik dzienny zerowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam mały proble z scenikiem I ph II z silnikiem 1.8 16V. W samochodzie co pewien czas podczas uruchamiania silnika zeruje się dzienny licznik kilometrów. Nie znalazłe żadnej reguły kiedy sie to dzieje. Po prostu co któreś odpalenie licznik jest zerowany. Nic innego się nie zeruje. Aha informacyjnie nie dziła wskaźnik zużycia paliwa od początku jak mam samochód. Licznik zeruje sie coz częściej. Jak kupiłem samochó udawało mi się przejechać na gazie 300 km bez zerowań w tej chwili już ta sztuka się nie udaje. Prosze o pomoc poniewaz jest to dosć mocno irytujące.

 

Dziękuje z góry,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam,mam również problem z licznikiem dziennym kilometrów, a raczej z jego brakiem. Czytałem trochę i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Mam zegar na konsoli środkowej z trzema przyciskami, na wyświetlaczu pojawia się pierw poziom oleju, później stan łącznie przejechanych km, drugi wiersz wyświetlacza jest pusty przez cały czas. Czy możliwe jest, że takowego licznika nie posiada ta wersja? Scenic 1 po lifcie 2000r 2,0, 16V, podstawowa elektryka w wyposażeniu. Dzięki z góry za odpowiedzi.

post-76834-0-84588400-1417470913_thumb.jpg

Edytowane przez adam1979P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tematy o braku wskazań komputera. Na końcu prawej manetki jest guzik, od wskazań. Trzeba zdemontować tą manetkę, na jej końcu są dwa kabelki, jeden podaje, drugi odbiera sygnał, zazwyczaj któryś się ułamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z linku ma trochę inny przypadek,jemu się tam wyświetla zegarek, u mnie dolna część wyświetlacza jest pusta, mimo, że jest na desce przycisk kasowania. Jakby coś było uszkodzone? Ale wyświetlacz sprawny w całości, gdyż podczas wyświetlania poziomu oleju wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tematy o braku wskazań komputera. Na końcu prawej manetki jest guzik, od wskazań. Trzeba zdemontować tą manetkę, na jej końcu są dwa kabelki, jeden podaje, drugi odbiera sygnał, zazwyczaj któryś się ułamuje.

Ten model nie posiada komputera. W jego miejscu jest zegarek i schowek. Zostaje tylko wyświetlacz ze zdjęcia.

 

Dodano: 05 gru 2014 - 07:27

Masz prawą manetkę z przyciskiem?

Muszę sprawdzić. Będę na weekend w domu to zobaczę. Do czego w takim razie byłby przycisk na desce obok wyświetlacz? Sprawdzę i dam znać. Przycisk na desce nic nie zmienia, nawet jak się go przytrzyma.

 

Dodano: 07 gru 2014 - 08:06

Ten model nie posiada komputera. W jego miejscu jest zegarek i schowek. Zostaje tylko wyświetlacz ze zdjęcia.

 

Dodano: 05 gru 2014 - 07:27

 

Muszę sprawdzić. Będę na weekend w domu to zobaczę. Do czego w takim razie byłby przycisk na desce obok wyświetlacz? Sprawdzę i dam znać. Przycisk na desce nic nie zmienia, nawet jak się go przytrzyma.

Witam.Temat do zamknięcia. To Moje pierwsze Renault, poprzedni właściciel wprowadził mnie w błąd, twierdził,że nie posiada komputera,gdyż jego wyświetlacz jest w miejscu zegarka, na środkowej konsoli! Uwierzyłem,nie miałem pojęcia, że wyświetlaczem kompa jest ten "mały" wyświetlacz na desce zegarów. Coś było nie tak z tą manetką przy kierownicy, (nie używana przez 8 lat przez poprzedniego właściciela?) rozruszana działa poprawnie, wszystkie parametry pokazuje. :applause: dla wszystkich za podpowiedzi, z Waszą pomocą udało się rozwiać moje wątpliwości co do braku licznika dziennego,a nawet więcej...

A przycisk na desce z zegarami do kasowania danych poszczególnych wartości wyświetlanych aktualnie przez kompa.

Pozdro!

Dzięki kolego "smeg"za szybkie odpowiedzi.

post-76834-0-43677100-1417736069_thumb.jpg

Edytowane przez adam1979P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!