Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Może głupie pytanie, ale chciałem się dowiedzieć jak jest u was, zanim ewentualnie pójdę do serwisu, bo może wszystko jest ok :applause:

Gdy zamykam klapę bagażnika, to jeśli opuszczę ją dość delikatnie albo z załóżmy 20-30 cm to klapa się blokuje tzn. nie da sie jej ponownie otworzyć bez naciśnięcia przycisku otwierania bagażnika, wygląda więc na zamkniętą. Wszystko pięknie, odpalam, ruszam i po przekroczeniu 20 km/h samochód krzyczy, że bagażnik otwarty. Zatrzymuje się, otwieram go, puszczam klapę z większej wysokości, wszystko jest już ok. Oczywiście jeśli od razu zamknę ja z większej wysokości, mocniej waląc, też wszystko jest ok. Już kilka razy mi się to zdarzyło.

Też tak macie? Bo może zamek bagażnika jest niedokładnie zamontowany (samochód ma 2 miesiące i tak było od początku) i przez to trzeba mocniej go zamykać, ale przecież się blokuje, tylko samochód pisze, że bagażnik jest otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być jakaś usterka zamka. Skoro teraz pomaga tylko siłowe zamykanie, tj. wywołanie jakiegoś wstrząsu to jest ryzyko, że po pewnym czasie przestanie pomagać i nawet po walnięciu klapą nadal nie będzie sygnału z zamka. U mnie po trzech latach wystarczy (i zawsze wystarczało) jakkolwiek zamknąć pokrywę bagażnika lub którekolwiek drzwi, byleby tylko zamek zaskoczył i lampka na desce otwartych drzwi znika. Otwarte drzwi świecą się tylko jak zamek jest niedomknięty, a komunikat alarmowy jak jest to w trakcie jazdy. Nigdy nie miałem takiego zjawiska jak opisujesz. Czyli wizyta w serwisie wskazana.

Edytowane przez martello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megane II zdarzało się takie coś raz na kilka zamknięć. Przeważnie kiedy zamykałem klapę delikatnie, wystarczyło zamknąć jeszcze raz mocniej. Było tak przez cały okres eksploatacji, czyli dziesięć lat. Czyli dokładnie tak samo jak w Twoim aucie. W. Megane III jak na razie to się nie zdarza. Myślę, że to kwestia regulacji zamka klapy. Masz gwarancję, niech poprawią, byle potem nie hałasowała klapa. Może ułożą się uszczelki i samo przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wobec tego umówię się na serwis, mam nadzieje, że to tylko drobnostka do regulacji, a nie zamek do wymiany. Przy okazji - myślałem, że samochód nie pokazuje otwartej klapy bagażnika na wyświetlaczu ze wskaźnikami. Okazało się, że jednak wyświetla sie samochodzik z zaczerniona tylną klapą, nie zwracałem jakoś na to dotychczas uwagi, tylko na wersję w której były otwarte któreś drzwi :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie w megance II. Jak za lekko ją zamknę to bagażnik da się otworzyć i aby ponownie ją zamknąć muszę wcisnąć przycisk otwierania bagażnika, aby móc ją ponownie zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.Do kolegi ,,Altair4", proszę powiedz jak udało się wyeliminować samoistne otwieranie tylnej klapy. U mnie dzisiaj tylna klapa wykonała ten sam numer i po prostu się sama otwierała podczas jazdy. Dodam, że dzisiaj u mnie było -10 stopni, a auto stoi w szczerym polu. Uszczelki były tak zamarznięte, że nie mogłem nawet oderwać klapy od nich. Jak już odtajało to cały czas się otwierała podczas jazdy. Ciekawe czy tak zostanie i czy trzeba będzie interweniować. Jedynym rozwiązaniem była blokada centralnego od wewnątrz i się nie otwarła. Rok temu na wiosnę bardzo mocno dociągnąłem klapę do uszczelki (wyregulowałem). Być może to jest przyczyną przy dużym mrozie (trzeba mocno trzasnąć żeby się zamknęła).

Wszystko powróciło do normy i narazie działa jak powinno.Dziwne anomalia :mellow:

Edytowane przez roberto197272
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

podłączę się pod temat bo tez zaczyna wariować mi zamek klapy bagażnika. Do tej pory wszystko było ok, natomiast wczoraj nie mogłem zamknąć bagażnika. Po dociśnięciu klapa odskakiwała i zamek się nie blokował. Dopiero po dociśnięciu klapy i wciśnięciu przycisku otwierania udało mi się zatrzasnąć klapę. Przy otwieraniu bagażnika też coś zachowuje się to dziwnie bo jak wcisnę przycisk otwierania zamek zaczyna się wydawać dźwięki jakby się otwierał i zamykał cały czas. Czy ktoś miał podobny problem? Wydaje mi się że przyczyny należy szukać w zamku zamontowanym na klapie ale chciałbym uniknąć niepotrzebnych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że przycisk się rozpada lub rozpadł i robi niepotrzebne zwieranie blaszek. Najlepiej rozebrać przycisk lub odłączyć go. Kostka ma chyba dwa piny po połączeniu ich zamek klapy powinien się otworzyć. Można po testować co szfankuje dokładnie :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

przyczyna okazała się banalna. Poluzował mi się zaczep przy zderzaku o który blokuje się zamek. Wystarczyło zdjąć plastik na dole bagażnika i dokręcić śruby i jak narzazie jest ok. Moje poprzednie doświadczenia z M1 sprawiły że od razu zacząłem podejrzewać zamek / siłownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!