Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyświetlone czerwone STOP na zegarach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stałem sie własnie posiadaczem Meganki II, i wertuje forum w poszukiwaniu pasujących mi odpowiedzi i tak nie do końca moge znależć mi odpowiadającej.

Otóz po zakupie podjechałem na komputer(nie wiem jaki miał program widziałem jedynie że strona w laptopie startowa programu była Delphi 2013), wyskoczyła uszkodza taśma, troche sie zdziwiłem bo wiedziałem przed kupnem że powinna sie świecic poduszka i Service, a nic sie nie świeciło-teraz już wiem dlaczego-urwane diody żeby błędu, nastepny błąd, który wyskoczył to błąd sondy, ale z tego co mi podłaczajacy komputer powiedział to że pokazało mu że nie był to błąd stały tylko, jeden jakiś tam impuls wystapił, i sie niby niepowtarza (nie wiem ile w tym prawdy nie z nam sie na tyle). Teraz mój główny problem-po rozebraniu zegarów okazało sie, że mały wyświetlacz z czerwonym Stop także był zaklejony, zeby czasem nic nie wskazał, i po wykasowaniu wszystkich błedów które były(taśma wymieniona) nic się juz z błędów nie wyswietla jednak przejechaniu znowu pojawił sie czerowny Stop na desce. Moje pytanie- Stop sie pali a auto jeżdzi. Macie moze jakiejś podpowiedzi jak dojść co może ten Stop czerwony wywoływać? Dodam tylko że sondy niewymieniałem i z moich jak narazie obserwacji to dużo pali.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o wadach ukrytych??

Tu ewidentnie sprzedający postarał się, by ukryć usterki tego auta....

Dziwne że z tym walczysz zamiast już pozew szykować i starać się o zwrot tego czegoś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to prawnie wyglada -właściciel od którego kupiłem nie był pierwszym właścicielem ,sprowadził go niby sam z zagranicy(i faktycznie był właścicielem przez 3 lata),czy nie ma opcji że mógłby wymigać sie tym że to poprzedni właściciel tak podszykował (chociaz wątpie żeby niemiec się w takie rzeczy bawił).

Rozumiem że musiałbym się skierować do adwokata?czy może jakaś inna instytucja w tym pomaga?Orientujecie sie może jak wygladaja rozstrzygnięcia takich spraw?,czy to łażenie wielomiesięczne po sądach a na koniec i takich z tego nici?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stop może wywołać parę rzeczy ale najważniejsze jest to że są to błędy poważne przy pierodołach którymi nie koniecznie trzeba sie przejmować pali sie serwis. Wizyta w serwisie z CLIPEM prawdę Ci powie, no chyba że poprzedni właściciel postarał się by Clip się nie połączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj meganka podpięta została pod mega macs 42, może to nie Clip jak wszyscy tu polecają, ale myślę że pokazuje to samo jak nie więcej. Wyszedł jedynie jeden błąd tylnej sondy lambda, jutro będzie wymieniana więc zobaczę czy Stop się wykasuje i nie powróci. Możecie mi powiedzieć jak wygląda tryb awaryjny w megankach (pierwszy raz mam styczność z francuską motoryzacją), mechanik taką tezę wywnioskował.

 

Dodano: 05 kwi 2014 - 11:44

Jestem już po wymianie sondy (Bosch z pasującą kostką), jednak jest problem ponieważ komputer wszystko ładnie się łączy, a błąd nie chce dać się wykasować :notacrook: , (oczywiście czerwone Stop dalej się wyświetla po przejechaniu około 5m) macie może jakieś pomysły?? Byłbym wdzięczny.

 

Po przecinku i kropce stosujemy spacje. Poprawiłem Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to na dzień dzisiejszy moim problemem nie jest czy ta sonda wytrzyma miesiąc czy pół roku, moim problemem w dalszym ciągu jest to że nie można wykasowac nieszczęsnego błędu sondy, oraz świecący się czerwony Stop.Rozumiem że, jeśli w kompie wyskoczył błąd tylniej sondy to chodzi mu o tą za katalizatorem? Aston76 a co Ci na zegrach wyskoczyło że wymieniłeś sondy? pomarańczowy Serwis?

 

Po skrócie swój problem-otóż wczoraj po podpięciu Meganki pod mega macs 42(Hella Gutmann) wyskoczył bład tylniej sądy dzisiaj sonde wymieniłem i spowrotem auto podłaczone pod Gutmana- łaczy się wszystko ładnie, ale nie chce wykasować błędu. Macie jakieś może doświadczenia lub słyszeliście coś o tym sprzęcie, żeby miał problem z wykasowaniem błędu? Myślicie może że Clip lepiej by sobie z tym poradził czy stawiacie może na jakąs wade auta?

 

Kolego masz problem ze sondą to pisz już w swoim temacie, a nie zakładaj kolnego tematu w innym dziale. I stosuj się do uwag moderatorów. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

Sprzęt jest b. dobry.

A co do usterki to czy przy przebitym kole wystarczy wymiana zaworka-wentylka ?

Co pomoże wymiana sondy jeśli np. masz gdzieś przerwany kabel ?

Grzałkę można systemem wyłączyć ewentualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pomoże wymiana sondy jeśli np. masz gdzieś przerwany kabel ?

Tylko że przewody były uszkodzone przy sondzie a nie w instalacji auta. A instalację sobie sprawdziłem wcześniej samemu i była OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

Po pierwsze grzałka nie jest monitorowana wtedy i co za tym idzie nie wywala błędu.

Po drugie zimna sonda już nie jest taka przewrażliwiona bo słabiej czyta i gdy kat już jest starszy i nie do końca działa pozwala jeszcze pojeździć bez wydawania kasy na części.

Bardzo dużo przyjeżdżających do mnie aut ma już wyłączoną,w kilku sam wyłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!