Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej ? Megane II Grandtour 1.6 16 V 129tyś


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum. Mam takie pytanie jaki olej lejecie do swoich Meganek ? Ja kupiłem używkę z niemiec i teraz nie mam pojęcia co wlac do silnika. Z dokumentow wynika że pierwszy właściciel lał 10W40 TSY B4 - takie oznaczenie mam na fakturach z Renault. Skoro wyieniał w Renault to myślę że lał Elfa tak jak rekomenduje marka.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Wlać Elfa 10W40 A3/B4 ?? czy coś lepszego ??

<><><><><><><><><><>><><><><>

Oraz Co ile wymieniacie olej ?? czy on nie robił za wiele kilometrów na jednym oleju ?? 30 tysięcy trochę sporo ??

<><><><><><><><><><>><><><><>

Proszę was o pomoc :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Ja się może tutaj podłącze by nie dublować tematów. Jestem ciekaw co sądzicie na takowy temat: Moja własnie zakupiona Megi II 1.6 16V z 2003 r. zalana jest olejem 10W40. Paradoksalnie zalana była już takim olejem przynajmniej w 2008 roku (czy wcześniej nie wiem), czyli jako 5-cio letnie auto z przebiegiem 49 tys km. Trochę mnie to dziwi że Aso wlało już wtedy 10W40 i to jeszcze wbrew temu co się twierdzi, że leją zawsze Elfa wleli Shela :huh: Nie wiem, może dlatego że to Niemcy. Serwis który to lał to Autohaus Reincke GMBH w Neobrandenburgu. Autko do dzisiaj ma bardzo suchutki silniczek, bardzo ładnie , cichutko, pracujący. Zastanawia mnie też czy w takim przypadku uważacie, że byłby sens przejścia do 5W40??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Podepnę się pod temat. Planuję wymianę oleju. Samochód: Renault Megane II Ph1, przebieg 140tys. Do tej pory lany był olej Elf Evolution sxr 5W40. Zastanawiam się nad zmianą na Valvoline SynPower 5W40. Jak sądzicie pozostać przy Elfie czy zmienić na Valvoline?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

mam pytanie czy jak miałem olej Elf 900 SXR 5W40 a teraz wlałem ten sam, tylko 5w30 to czy może taki pozostać, czy lepiej go wymienić na 5w40. Przebieg to 86 tys.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez ga2cek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, odświeżę wątek żeby nie tworzyć nowego tematu. Czytałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi...

Renault Megane II ph II 1.6 16V

silnik K4M 812 (BM1R) 82 KW

rocznik 2006

przebieg 180 000

 

Jestem przed wymianą oleju, dotychczas lałem Elf Evolution Sxr 5W40, ale ostatnio mechanik i sprzedawca polecili mi, abym zalał 5W30 np.: ELF SXR900 5w30, Gulf 5w30 A5

Argumentując to tym, że 5W40 już przy -17 st. ma konsystencję miodu i lepiej dla zaworu KZFR oraz samego KZFR lepszym wyborem będzie 5W30

Jeżdżę dużo, w rok zrobiłem 20 000. W tygdoniu głownie odcinki do 10km w weekendy nawet po 300-600km.

Teraz nie wiem co zrobić, czy zmienić na 5W30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!