Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę


byq84

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o ocenę, wiem wiem Gniezno, niestety w kujawsko-pomorskim nic sensownego nie znajduję.

 

http://otomoto.pl/renault-megane-1-9dci-130km-navi-skora-pdc-C32691064.html

http://allegro.pl/renault-megane-iii-1-9dci-130km-mega-full-bezwypad-i4153895783.html

 

Drugie pytanie, czy silnik 1.9 DCI 130km został poprawiony na tyle że bolączki 120km zostały usunięte? Chodzi mi o problemy z turbiną oraz obracającymi się panewkami. Generalnie wcześniej jeździłem mondeo mk3 2.0 tdci, oleje i filtry paliwa co roku, i problemy z wtryskami itp mnie ominęły,

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę cisza to ja coś napiszę ;)

1) Mam takie wrażenie, że przebieg autentyczny, ale chyba z przodem było coś dłubane. Maska ze zderzakami i błotnikami nie siedzi do końca równo według mnie. Także ta bezwypadkowość do sprawdzenia dokładnego!

2) Ten z allegro fajnie wygląda, ale jak widzisz na wyświetlaczu (obok prędkościomierza) widać, że wyskoczył jakiś błąd (czerwony prostokącik na wyświetlaczu) albo informacja o niskim stanie oleju czy coś w ten deseń.

 

Generalnie silnik 1.9 dci 130 km jest o wiele lepszy i bardziej dopracowany od wersji 120 km, chociaż ta gdyby inaczej serwisowana może też takiej paskudnej opinii by się nie doczekała. Najlepiej niech się wypowiedzą koledzy, którzy latają megankami z tym silnikiem. Ja większe doświadczenie mam z 1.5 i 2.0 dci albo starymi dieselkami :rolleyes:

A tak btw mondeo mk3 to super fura :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Czujnik lakieru jest w drodze oraz wezmę suwmiarkę :rolleyes: Co do drugiego modelu też zauważyłem ten błąd, ale po powiększeniu nie widać dokładnie co on oznacza. Jeśli wskazuje że mało oleju to moim zdaniem może coś być nie halo :D A co mi powiesz o 1.5 dci? 110 kucy nie będzie za mało do tego modelu? Myśle też nad laguną 2.0 DCI ale cieżko coś znaleźć w kujawsko-pomorskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wygląda na trochę zjedzoną jak na 130 tyś km, sprzedawca twierdzi że może słabsze materiały. Generalnie z kierownicy schodzi lekko farba. Lakierniczo przedni błotnik porysowany do malowania, wskazania miernika pokazują malowane elementy. Szpachli nie znalazłem. Ale generalnie auto nie rzuciło mnie na kolana. We wtorek będę jeszcze raz to może poświecę jej więcej czasu.

 

2. Kompletna porażka, nie polecam! Byłem i widziałem jak picują ją w AUTO SPA. Cała porysowana, maska same wgnioty, lusterko urwane itp. Przebieg na pewno powyżej 200 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 1.5 DCI 105 km (110 ma FAP) to można go do Megane III polecić. W mojej rodzinie taką meganką w 3 lata jeden kierowca przejechał prawie 150 tyś. km w 90% po polskich drogach (auto używane jako służbowy samochód i na prawdę nieoszczędzane) i dosłownie 0 awarii. Jeśli chodzi o moc to wystarczająca z resztą... "najszybsze auto to auto służbowe :notacrook: " więc najlepiej się samemu przejechać. Oczywiście różnica z 1.9 dci jest zauważalna, ale jeśli potrzebujesz samochodu do prywatnego użytku to myślę, że 1.5 wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!