Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czyszczenie Megane z asfaltu i innych


Rekomendowane odpowiedzi

więc mam taki problem, moja Megana jest biała, oczywistym jest że się szybko brudzi, wczoraj prawie pierwszy raz myłem po ziemie i nie moge uwierzyć że aż tyle jest brudu w postaci "czarnych" kropek, nie używałem siły żeby je usunąc, tylko pytam Was jaki specyfik jest najlepszy do tego typu zabaw ? Dodatkowo troche rdza łapie w klapie od bagażnika (od środka) również chciałbym to zabezpieczyć. Prosze o jakieś porady.

Edytowane przez marches
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czarne plamki (asfalt i substancje smoliste) od zawsze stosuje benzynę ekstrakcyjną. Nie odbarwia lakieru i nie jest agresywna. Po umyciu pozostaje biały nalot który należy umyć wodą z detergentem np: płynem do mycia naczyń. Temat wielokrotnie poruszany - poszukaj na forum !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo lepiej środkami do tego przygotowanymi :notacrook: Na przykład CarPro TRIX, CarPro IronX, AngelWax REVELATION Iron. Na pewno będzie to bezpieczniejsze dla lakieru, usunie więcej zanieczyszczeń z tym że więcej kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole wykorzystac specyfiki a czy takie coś jest dobre ? K2 Tar Remover, pytam dlatego że z K2 kupiłem do tapicerki i powiem tyle że to shit, znowu K2 Akra do oczywszczania tłustego w miare przyzwite, chociaż na forach wyczytałem że sa dużo lepsze, ale jeśli chodzi o czyszczenie lakieru samochodowego (biała perła) to chciałbym żeby był bardzo bezpieczny a jednocześnie skuteczny, co polecacie takiego w 100% pewnego ? może kosztować i 10zł a może i 60zł, obojętne dla Megi prawie wszystko :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VALETPRO CITRUS TAR & GLUE REMOVER jest bardzo dobry i przystępny cenowo. Poniżej filmik.

 

 

Co do benzyny do takich pojedyńczych kropeczek ok, ale zmywając taką ilość smoły benzyną estrakcyjną można dostać nie powiem czego.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Odnośnie k2 cycat cytat z forum kosmetykaaut.pl

<><><><><><><><><><>><><><><>

"Wczoraj testowałem środek K2 do usuwania smoły i asfaltu w atomizerze. Koledzy, jak żyję, takiego g...wna jeszcze nie widziałem. Miałem wrażenie jakbym używał wody!"

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo lepiej środkami do tego przygotowanymi :notacrook: Na przykład CarPro TRIX, CarPro IronX, AngelWax REVELATION Iron. Na pewno będzie to bezpieczniejsze dla lakieru, usunie więcej zanieczyszczeń z tym że więcej kosztuje.

IronX oraz AngelWax REVELATION nie są środkami do usuwania smoły. Są przeznaczone głównie do zanieczyszczeń metalicznych i do tego są rewelacyjne.

Do smoły ciężko znaleźć coś lepszego niż Prickbort MAC124.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!