Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Walnięcie tylnego zawieszenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z tylnym zawieszeniem, jak wpadne jakoś troszke szybciej w dół którymś tylnym kołem to jest takie mocne walnięcie, normalnie jakby w ktoś w bude przyłożył 5 kg młotem. jest to nie zawsze, zależy od prędkości i od dołu. Dodam że wymieniłem amorki , i po tym zrobił sie straszliwie twardy (firma max gear, po 60 zł za sztuke, zwykłe , nie gazowe). Wcześniej na poprzednich amortyzatorach też walił , ale nie był taki twardy. WIęc co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zmieniałeś sprężyny? bo jest coś takiego jak sprężyna

O ile kolega Grou ma megankę zgodną z tym co w opisie (1ph2) to tam chyba nie ma sprężyn z tyłu. Sprawdź mocowanie amorów może któryś ma luz no inna sprawa że z wymianą poszedłeś po taniości 60zł/szt. Ja kupiłem też tanie Rekordy wytrzymały 1,5roku -przejechane 15tyś. km. Teraz zainwestuje w jakieś lepsze bardziej znane i uznane Kayaba, Bilsteiny.

Może są zbyt twarde i taki ich urok, czy po zapakowaniu obciążenia na tył też tak dobija?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to bardzoo przepraszam myślałem że są tam sprężyny bo nieraz się zdarzało że ludzie szli po taniości i kupowali sprężyny wzmacniane i wtedy skacze tyłek samochodu .To tak jak kolega wyżej napisał zainwestował bym w lepsze amortyzatory.( i tak na przyszłość nie ma amorów gazowych) są amortyzatory olejowe z gazową poduszką :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak samochód doładuje jest tak samo twardy :P Także chyba zainwestuje w troche lepsze amorki koledzy ,bo z tyłu jak woże czasem przyszłą teściową to prawie szczęka jej wypada :P Dobra Panowie dziękuje bardzo :) Bo samochód pod obciążeniem normalnie siada itd. TAkże belka to nie jest :) tak mi sie wydaje :P jeszcze raz dzięki :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAkże belka to nie jest :) tak mi sie wydaje

Kolega wejdzie pod autko i zobaczy w jakim stanie jest element usztywniający, zamontowany na śrubach mocujących belkę skrętną do nadwozia.

Często jest tak skorodowany, że przy każdej większej dziurze będzie pukał. Oczywiście amortyzatory to już osobna kwestia.

Jakby co to na Downloadzie masz rysunek, jak zrobić taką "rozpórkę" "po taniości" poczytaj na forum.

Poza tym, belka też może pukać na tulejach. Nie ma rady właź pod auto i oglądaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest pukanie to jest takie pierd**niecie za przeproszeniem ! A belka wyglada calkiem ladnie, nie jest skorodowana. Fure zakupilem w grudniu, i belka wyglada na regenerowana. Rozporke?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!