Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

śmierdzące pasy bezpieczeństwa przód


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kiedy kupiłem megane 2005 r kombi czulem smród. Po poszukiwania doszedłem do pasów bezpieczeństwa - cuchneły jak stare skarpety, lewe i prawe przód.

Rozebrałem słupki od środka, wymyłem, pasy wymyłem mydłem i spokój przez 2-3 tyg. Teraz znowu smród taki sam jak na początku. Pewnie woda się dostawje. Macie może doświadczenia skąd? i jak usunąć usterkę?

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupowałeś nówkę z salonu czy odkupowałeś i trafiłeś na jakiegoś topielca popowodziowego??

Przy nowym raczej niemożliwe by coś w progach zalegało o śmierdziało.

Jedynie tam może się woda od dołu przedostawać. Zwijacze pasów są jednak na tyle wysoko, ze nie powinny od dołu zamakać. Wcześniej się coś do środka wleje przez plastiki nim podejdzie tak wysoko.

W innym przypadku może jeszcze podciekać jak masz niedrożne odpływy z szklanego dachu ale nic nie piszesz czy takie okna w dachu posiadasz. Wówczas może zamoknąć na słupkach przednich i tylnych, w środkowym nie ma takich odpływów.

No i gdyby nawet coś przeciekało od góry, powiedzmy przez miejsca mocowania belek dachowych (warto sprawdzić) to byłyby zacieki na podsufitce, a pas byłby mokry przy jego wyciągnięciu w czasie deszczu. To jednak świeża woda, a nie cuchnąca.

A jak stan schowków w podłodze pod nogami kierowcy i pasażera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam to samo - Megane II 2007 - mam go od nowości. Smród "skarpetkowy" co gorsza przenosi się na ubranie !!! - wiec można się zdziwić. Pasy prane i dezynfekowane nawet. Osłony plastikowe zdemontowałem i umyłem - też śmierdzą w miejscu gdzie jest zwijacz pasa.

Co może być przyczyną?? Pasy z przodu - kierowca i pasażer. Z tyłu smrodu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Samochód mam używany, szklanego dachu brak. Problem występuje w tych samochodach i to chyba nie po powodziowych... Co do schowków są mokre - muszę odpływy przeczyścić z podszybia pozdrawiam!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie

prosba o info czy komus udąło się wyeliminować smród pasów. Mi neistety nie, po jakimś czasie od mycia smród wrócił taki sam:/

w Aso też nikt nic nie wie...

pozdrawiam

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!