Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenika


st4siu

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii naklejki na progu nadmienię że nawet jeżeli jest to w chwili obecnej powinna być już zżółknięta (widać to na jasniejszych kolorach), jeżeli będzie wyglądała na świeżą lub w innym odcieniu niż z drugiej strony to juz wiesz co mogło byc grane. Z własnej obserwacji: po mniej więcej 1,5-2 lat od wymiany naklejki na jasnym kolorze juz nie zauważysz która jest starsza. I przy okazji, te naklejki same się nie odklejają :!: w razie mętnych tłumaczeń sprzedającego. Zazwyczaj po naprawie blacharskiej w ASO naklejki wracają, jak jest lepiej ogarnięty niezależny warsztat to też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdy scenic bez napraw musi mieć naklejkę?

Nie musi. Na tym forum jest przynajmniej jeden użytkownik, który tych naklejek się pozbył jedynie z powodów estetycznych. Jak wiadomo naklejki te z biegiem czasu żółkną, jest to szczególnie widoczne na jasnym lakierze.

Niemniej jednak nie zmienia to faktu, iż brak tych naklejek powinien wzbudzać nasze podejrzenia, że coś mogło (ale nie musiało) być robione.

Tych oryginalnych naklejek jest więcej, 2 sztuki na progach i 4 pod klapą bagażnika. Zdjęcia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma naklejek - to są odpryski na lakierze. Zrywać je samemu dla celów estetycznych - wg mnie głupota. Tu w pracy na kompie nie mam, być może w domu na laptopie - mam zdjęcia mojego progu i efektu jazdy bez naklejki. Odpryski praktycznie do gołej blachy. Nie bez powodu te naklejki tam dali. Takie newralgiczne miejsce.

 

W linku, który dał damiar do naklejek - wg mnie naklejki na pierszym scenicu (srebrnym) są nieoryginalne. Oryginalnie są naklejane jak na tych fotkach z niebieskim. Nie są one do końca progu, a zostawiony jest mały ok. 5mm "margines" z tyłu progu.

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie naklejki na pierszym scenicu (srebrnym) są nieoryginalne.

Skoro tak uważasz, to sobie tak uważaj......

To nie przypadkowe fotki znalezione w necie, ale te które sam robiłem na potrzeby tamtego tematu przy aucie syna, a to było sprawdzane dokładnie przed zakupem miernikiem elektronicznym..

Blacharka nie była ruszana i wszędzie ta sama grubość lakieru. (w granicach dopuszczalności)

Auto z 2004 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optima, zgadzam się z tym co piszesz. Producent umieścił tam te naklejki w konkretnym celu i nie powinno się ich zrywać ot tak sobie. Sugeruje jedynie autorowi tematu, że jest taka możliwość.

Teraz już nie potrafię odszukać tego tematu, ale była podobna dyskusja na temat tych naklejek i tam ktoś opisywał, że pozbył się ich bo były pożółkłe i chyba nawet zaczęły się już odklejać. Jakie skutki to za sobą niesie, to nie wiem. Chętnie zobaczę zdjęcie, o którym piszesz.

U mnie naklejki są tak ja ma gojgien, do końca progu. Jedna oryginalna z 2003 roku, druga naklejana w ASO po naprawie lakierniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u siebie usunąłem obie naklejki bo wyglądały już trochę nie estetycznie, potem była polerka całego auta i przyklejone nowe oryginalne naklejki z ASO ,zamienniki sprzedawane na allegro zdecydowanie różnią się grubością ,i troszkę kształtem .Naklejka chroni przed odpryskami ale zauważyłem na autach znajomych że odpryski pojawiają się poza naklejką .Koszt naklejek w ASO to ok 140 zł...zamienniki z allegro jakieś 30 zł,ale jakość już nie ta :

http://allegro.pl/naklejka-folia-ochronna-renault-scenic-ii-blotnik-i4329225836.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

-listwy w kolorze nadwozia, brak napisu SCENIC na pokrywie bagaznika, naklejek na progach nie widzę (przyjrzeć się trzeba na żywo);

-urwana dźwignia regulacji wysokości fotela kierowcy;

-system start&stop, ach ci Francuzi, tak wyprzedzić konkurencję, pewnie spełnia przez to normę EURO 78 ;)

-wygląda jakby nie miał prawej rolety przeciwsłonecznej lub jej zaczepu, do sprawdzenia. Ta wersja wyposażenia powinna mieć rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych komisach (3 obok siebie) zawsze jakieś sceniole stoją. Ja mam do tego miejsca z 2,5 km i przeciętnie 3 razy na tydzień mijam to miejsce 2 czasami 3 razy. Niestety nie zwracam uwagi na to co tam jest, czy jest coś nowego albo ciekawego, ba nawet się nie zatrzymuję, bo miejsce zbytnio do tego nie zachęca. Zakorkowana DK78 pomiędzy rondem i światłami i brak miejsc parkingowych.

Faktem jest, że to co na fotkach nie do końca zgadza się z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-listwy w kolorze nadwozia, brak napisu SCENIC na pokrywie bagaznika

Listy w kolorze nadwozia może oznaczać prace artystyczne przy aucie ? :P

Podobno nie we wszystkich scenicach są napisy

Nie rozumie wpisu o start and stop ;]

A przy okazji może dowiem się czegoś o tym

Scenic 2

i tym

Scenic 3

Wiem że dużo tego ale powiedzcie mi co myślicie o autach z takim przebiegiem

Scenic 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listy w kolorze nadwozia może oznaczać prace artystyczne przy aucie ? :P

Podobno nie we wszystkich scenicach są napisy

 

Napis SCENIC był zawsze. Napis RENAULT w prawym dolnym rogu pojawił się później - chyba po lifcie.

 

Nie rozumie wpisu o start and stop ;]

System Start&Stop - polega na tym, że gdy np. zatrzymamy się na czerwonym świetle zostaje wyłączony silnik. Gdy chcemy ruszyć wciskamy sprzęgło i rozrusznik szybko zapala. Ma to na celu niby zmniejszyć zapotrzebowanie na paliwo.

A tu ogłoszeniodawca miała chyba na myśli zwykły guzik do włączania/wyłączania silnika (zamiast staromodnego kluczyka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 2:

-ponownie dochodze do wniosku że szkoda że nie ma juz kary chłosty. W opisie wpisany rok produkcji 2005 a na samym dole dopisek: ps.rok podany jest rokiem modelowym,prod. 12.2004 by go chudy byk... ciekawe gdzie jeszcze nieco zmodyfikował informacje?

-brak napisu SCENIC na klapie bagażnika;

-bat anteny poklejony taśmą lub nieoryginalny;

-tylna wycieraczka od Megane II HB czyli różne zarysowania tylnej szyby wynikające z różnego ułożenia wycieraczki;

-ESP jest;

-dziwnie z czujnikami parkowania, listwa w zderzaku jest od wersji z tym wyposażeniem, wyłacznik jest, ale w kieszonce po lewej stronie głównego wyświetlacza widze wyświetlacz od chińskiego zestawu;

-wytarta kierownica;

 

Nr 3:

-ESP jest;

-podgrzewane fotele-sprawdzić czy sa włączniki (myślę że w tej wersji mogą być, bogata jak na 2003 r.);

-przebieg...

 

Nr 4:

-tylna wycieraczka trochę wisi, do sprawdzenia czy tak ustawiona, czy ma już tak duży luz;

-brak osłony przegubu prawej wycieraczki;

-czujniki parkowania dokładane;

Jak dla mnie najciekawszy i na moje oko wygląda że nie od handlarza. Ale mogliby chociaz przetrzepać i wymyć dywaniki.

 

Napis Renault na klapie bagaznika poliftowych też jest nie zawsze. Listwy w przedliftowych fabrycznie były czarne lub szare zależnie od wersji wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw link.

 

Czujniki parkowania jeżeli są oryginalne (fabrycznie montowane) wiążą się z innymi listwami tylnego zderzaka. W wersji z czujnikami masz listwy takie jak w tym co w opisie "pomylił się" z rocznikiem, listwy ma od fabrycznych. Wyświetlacza przy fabrycznych nigdy nie spotkałem a w jednym samochodzie mam właśnie takie i jest tylko pikacz. Dodatkowo na panelu obok pokrętła regulacji wysokosci świateł przednich i jasności podświetlenia deski rozdzielczej masz miejsce na dwa wyłączniki: lewy to ASR/ESP z symbolem trójkąta, prawy z symbolem fal radaru to wyłącznik czujników parkowania. Jeżeli nie ma wyłącznika a ma czujniki to były dokładane. Niektórzy (w tym ja) zakładając nioryginalne czujniki wymieniaja także listwy zderzaka (zrobiłem tak w Grandzie który nie miał fabrycznych czujników), jeżeli nie były wymienione listwy to bedzie wyglądało tak jak w tym ostatnim niebieskim. Miejsce zainstalowania wyświetlacza przy nieoryginalnych czujnikach to juz wyłącznie inwencja montażysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!