Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.9 dci kombi 2007/08 - czy kupić?


skiz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Paniom i Panom,

mam do kupienia, od kolegi, Megane II - rok prod. 11.2007, pierwsza rejestracja - 04.2008.

Auto od nowości jeździło jako flotowe w firmie.

1.5 r. temu kolega odkupił je z leasingu przy przebiegu 180 000 k. Wymienił rozrząd, skrzynię biegów z kołem dwumasowym, amortyzatory, ostatnio hamulce oraz jakiś przewód do paliwa czy pompy (nie pamiętam dokładnie co to za przewód), wycieraczki, i inne "drobiazgi". Auto ma obecnie przejechane 202 tys. km.

Kolega sprzedaje, bo musi.

Nigdy nie miałam Renault. Sama jeżdżę obecnie Focusem 2.0 TdCI z 2005. Nie zrażam się więc autami na F, francuskimi również.

Proszę, doradźcie mi, czy warto wchodzić w takie auto? Od razu powiem, że planuję nim jeździć jakieś kolejne 3-4 lata, rocznie robiąc ok. 20.000 km. Jazda głównie po mieście no i raz na jakiś czas jakieś dłuższe trasy.

Czy ten przebieg nie za duży?

Aha, ów kolega wspomniał, że 2 tyg. temu na moment zaświeciła mu się kontrolka od wtryskiwaczy. Potem zgasła. Twierdzi, że to wina paliwa - bo ost. tankuje głw. na stacji AUCHAN i może jakieś zanieczyszczenie paliwa spowodowało zapalenie się kontrolki. Od tego czasu nie zaświeciła się jednak ponownie.

Cena za to auto to 14-15 tys. zł.

Proszę, doradźcie, czy w tej sytuacji brać czy nie?

Pozdrawiam

skiz

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeżeli historia auta pewna, to można brać. Warto podjechać gdzieś na clipa aby sprawdzić, czego dotyczył ten chwilowy błąd układu wtrysku i jakie wiążą się z tym ewentualne koszty, bo to temat bardzo szeroki. Warto sprawdzić, co ile tys. km był w samochodzie zmieniany olej (pod kątem przyszłych problemów z panewkami). Lepszy pewny przebieg 200 tys. km niż "licznikowy" 120 tys. km, a realny 400 i w dodatku auto złożone z dwóch przystanków autobusowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Czuję się trochę uspokojona. Większość moich "doradców" mocno kręci nosem na ten przebieg i mówi, że - biorąc pod uwagę sam licznik - auto wyeksploatowane mocno :D

Z tego co wiem, to olej wymieniany jest regularnie co 10 tys. km, plus dolewany jeszcze jakiś specyfik uszlachetniający paliwo(profilaktycznie na wtryskiwacze właśnie). Z drugiej strony paliwo tankowane do tego auta było zwłaszcza ostatnio na tanich stacjach benzynowych (np Auchan). Czasem tylko gdzieś na BP...

A ten clip to w autoryzowanym serwisie zrobią, czy szukać jakiegoś magika od tych spraw? Gdzie w Warszawie takie cuś najlepiej?

 

Skiz

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip niekoniecznie w ASO, można poszukać jakieś namiary na forum, ktoś chyba oferował diagnostykę clipem w okolicach Warszawy. W ASO Renault można się umówić się na sprawdzenie przed auta zakupem i prawdopodobnie kontrola clipem też w to wchodzi, ale nie jestem pewien. Oczywiście po zakupie wymiana rozrządu, oleju i filtrów chyba, że informacje od kolegi są na 100% pewne przy jakim przebiegu był rozrząd robiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200tyś dla diesla, to niedużo, więc nie wiem dlaczego kręcą nosem,

W mercedesie beczce to owszem, że to nie przebieg dla silnika. Ale dzisiejsze są projektowane na 250-300tys. km. przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdyby się nie cięcie pompa oleju, silnik był jak nowy, osprzęt przełożony, wtryski mechanik powiedział jak w aucie z przebiegiem 50tyś... także tylko jeździć :D

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!