Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błędy i problemy (Check engine, ESP/ASR, Service)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem wystąpił dzisiaj.

Po odpaleniu samochodu i cofaniu do wyjazdu zgasł mi samochód dwa razy (nigdy mi się nie zdarzało).

Po wyjechaniu na ulicę poczułem że nie ma mocy i silnik nie chodzi na wszystkie gary. Po chwili zapaliła się kontrolka Check Engine i podczas dalszej jazdy miga.

Stwierdziłem, że pewnie od wilgoci coś przerywa (ostatnio sporo padało a kiedyś w innym aucie miałem podobnie po wjechaniu w kałużę).

<><><><><><><><><><>><><><><>

Niestety po kilku chwilach dalszej jazdy zapaliła się kontrolka ESP/ASR, Service i komunikat na wyświetlaczu: ESP/ASR DEFEKT

<><><><><><><><><><>><><><><>

Poczytałem trochę i wiem co może być przyczyną poszczególnych problemów, ale może jest jakiś czynnik wspólny? W końcu problemy wystąpiły jednocześnie...

Po zatrzymaniu samochodu Check Engine czasami gaśnie (po ruszeniu zapala się i miga), pozostałe nie gasną.

Po ponownym odpaleniu auta sytuacja się powtarza, z tym że kontrolki nie palą się od razu po odpaleniu a po pewnym czasie jazdy, a silnik przerywa cały czas :D

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pomożecie coś? Silnik 1.4, Meg 2 ph1

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była to pierwsza rzecz jaką zrobiłem po powrocie z pracy :D

I winni jednego problemu znaleziony (oczywiście cewka). Póki co wymienię tylko tą wadliwą bo mimo wszystko to spory wydatek (wymiana wszystkich na raz) :angry:

 

zostaje problem z ESP/ASR, ale dopiero w piątek będę miał czas sprawdzić kable i kostki

 

Dodano: 07 maj 2014 - 12:38

W końcu wymieniłem 4 cewki na używane DENSO (czytałem w kilku tematach, że DENSO warto kupić nawet używane).

Po wymianie silnik ładnie pracuje, błąd ESP/ASR DEFEKT znikł, przestał mrugać również Check Engine.

Niestety obecnie, zaraz po odpaleniu, cały czas świeci się światłem stałym (nie mruga) check engine i service :( Może to pozostałość po poprzednich błędach?

Zauważyłem też, że poziom oleju na wyświetlaczu zmniejszył się o jedną kreskę (nie wiem jak na bagnecie bo nie mogę go wyjąć, ale na dniach będę wymieniał olej).

Planuje pojeździć trochę samochodem, może błąd zniknie?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak padły cewki (1 lub 2 nie wiem wymieniłem wszystkie) też mrugał check. Po wymianie już się nigdy nie pokazał. Błąd skasowałem z pamięci jakieś pół roku później.

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!