Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sporadyczne stuki podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Renault Megane I Classic z 1996 roku. Niedawno miałem wymieniane części z przodu tzn.: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, końcówki drążka kierowniczego, sworznie wahacza, końcówki drążka stabilizatora, geometria auta, wyważane opon, łożyska amortyzatorów, amortyzatory przednie, poduszki amortyzatorów. Piszę do Was, ponieważ po wymianie w/w części dalej borykam się z problemem sporadycznego stukania. Przeważnie stuk objawia się gdy podjeżdżam pod krawężnik / zjeżdżam z niego. Ostatnio też stuk pojawia się kiedy skręce kierownicą w lewo, jest to pojedynczy głuchy stuk, metaliczny, WYSTĘPUJE TO RACZEJ SPORADYCZNIE. Rzadko zdarza się też kiedy jadę prosto, ale nie wiem od czego to zależy, prawdopodobnie od głębokości dziury, musi być głeboka / duża, żeby autem zatelepało, wtedy wyrażnie to słychać. Moje sugestie padły na tuleje wahacza, jednak mechanik powiedział mi że PRAKTYCZNIE w tej Megance te tuleje rzadko się psują i raczej nie są powodem stuków. Jeżeli tuleje wahacza nie są powodem stuków to mogą to być również poduszki silnika ? Dodam że podczas jazdy auto mi terkocze nieustannie, kierownica wibruje a samochód generalnie jest głośny lecz tutaj winowajcą jest raczej układ wydechowy... ? Co według Was należałoby przejrzeć / wymienić ? Proszę Was o rady, gdyż opadają mi już ręce i nie wiem co robić a nie chcę wpakować znów mnóstwo pieniędzy na naprawę czegoś co nie wyeliminuje mi mojej usterki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc tak co do gum tłumika końcowego, to z grubsza wiem że 1 guma (po prawej stronie) jest już tak naciągnięta, że ledwo trzyma tłumik, w związku z tym pytanie; czy jest sens wymieniać, czy czekać aż całkowicie się rozerwie ? czy to może być przyczyną moich problemów ?

Co do sprawdzenia poduszek silnika, jak najprościej zdiagnozować uszkodzone poduszki ?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez rotteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gumy trzymające tłumik w meggy to jakiś żart. Żeby tłumik stał równo i "sztywno" na swoim miejscu musiałbyś najlepiej wymienić wszystkie gumy (u mnie są trzy - megane cabrio), a i tak potrzymają góra parę miesięcy.

U mnie występuje podobny stuk co u ciebie, mechanik podwiesił mi mocniej tłumik i stuki uspokoiły się trochę, ale nadal można je usłyszeć.

Jeżeli chodzi o "Co do sprawdzenia poduszek silnika, jak najprościej zdiagnozować uszkodzone poduszki ?" to wrzuć auto na ręczny i niech np. twój kolega próbuje lekko ruszyć (tak żeby silnik dostał obciążenia), a ty zobacz czy jakaś poduszka nie wydaje się wybita. Dodatkowo jeżeli odczuwasz mocne ruchy drążka zmiany biegów to do wymiany jest taka "łapa" która trzyma skrzynię z podwoziem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Problem w końcu rozwiązany. Dzisiaj pojechałem do innego mechanika, który odrazu znalazł przyczynę: niedokręcona śruba/nakrętka mocowania sworznia wahacza... poprzedni mechanik przy wymianie przedniego zawieszenia chyba zapomniał o dokręceniu śruby... nigdy bym nie wpadl na to, żeby tam szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam podobne stuki tak jak kolega napisał wjerzdzając na krawężnik bądź z niego zjeżdzając, podobnie dzieje się pry jeździe na wprost i wjechaniu w obniżenie drogi prawa strona. Albo z większą prędkością najeżdzając na spiącego policjanta dzieje się podobnie głośny stuk metaliczny jak by metal o metal i nie wiem co to może być w zawieszeniu raczej wszystkoi wymienione. Macie jakieś propozycje proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!