Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dystans Alufelgi 15''


Bomberro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam obecnie założone alufelgi 15" tyle, że irytuje mnie fakt, że są stosunkowo mocno schowane w nadkolach i zastanawiałem się nad założeniem dystansu. Problem polega na doborze dystansu. Jaką grubość powiniem włożyć żeby koło się ładnie zrównało z nadkolem i żeby nie wystawało poza owe nadkole. Zmierzyłem różnicę między górną częśćią nadkola a kołem i wyszło około 4cm. Ze znanych mi parametrów wiem tylko że rozstaw śrub 4x100, jakie parametry jeszcze powiniem znać i odpowiednio dobrać przy zakupie dystansu? Mam jeszcze ostatnie pytanko takie trochę wychodzące poza temat, czy jeżeli w przyszłości (rok+/-) planował bym wrzucić felgi 17" to jest sens się bawić teraz w kupno dystansu czy poprostu poczekać rok na tym co jest? Bo z tego co zrozumiałem jak czytałem to jak zmienie koła na większe to będę musiał zdjąć ten dystans, który bym założył żeby mi koła nie wystwały poza nadkole? Z góry dziękuje za odpowiedź i wybaczcie ale jestem strasznie nieogarnięty w tych sprawach, mam nadzieje, że wszystko w miarę wyraźiście i jasno napisałem, jak co będę poprawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dystans do 2cm powinien być bezpieczny - na pewno jest na tyle miejsca w nadkolu. Powyżej 2cm trzeba by już dokładniej pomierzyć. Najlepiej będzie jak solidnie obciążysz auto i sprawdzisz ile miejsca jest między oponą a nadkolem

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te felgi Cięcie

15 cali myślę, że nie są złe tylko fakt, że są strasznie schowane do środka mnie trochę denerwuje i myślę o wyciągnięciu. Ale raczej po przemyśleniu będę szedł w stronę nowych felg 17"

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!