Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o pomoc i informację


zeta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy i szykuję się do kupna Renault Scenic II w benzynie. Znalazłem pewne ogłoszenie i bardzo Was proszę o pomoc we wstępnym zdiagnozowaniu :-)

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-2-0-135km-tech-line-solar-navi-C33143466.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda przyzwoicie i raczej posiada wszystko zgodnie z tym co wówczas było montowane.(nie widac kombinowanych podmian, by obniżyć koszt ewentualnych napraw).

Nawet zapalniczki nie ukradli, co nie często się zdarza.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaadna wersja ale:

-ESP nie ma (może twierdzic ze nie zawsze były wyłączniki ASR, ale nie wierz w to);

-dywaniki poszły na spacer, a w tej wersji powinny być fabryczne welurowe;

-chyba nie powinien mieć srebrnej listwy w przednim zderzaku, możliwe że wymieniana ramka (łatwo ją uszkodzić);

-jak dla mnie trochę głupio zamontowany wyświetlacz zestawu głośnomówiącego, chyba trochę utrudnia obsługę klawiszy regulacji temperatury;

-dwustrefowej klimatyzacji w SII nigdy nie było, chyba że pozamykasz nawiewy ;)

-zwracam uwagę że to wersja pięciomiejscowa :!:

-ma koło zapasowe czyli na plus;

-coś z przednim zderzakiem, nierówna górna krawędź przy masce po stronie kierowcy, mogła być jakaś drobna przygoda na parkingu i zderzak już potrafi się pokręcić i zgubić spasowanie;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje, są naprawdę przydatne.

Jednak ten akurat model już się sprzedał więc czekam z niecierpliwością na kolejną dostawę.

Jeśli pojawią się nowe zdjęcia znowu poproszę Was o pomoc :)

 

Czy może być ta wersja Scenica z ESP i ASR ale bez przycisku? Są wersje z dwoma przyciskami i jednym, najczęściej tym po prawej stronie.

http://fotka.megane.com.pl/?v=231220ara.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może być ta wersja Scenica z ESP i ASR ale bez przycisku?

Nie.

Wersje z jednym przyciskiem (dwie opcje):

z ASR/ESP

z czujnikiem cofania

Wersja bez przycisków:

nie posiada tych układów

Wersja z dwoma przyciskami, jak na fotce przedstawiającej panel w moim sceniolu; auto posiada zarówno ASR/ESP oraz czujniki cofania.

Co w aucie jest zamontowane widać po ikonkach na przyciskach, a gdy tych nie widać na fotkach, to patrz na pozycję przycisku, gdzie jest zabudowany.

Jeśli nie była to jakaś "samoróbka" (przykładowo dobudowanie czujników cofania) to przyciski te zawsze mają takie same umiejscowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotek niewiele wynika poza tym, że kolor zdecydowanie ładniejszy i bardziej praktyczny od poprzedniego.(według mojego gustu)

Nie masz daleko podjedź pooglądaj, a jak przypadnie do Twojego gustu to zabieraj do ASO, przykładowo do Zięby, na przegląd przed zakupowy.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z kolegami i poruszyliśmy ważny temat instalacji gazowej w samochodach.

W tym modelu jest gaz i nie wiem czy nie będzie problemów podczas rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów z rejestracją gazownika nie powinno być, butlę ma jeszcze ważną a i tak musi przejść pierwszy przegląd gdzie sprawdzą szczelność i po prostu wpiszą w polskie dokumenty że ma instalację gazową. Problem na jaki zwracałem uwage przy samochodach z Holandii jest taki że najprawdopodobniej ma bardzo duży przebieg (nie zdziwię się jak 180-220000 km. a w ogłoszeniu nie podali) oraz to że warto dowiedzieć się jaką ma instalację (typ i producenta) i czy w okolicy masz speca od takich instalacji.

 

Co do konkretnego egzemplarza:

-czujniki parkowania to będziesz miał jak zorganizujesz sobie delikwenta który będzie robił "pikpikpik..." ;)

-w tym roczniku raczej nie powinien mieć listew w kolorze nadwozia, a jeżeli już to przednie lampy chyba powinny być z ciemną lamówką;

-klapka wlewu paliwa jakoś dziwnie odstaje;

-chyba już chwilę szuka kupca, bo zieleń jakaś taka mizerna i tylko 6 stopni o 15:35 ;)

-mocno wymęczony fotel kierowcy i plastik na środkowym słupku od wewnątrz bardzo porysowany od klamry pasa puszczanej z impetem;

-ciekawe czy ma roletę bagaznika;

-bardzo zabrudzony bagażnik (próg i plastiki między fotelami, wokół rygla też dużo brudu);

-kilma dwustrefowa, przy pierwszym już pisałem że brak takiej opcji;

-mozliwe że ma normalne tablice holenderskie (nie zostal tam wyrejestrowany), zdaje się że powinien mieć białe (próbne czy tam eksportowe-jak zwał, tak zwał) a nie żółte. Może się więc okazać że zakup "na Holendra".

 

Jak masz blisko to obejrzyj, ale spokojnie z emocjami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butlę ma jeszcze ważną

Przy pierwszej rejestracji w Polsce auta z LPG nie ma znaczenia, czy butla jest ważna. Trzeba zrobić dozór techniczny i otrzymać homologację na butlę. Są tutaj dwie opcje:

- homologacja na 1 rok (bez wyjmowania zbiornika, tańsza)

- homologacja na 10 lat, jednak nie dłużej jak 20 lat od daty produkcji zbiornika (demontaż zbiornika z auta, droższa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę rozwiejcie moje wątpliwości.

Powiedzmy, że ten samochód ma przejechane 210000 - 230000, czy to jest duży przebieg dla takiego rocznika? Ma gaz więc przebieg na pewno większy niż na benzynie. Jakie mogą pojawiać się problemy przy takim przebiegu?

Zauważyłem również, że posiada hak. Hak i te zabrudzenia w bagażniku mogą świadczyć, że był eksploatowany jako "dostawczy" albo "ciężarówka" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przebieg to raczej 210-230000 km. nie powinno na takim silniku robić wrażenia o ile jest i był przyzwoicie serwisowany. Co może być? Pewnie rozrząd, pewnie KZFR, możliwe że sprzęgło będzie się domagało troski. Zapytaj dokładnie użytkownika Optima który ma takim samochodem przejechane coś rzędu 245000 km. i od dawna zagazowany.

 

Hak w samochodzie z Holandii to coś co po prostu jest. Może był intensywnie wykorzystywany a może tylko kilka razy pociągnął mała przyczepę lub tylko jako podstawa pod bagaznik rowerowy zadziałał. Stan bagażnika wskazuje na nieco niechlujnego właściciela/użytkownika a takie pokazanie na zdjęciach to jak dla mnie sprzedający który zupełnie nie liczy się z kupcem dzięki któremu zarabia (więc choćby z tego powodu należy mu się odrobina szacunku) a że samochód nie kosztuje 250 zł. to mógłby sie trochę postarać...

 

Moje samochody były eksploatowane z epizodami ciężarowymi i jakoś żaden w momencie wypuszczania w świat nie miał nigdzie hałdy brudu, ale może ja jakiś nienormalny jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Co do zdjęć to podobno są one robione telefonem bezpośrednio z Holandii a po przyjeździe do kraju będą robione już bardziej profesjonalne :-)

Pozostaje mi tylko czekać i obejrzeć go na żywo.

 

PS. Ciekaw jestem czy zgodzi się podjechać za mną do gazownika na sprawdzenie instalacji :-)

 

Dodano: 17 maj 2014 - 19:56

Proszę powiedzcie mi czy przetarte klamki (wytarte) świadczą o dużym przebiegu? Najbardziej od strony kierowcy?

Jeśli przednia szyba jest podgrzewana a jest niewielki odprysk od kamienia i maluśkie pęknięcie ok 5mm to jakie mogę mieć problemy?

VIN vf1jm0ud638408184

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!