Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o pomoc i informację


zeta

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę powiedzcie mi czy przetarte klamki (wytarte) świadczą o dużym przebiegu?

Pomocne byłby zdjęcie. Po samym sposobie "zniszczenia" klamki można by coś napisać.

Według mnie takie wytarcia klamek spowodowane są bardziej działaniem słońca, a nie ich częstym eksploatowaniem. Tak jest przynajmniej w moim przypadku. Właśnie obecnie, przy okazji napraw lakierniczych sceniola będą malowane też klamki, a wytarte są wszystkie w jednakowym stopniu. Gdyby tu miała znaczenie sama eksploatacja klamek, to w każdym przypadku najbardziej "zniszczona" powinna być klamka kierowcy, a tak nie jest. Nasz sceniol miał też matowe i pożółkłe przednie reflektory. Świadczy to o tym, że nie był często garażowany, co tylko potwierdza przyczynę problemu.

Zwróć też uwagę, w którym miejscu i jakie są te wytarcia. W moim przypadku "zniszczona" jest górna płaszczyzna klamki na całej długości, nie tylko miejsce na dłoń. Na zdjęciu widoczna klamka pasażera (rysa od frontu spowodowana jest ostatnią przygodą sceniola, tym się nie sugeruj). Auto obecnie trochę zaniedbane, od zimy w ogóle nie myte jeszcze, to i kolor taki trochę niewyraźny.

thumb_hosting_zdjec_1400357027__20140510_125948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Postaram się dodać poglądowe zdjęcie. Dokładnie o takie przetarcie mi chodzi, choć w omawianym modelu jest ono większe, tak jakby ktoś wytarł klamki rozpuszczalnikiem albo papierem ściernym :-)

Czy ten Twój kolor to taki szampański? Nówka czy odkupiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak być, że to jakaś chemia w połączeniu ze słońcem dała taki efekt.

Kolor to taki srebrny metalik, jak w tym ogłoszeniu. Auto w rodzinie jest od 2011r. Z tego co wiem, to w momencie przyjazdu do kraju (2 lata wcześniej) już takie klamki były. Tyle, że on jest z 2003 i takie "zniszczenia" klamek są bardziej prawdopodobne niż w nowszym modelu, a takiego właśnie kolega szuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam klamki w kolorze nadwozia i u mnie się nic takiego nie robi jak u Ciebie Damiar a auto z rocznika 2003. Podejrzewam, że mogły być klamki malowane nie fabrycznie i stąd te kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dodge66

Również mam taki sam problem z klamkami jak Damiar, taki sam kolor nadwozia i klamek, rocznik 2004. Wydaje mi się, że jest to spowodowane warunkami przetrzymywania pojazdu. Klamka jest zniszczona tylko od góry, każda identycznie. Widziałem sporo egzemplarzy Privilege z takim defektem, lakier na górze klamki łuszczy się, czarne kropeczki, jakby nalot po długim staniu pod wierzbą czy inną plującą rośliną, który 'wypala' srebrną farbę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że mogły być klamki malowane nie fabrycznie i stąd te kłopoty.

Nie zaprzeczę, ani tez nie potwierdzę. Tak jak pisałem wcześniej, auto przyjechało w 2010 roku z Francji, ostatni wpis z przeglądu jest w 2008r.

Jak dla mnie to ewidentnie wygląda na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Być może, tak jak pisze kol. wyżej, jeszcze coś dodatkowo mu zaszkodziło, ale raczej nie jest to spowodowane intensywnym eksploatowaniem tych klamek.

Wątek nie dotyczy problemu akurat moich klamek, tak więc poczekajmy aż kol. zeta przedstawi swoje zdjęcia i będziemy może widzieć co było powodem ich uszkodzenia w tym konkretny przypadku.

Może są tez inni użytkownicy z podobnym problemem, to wtedy wydzielimy temat do nowego wątku i tam będziemy rozważać co to może być ;)

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wywołany do tablicy w kontekście gazu i przebiegu. Mam już 270 tys. km. Swojego kupiłem jak miał 137 tys. km (przebieg faktyczny jak na 2,5 letnie auto i dane z ASO (VIN)) zaraz zagazowałem. Czyli na LPG zrobiłem już 133 tys. km i NIC nie mogę powiedzieć do silnika. Pracuje idealnie. Nie falują obroty, odpala za pierwszym razem itp. Planowałem go mieć do 250 tys. km - teraz myślę, że do 300 tys. km.

A jak pisałem kiedyś - na własne oczy widziałem scenika z przebiegiem 500 tys. km od początku na LPG - jeden i ten sam właściciel kupionego w salonie. Zajmował się rozwożeniem chyba per fumów po Polsce. Powiedział, że przez ten cały przebieg nic mu się nie działo z silnikiem i skrzynią.... jednak przeszedł wszystkie inne typowe usterki: klapka recyrkulacji, dmuchawa, opadające szyby, Handfree itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Niestety nie zamieszczam zdjęć klamek bo samochód odrzuciłem po oględzinach na żywo.

Klamki są ewidentnie wytarte wytarte poprzez użytkowanie, do tego odprysk wraz z pęknięciem na szybie no i żonie nie podoba się kolor :-)

 

Teraz ma do Was pytanie o ten model -> http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-2-0i-panorama-C33299865.html

Co o nim sądzicie?

Chciałem przy okazji zapytać jak to jest z tymi biegami, ponieważ w niektórych modelach 6-biegowa gałka ma inny rozkład przełożeń, który jest poprawny?

1. http://www.gniazdowski.home.pl/HUGO/DSC05304.JPG

2. http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-16-16-exception-niemcy-oplacony-C33224629.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic podejrzanego na zdjęciach nie widać, nawet wyposażenie zgodne z opisem. Jedynie co (z tego co dowiedziałem się z opinii na forum), to prawdopodobnie rok produkcji będzie 2007, a w 2008 była pierwsza rejestracja. Wyposażenie przyzwoite. Szkoda tyle, że brak systemu Hands free, ale jak to mówią wszystkiego mieć nie można :D Za to jest panoramiczny dach ;)

Co do układu biegów, to były dwa rodzaje. Bieg wsteczny jest w lewym górnym lub w prawym dolnym położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popielaty Grand:

-czarne klamki, trochę dziwnie, powinny w tej wersji wyposażenia być w kolorze nadwozia;

-przednie lapy jeżeli to ma byc 2008 r. powinny mieć ciemne elementy wewnątrz i ciemne lamówki;

-zagłówki przednich foteli nierozkładane jak z wersji Authentique (i wspomniane już klamki);

-fotel wysiedziany na chyba trochę więcej niż 131000 km.

-obawiam się ze to 2007 r. jak pisał damiar;

 

Układ biegów jest następujacy: w 1.6 masz wsteczny z opaską lewo do przodu, w 2.0 masz wsteczny z opaską prawo do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale, że takie forum istnieje i że są fachowcy co mają wiedzę i ochotę służyć pomocą takim osobom jak ja :-)

 

Znalazłem nowy model -> http://allegro.pl/renault-grand-scenic-2-0-ben-lift-panorama-klimatr-i4271342991.html

 

I od razu mam pytanie odnośnie napisu Renault na tylnej klapie. W niektórych modelach można go spotkać ale w zdecydowanej większości jednak tego napisu nie ma. Więc jak to jest, czy to oznacza, że mogła być wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam wątpliwości co do wersji, zastrzeżenia do foteli i zagłówków oraz zewnętrznych klamek. Szkoda że nie ma środkowego schowka z podłokietnikami, ale reszta wyposazenia jest ciekawa. Nie zdziwię się jeżeli to jest 2006 r. a pierwsza rejestracja w 2007 r. ESP ma, tempomat ma, jest pięciomiejscowy.

 

Co do napisu na klapie bagażnika: jest albo go nie ma ;) W moich obydwu są, w niektórych nie, nikt z forum chyba jeszcze nie rozgryzł "klucza" ;) Jedno jest pewne, jeżeli znajdziesz SIIphI z takim napisem to możesz mieć pewność że ktoś coś cudował z klapą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ja też właśnie zauważyłem, że jakieś dziwne fotele, nierozkładane zagłówki i brak podłokietnika. Niestety dla mnie odpada. Jest też chyba odprysk na szybie w prawym górnym rogu.

Będę szukał bez napisu na tylnej klapie :-)

 

Dodano: 27 maj 2014 - 10:24

Co sądzicie Panowie/Panie o tym modelu - http://olx.pl/oferta/sprzedam-CID5-ID59PiZ.html#82d7642950

Nie ma niestety ESP bo nie ma przycisku :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niestety ESP bo nie ma przycisku :-(

Ale ma za to przycisk od wyłączenia czujników parkowania ;)

 

Co do tego egzemplarza:

-jak przy każdym z Holandii juz z gazem, dowiedz się w okolicy u siebie czy gaziarze się za to wezmą (nie jest to tak oczywiste);

-przebieg... kto wie?

-brak bata anteny;

-zestaw głośnomówiący dokładany ale porządny;

-zdjęcia robił chyba kapciem... do tego robione już dość dawno patrząc po otoczeniu;

-ciekawe po co nawieszali tyle odświeżaczy? Czyżby czymś tam w środku waliło? I w opisie nic nie ma na temat że właściciel niepalący, to może być jakiś trop.

 

Jak blisko to podjedź obejrzeć, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Co do gazu, to od 1,5 roku jest już w Polsce użytkowany i nie ma problemów ale z tankowaniem. Nie wiem jak z serwisem.

Prawdopodobnie za niewielkie pieniądze można taką instalację po prostu wymontować :-)

Na co jeszcze głównie zwrócić uwagę jak pojadę go oglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!