Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpalanie auta od auta


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego razu padł mi akumulator w mieście. Na szczęścię znajomy był nieopodal i przyjechał z pomocą. Standardowo + z +, - z - i tak ładujemy. Auto potrafiło ładować akumulator nawet 15 minut i nic. Dopiero po zdjęciu klemy dodatniej i odczekaniu kilku minut można było odpalić auto. Czy to jest wina tego że na komputerze cały czas pokazywało czerwoną kontrolkę akumulatora i nie pozwalał pojazdu odpalić, czy może inna tego jest przyczyna. Pytanie zadane ku przyszłym niespodziankom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jak pada akumulator to robi się zwarcie w celach.

Wtedy możesz i 5 aut podłączyć i nie odpalisz.

Miałem taki przypadek.

Po jakimś czasie zwarcie puściło i akumulator znowu zachowywał się dobrze, ale tylko przez tydzień, potem znowu pojawiło się zwarcie cel.

Wymiana na nowy rozwiązała problem od ręki :)

Niestety, obecne akumulatory potrafią paść z minuty na minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio pojechałem na imprezę., wychodzę %%%%% wsiadam z kobietą ona do odpalania a tutaj tylko mryg zegary i tyle zero reakcji, dodam że jak przyjechaliśmy wszystko było w porządku. No mówię pych, ale weź pchnij człowieku rx-a zaczelismy pchać ze znajomymi i nicici, podpiąłem kablami pod drugie auto i odpalił. Rano w domu znów podpiąłem sie pod drugie auto i chciałęm odpalić pojechać po nowy aku, ale już zrobiło się zwarcie na celach nie do przełamania, jak próbowałęm właczyć zapłon to w drugim aucie silnik gasł. Dobrze że na imprezie auto jeszcze z kabli odpaliło bo rób człowieku w nocy co chcesz. Kupiłem nowwy aku i śmiga :) założyłem 72Ah był 50Ah 640A oryginał renault 8 letni, teraz 72 640A. Musiałem obudowę trochę stuningować bo się nie zmieścił, oryginalnie wchodzi 60ah, ale jak pomyślałem że mam się w mroźne dni męczyć to wolałem założyć 72 i przerobić obudowę. Dodam że teraz tak kręci, że mógłbym na rozruszniku jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak aku jest sprawny i tylko rozładowany to bez problemu po podłączeniu drugiego aku powinien odpalić. Jak kupiłem auto to okazało się, że ktoś wsadził 45Ah i często zdarzało się, że brakowało mu pradu. Wymiana na 60 Ah rozwiązała problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem auto to okazało się, że ktoś wsadził 45Ah i często zdarzało się, że brakowało mu pradu.

Nie ktoś tylko w fabryce takie wstawiali do silnika 1,6 16V. Sam miałem taki włożony akumulator (Motrio) przez ASO, bo poprzedniemu właścicielowi padł oryginał jak auto postało 2 godziny na światłach z kartą w slocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!