Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Załącza klimę ale nie chłodzi ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój problem z klimą jest nieco inny niż większość tematów które prześledziłem. Mianowicie, sprężarka od klimy załancza załącza się ale wewnątrz dmucha ciepłym powietrzem. Filtr kabiny wymieniałem w zeszłym roku. Zaobserwowałem również, że rurka która prowadzi ze sprężarki do wewnątrz kabiny robi się dość mocno chłodna, ale ta która wychodzi jest ciepła. Czy może ktoś wie w jaki sposób Climatronik steruje przepływem zimnego czynnika? Proszę o wszystkie sugestje sugestie. Posiadam Megi 1,6 16V z Climatronikiem z 2007r.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Klima (climatronik) nawet przy ustawieniu na 16C dmucha ciepłym powietrzem. Auto posiadam od trzech lat, jak dotąd nie serwisowałem klimy ponieważ nie było potrzeby. Co roku wymieniam filtr oraz wykonuję ozonowanie.

Zastanawia mnie dlaczego pomimo zimnej rurki od zaworu rozprężnego do grodzi silnika, gdzie idzie na parownik powrót z parownika jest ciepły i nie chłodzi powietrza. Czy niskie ciśnienie czynnika w układzie może powodować tai efekt?, czy może jest problem ze sterowaniem od strony climatronika (typu czujnik temp. czy sterowanie silnika klapy mieszania powietrza?

W sobotę planuję dokładniej przyjrzeć się temu tematowi dlatego proszę o ewentualną podpowiedź co mogę sprawdzić we własnym zakresie.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata, to czas najwyższy żeby podjechać na uzupełnienie czynnika. Na 99% zbyt małe ciśnienie w układzie. Żeby nie skłamać, instrukcyjnie jest: sprawdzenie i uzupełnienie czynnika raz na dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie ilości czynnika nie zaszkodzi ale osobiscie uważam, że gdzie indziej leży przyczyna. Gdyby było za mało czynnika lub wcale to sprężarka by się nie załączyła wogóle. Jeśli jednak się załącza a rurka robi sie zimna to powinno chłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jest uszkodzony silniczek od kierowania powietrza w mieszalniku. I cały czas daje także powietrze na nagrzewnicę. Sprawdź termometrem jaką temperaturę ma powietrze wylatujące z kratki. Moja schładza powietrze wylatujące z kratki do ok. -3st.C (dalej nie testowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest za mało freonu w układzie , sprężarka się załączy , ale nie schłodzi powietrza , sprawdź na początek , zwłaszcza że 3 lata to duża przerwa jeśli chodzi o nabijanie klimy.

Edytowane przez gtszudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest za mało czynnika to będzie za małe ciśnienie w układzie i presostat spełni swoją rolę, czyli uniemożliwi załączenie klimatyzacji.

Edytowane przez rychu66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego mam ten sam problem, rurka do kabiny zimna a z kratek dmucha ciepłe powietrze. Czy poradziłeś sobie z tematem?

 

Dodam, że sprawdzałem ciśnienie czynnika i jest ok.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a co powiecie, jeśli klima świeżo nabita, zero błędów na clipie, a dmucha ciepłym powietrzem ? (rurki do kabiny ciepłe) ?

sprężarka też się załącza od razu

 

Może być wina czujnika presostatu ??

Edytowane przez demo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!