Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

- Chiałbym wymienić samodzielnie filtr kabinowy i odgrzybić preparatem WURTH (1,9Dci, 120km)-zakład sporo za to kasuje...., czy lepiej to zrobić przed nabijaniem klimy (będzie też sprawdzana szczelność kontrastem) czy po nabiciu - czy nie ma to żadnego znaczenia?

- Po właczeniu klimy - AUTO lub AC - słychać takie puknięcie/kliknięcie spod otwartej maski - czy to oznaka załączenia sprężarki?

pzdr

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, wymontuję schowek i zapodam preparat na parownik i wczęśniej odkurzaczem wyssam syfy, a co by sie stało jakbym odgrzybił i wym. filtr przed nabiciem klimy?

i drugie pytanko :

- Po właczeniu klimy - AUTO lub AC - słychać takie puknięcie/kliknięcie spod otwartej maski - czy to oznaka załączenia sprężarki?

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) nic nie powinno się stać, ale nie wiem do jakich "szpeców" od klimy chcesz jechać i co mogą narobić jak zobaczą jeden zawór. szkoda podwójnej roboty

2) tak - to sprzęgło się załącza

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzwam u siebie zbyt mało ilość czynnika w układzie bo : klima słabo chłodzi i dodatkowo wszystkie nawiewy od strony kierowcy dmuchają sporo cieplejszym niż od strony pasażera powietrzem - ponad 10st różnicy,

W zakładzie w którym mają mi robić nabicie klimy, chcą 130zł i w tym jest (ta cena jest dobra?) - filtr i odgrzybianie zrobię sam :

- Osuszanie układu

- Sprawdzenie czy nie ma dużch nieszczelności pod duzym ciśnieniem

- Napełnienie klimy czynnikiem i olejem - bez znaczenia czy układ jest pusty czy może braki są małe

- Napełnienie układu kontrastem w celu wykrycia mniejszych nieszczelności (wizytya kontrolna po kilku dniach)

Pytałem w tym zakładzie i powiedzieli że wymiana filtra i odgrzybianie jest bez znaczenia przed czy po nabiciu klimy.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena letko podwyższona, a te rzeczy o których piszesz to "są w cenie" w każdym zakładzie (to tak jakby gratis było przykręcenie korka oleju, przy wymianie oleju :) ), ale jak nie masz nic innego to jedź.

załóż tylko dobry filtr (broń Boże taniochę, np. HART).

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie mam daleko, a ten zakład mam na miejscu więc odpada koszt dojazdu..... a jak przeglądam ceny w necie to wszędzie jest chyba koło 100zeta, filtr dam zwykły filtrona za 42zł lub węglowy VALEO za 48zł, do odgrzybiania kupię preparat WURTH za 35zł (podobno jest niezły),

pzdr.

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

- A czy dobrze myslę że parownik jest tuż za filtrem kabinowym - tzn. bliżej wnętrza samochodu? i jesli klima chłodzi tylko wywietrznikami od strony pasażera (od kierowcy dużo słabiej) to oznacza że jest mało czynnika i parownik jest bardziej chłodny od strony pasażera i dlatego tylko tam dmucha chłodne powietrze? no bo jesli parownik by miał równomierną temp. to na obie strony pojazdu powinno iść powietrze o równomiernej temp.... no chyba że parownik jest zapchany, podobno tez może być uszkodzone jakiś silniczek mieszania powietrza.

- Do odgrzybiania jest podobno dobry ten preparat :

http://www.dezynfekcja24.com/product-pol-54-Mikrozid-AF-liquid-250-ml-z-atomizerem-.html

Mikrozid Liquid skutecznie radzi sobie z bakteriami (Tbc i MRSA0), grzybami, wirusami w tym HBV, HCV, HIV, Adeno, Rota, Papova i Polio.

Tylko nie wiem czy da radę tym napsikać, jesli nie będzie wężyka....

- Filtr już mam kupiony VALEO węglowy, w tym tyg. pojadę na nabiecie klimy i zobaczymy.....

 

Dodano: 04 lip 2014 - 13:18

Klime nabiłem - było tylko 150g czynnika w układzie.. po tygodniu pojechałem żeby sprawdzili czy nie ma wycieku kontrastu i jest OK - teraz chłodzi konkretnie :)

Odgrzybiłem jednak preparatem do tego przeznaczonym, czyli WURTH (zużyłem prawie cały) - preparat zapodałem na parownik od strony filtra, przez otwór chłodzenia schowka i przez nawiew na nogi.. teraz leci świeże powietrze bez dziwnych zapachów... bo wcześniej po wyłaczeniu klimy - na zwykłym nadmuchu lub po dłuższym postoju zanim załaczyła się sprężarka leciał zapach stęchlizny, mokrej starej szmaty itp... jak już klima chłodziała było ok.

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!