Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenica II --- jaki silnik ?


Tramsik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem przed kupnem Scenica II - zastanawiam się nad jednostką napędową. Jaki silnik Wy polecacie 1.5 dci, 1.9 dci czy 1.6 benzyna? Dodam, że autko chcę kupić z przebiegiem nie większym niż 130-140 tyś. Proszę o wady i zalety danego silnika? Jak jest z awaryjnością i kosztami naprawy w/w jednostkach? I ostatnie pytanie - czy macie jakieś swoje patenty, sztuczki dotyczące sprawdzenia auta przed zakupem ( na co zwrócić szczególną uwagę)?

Dziękuje i pozdrawiam

Tramsik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie pytanie NIGDY nie uzyskacz nawet minimalnej odpowiedzi - tylko jeszcze większy mętlik. Każdy będzie chwalił to co ma. Więc ja - jako zwolennik komfortu korzystania z benzyny i traktowania iż samochó jest dla mnie - nie ja dla niego: polecam benzynę.

Ktoś inny poleci diesla.

Więc wyboru musisz sam dokonać: Pb <-> ON.

A jak już wybierzesz - no to wtedy chyba wiadomo: im więcej pod butem tym lepiej. Ja - znów mając 2.0 - polecam bierz 2.0. Dieslowcy napiszą: bierz 1.9 - choć tu już nie są zgodni - bo zaczną pisać o FAPie i kole dwumasowym itp. - których nie ma w mniejszym 1.5 [tak wiem, w moim 2.0 też jest koło dwumasowe jak w każdej "większej" benzynie - ale rzadko się psuje].

No to już wiesz wszystko - teraz możesz iść na zakupy :mrgreen:

A jak coś znajdziesz - wrzuć do oceny, może wychwycimy jakieś potencjalne pułapki zastawione na kupującego ze zdjęć.

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały:

-brak zaślepki otworu na ucho holownicze z przodu (to samo łatwo nie wypada, żona wypłaciła swoim w Passata przy małej prędkości to wyskoczyły jej z mocowan ciemne listwy ale zaslepka siedziała mocno);

-brak bata anteny;

-wersja dosyć bogata;

-rzeczywiście niewiarygodny przebieg, ja bym patrząc po fotelu dodał mu przynajmniej 1 z przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!